Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
LATVIJAS EKOSKOLA
Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5

6.b klases Meža ekspedīcija - sadarbībā ar Latvijas Valsts mežiem

2021-10-28

Kā jau katru gadu, 6. klases tiek aicinātas piedalīties Latvijas Valsts mežu organizētā Meža ekspedīcijā. Skolēni veica dažādus uzdevumus Vangažu mežā. Izpildīja 10 kontrolpunktos uzdevumus. MEŽĀ SKOLĒNI IZZINĀJA ŠĀDAS TEMATISKĀS PIETURAS:

  1. Iepazīstam meža zinātni - kas ir selekcija, kā izvēlēties sēklas kokus, cik skāba ir meža augsne un kā ātrāk izaudzēt augstvērtīgu mežu?
  2. Skaitām kokus - kā aprēķināt koku skaitu hektārā un kā noteikt, vai mežs ir veiksmīgi atjaunots?
  3. Kopjam jaunaudzes - cik ātri aug mežs, kāpēc mežs ir jākopj un kā to darīt?
  4. Retinām mežu - ko iegūstam no meža retināšanas un kā izvēlēties "vinnētājus un zaudētājus"?
  5. Mērām koku augstumu - kā precīzi noteikt augstumu augošam kokam ar vienkāršiem paņēmieniem, izmantojot matemātiku?
  6. Aizsargājam mežu - kā nodrošinām dabas daudzveidību mežā un kā aizsargājam mežu no dažādiem postījumiem?
  7. Atklājam koksnes produktus - kur ikdienā lietojam koksni un vai koksnes produkti var aizstāt naftas produktus?
  8. Atpūšamies dabā - kas ir dabai draudzīga atpūta un kādas vēl cilvēku darbības ietekmē meža ainavu?
  9. Būvējam zaļi - vai no koka var uzbūvēt debesskrāpi un kā uzbūvēt koka tiltu bez naglām?
  10. Nosakām koku vecumu - kā noteikt vecumu augošiem kokiem, ko stāsta koku gadskārtas un kā pieņemt lēmumu par laiku ražas novākšanai?

Pasākuma noslēgumā bija pikniks mežā ar ugunskuriem un desiņām. Paldies skolotajām – Lienei Krampānei, kas devās mums līdzi šajā ceļojumā, Indrai Krastiņai un Ingai Pūcei, kas savās stundās padziļināja iegūtos iespaidus un zināšanas par mežu. Un paldies Latvijas Valsts mežiem par ieguldījumu skolēnu izziņas procesos un izpratnē par mežu. Kā tad paši skolēni redzēja šo dienu... 6.b klases skolēni dalās savos iespaidos:

Mani iespaidi par meža ekspedīciju

Es biju ļoti priecīgs, ka tiku uz meža ekspedīciju. Biju priecīgs, ka tajā braucām kopā visa klase. Meža ekspedīcijā es uzzināju daudz ko jaunu par mežu, par to, kā kokam var noteikt koka gadu vecumu. Kā pareizi noteikt, cik metrus garš ir koks. Uzzinājām kā pasargāt kokus no putnu kaitējumiem. Bija interesanti piedalīties koka tilta celšanā un pārbaudīt tā izturību. Pati ekspedīcija man likās ļoti interesanta un aizraujoša. Būtu priecīgs, ja tādas mums klasē būtu biežākas. Man ļoti patīk vērot dabu un uzzināt par to visu, ko es neesmu zinājis. Es domāju, ka maniem klases biedriem arī patika šī ekspedīcija, jo pavadījām labi laiku kopā, un zinu, ka daudziem maniem klases biedriem arī bija interesanti klausīties un uzzināt daudz jaunumus par dabu.

Emīls Daugaviņš 6.b klase

Mani iespaidi par Meža ekspedīciju

23. septembrī mēs ar klasi devāmies ekspedīcijā, kuru mums bija sagatavojusi dabaszinību skolotāja Inga Pūce. Skolotāja nebrauca ar mums, bet brauca Inonanta mums līdzi. Mēs braucām ar diviem busiem.

Ekskursijas sākumā mums visiem izdalīja mazas burtnīcas un zīmuļus. Mežā bija desmit stacijas. Pie katras stacijas mūs gaidīja cits instruktors, un pie katras stacijas bija savādāks darbiņš. Vienā stacijā vajadzēja atpazīt, kas ir no koka un kas nav. Nākamajā stacijā vajadzēja mērīt kociņus, rēķināt, izmērīt savas pēdas garumu, izmērīt ļoti gara koka garumu un savilkt pareizās atbildes. Kamēr mēs visi aktīvi klausījāmies un piedalījāmies, tikmēr skolotāja sēņoja, bija ļoti daudz sēņu. Pēdējā uzdevumā mums bija jātaisa tilts. Mēs ar Keitu skaļi lasījām instrukcijas. Kad tilts bija salikts, es gāju tam pāri, bet uzkāpu uz nepareizā dēļa, un tilts sabruka. Pašās beigās mums bija ugunskurs ar desiņām un vēl citiem gardumiem.

Kopumā man ļoti šī ekskursija patika. Liels paldies Ingai Pūcei un Inonantai Millerei par šo ekskursiju!

Paula Rudzīte-Birze 6.b

Mani iespaidi par meža ekspedīciju

Ceturdien mums bija ekskursija uz mežu. Ārā bija diezgan auksts, bet nelija, lai gan bija tekts, ka gāzīs lietus.

Ekskursijā mums bija 10 stacijas kur bija jāiet neliels gabals, lai tur tiktu ar kājām. Pie katras stacijas mums bija jāpilda uzdevumi burtnīcā kuru mums iedeva pašā sākumā. Pie katras stacijas mēs arī uzzinājām jaunas lietas par mežu, kokiem, tā iemītniekiem u.c. Dažās stacijās mums bija jāsadalās grupās, es bija vienā grupā ar Reičelu un Tīnu. Man ļoti patika katra stacija, un man patika kā mēs varējām visur iesaistīties, staigāt un uzzināt daudz ko jaunu. Lai gan man visi uzdevumi patika, drīz vien man nedaudz apnika staigāt visur apkārt, un es gribēju ātrāk tikt uz mūsu piknika vietu, lai varētu atpūsties. Tā mēs bijām izgājuši visas 10 stacijas un nokļuvām piknika vietā. Katrs līdzi bija paņēmis kaut ko ēdamu, es biju paņēmusi līdzi zefīrus, ko uzcept ugunskurā. Piknika vietā bija 3 ugunskuri un es sēdēju kopā ar Keitu, Reičelu un Tīnu. Mums arī līdzi bija šokolāde un cepumi tāpēc mēs taisījām „S’mores” (ieliek zefīru un šokolādi starp diviem cepumiem, var arī taisīt savādākos veidos). Pikniks man ļoti patika, jo bija jauki sasildīties pie ugunskura un kaut ko apēst.

No sākuma es negribēju braukt ekskursijā uz mežu, jo bija teikts, ka būs auksts laiks. Bet es tomēr nenožēloju, ka es aizbraucu līdzi, jo man tur patika un bija interesanti.

Anna Hvoinska 6.B klase

Mani iespaidi par Meža ekspedīciju

Šī ekspedīcija bija sadarbībā ar “Latvijas valsts mežiem”. Man šī ekspedīcija patika, jo man tā likās interesanta.

Mēs sagaidījām skolotāju un devāmies uz skolas autobusiem. Šīs ekspedīcijas laikā mums visai klasei bija jāpilda Dabas zinību projekts, kurā mums bija jāuzņem visādi attēli no ekspedīcijas. Sākumā mums bija jāpaņem katram viena lieta un jāsadalās divās grupās – vieniem kuru priekšmeti ir taisīti no koka un otri kuriem priekšmeti nav taisīti no koka. Tad mums pastāstīja kur mums ir jāiet. Mēs devāmies uz nākamo vietu, kur mums bija jāpilda nākamais uzdevums. Šādā veidā mēs gājām pa mežu un apstājāmies pie katra gida. Mums bija jāsadalās grupās lai izpildītu uzdevumus. Manā grupā bija Madlēna un Paula. Pie pēdējā gida mums bija jāceļ tilts. Kad mēs bijām uzcēluši tiltu mēs devāmies pie ugunskuriem. Mēs cepām zefīrus un desiņas, kas svaigā gaisā bija ļoti garšīgas.

Kopumā šī ekspedīcija bija iespaidiem bagāta. Atpakaļceļā mēs izrunājām, kas patika un kas nepatika un viss bija labi.

Keita Freimane 6.b

Mani iespaidi par meža ekspedīciju

Man patika meža ekspedīcija. Tur bija interesanti uzdevumi. Es arī nofotografēju vairākas lietas.

Meža ekspedīcijā mēs pildījām interesantus uzdevumus un uzzinājām vairāk par mežu. Mums bija burtnīca uzdevumiem un katram uzdevumam bija sava vieta, kur tos pildīt. Kā piemēram, mums ierādīja vietu, kur bija mazi kociņi ar parauglaukumiem, kuros bija jāsaskaita ar iedoto striķi, cik kociņu bija tajā parauglaukumā. Bija arī grupas darbi, man tie visvairāk patika, jo grupā mēs varējām apmainīties ar viedokļiem. Bija arī jāfotografē vairākas lietas dabas zinībām. Pēc uzdevumu pildīšanas mēs gājām pie ugunskuriem. Tur mēs cepām desas un “maršmelo”, tie bija garšīgi.

Man patika šī ekskursija. Tur mēs iemācījāmies vairākas noderīgas lietas, kā arī bija jautri pildīt uzdevumus ar citiem kopā. Bija arī interesanti apskatīties citu fotografētas lietas.

Justs Austrums 6. B

Mani iespaidi par meža ekspedīciju

Mēs ar klasi braucām uz mežu ekskursijā. Tas bija lieliski. Bija daudz ko redzēt.Mēs no sākuma ar autobusu braucām uz mežu. Tad kad bijām tur, mums tika iedotas darba burtnīcas, kuras bija jāizpilda ekskursijas laikā. Tur bija stacijas. Katrā stacijā ekskursijas vadītāji stāstīja kaut ko, kas bija saistīts ar mežu un kokiem. Tika arī stāstīts par eko sistēmu un koku apstrādājumu. Bija kopā desmit stacijas. Kamēr gājām no vienas stacijas uz otru, bija ļoti agrs rīts, tāpēc bija liela migla. Migla un skati kā saule lec bija ļoti skaisti. Man nepatika, ka bija ļoti daudz jāstaigā, bet nu tā viss bija labi. Pēc tam bija pikniks, kurā cepām desiņas un zefīrus. Tad braucām atpakaļ uz skolu. Man ļoti patika šī ekskursija. Es vēlētos vēl. Bija ļoti jautri.

Enija Rubene 6.b

Mani iespaidi par meža ekspedīciju

Mēs ar klasi divdesmit trešajā septembrī braucām ekskursijā uz Latvijas Valsts mežiem, kas atrodas Vangažos. Mēs tur pavadījām apmēram trīs stundas. Mums bija dota darba burtnīca, kurā mēs rakstījām atbildes uzdevumiem, kas bija jāpilda pie katra pieturpunkta.

Katrā vietā kur mēs apstājāmies bija gids, kas mums paststāstīja, kas jādara un dažus faktus par mežu un kokiem. Kopā mums bija desmit uzdevumi - dažus mēs pildījām grupās, bet citus vieni paši. Uzdevumi bija interesanti un dažādi. Kad mēs bijām pabeiguši visus uzdevumus mēs gājām uz ugunskura vietu. Tur mēs visi cepām desas, sildījāmies un gaidījām autobusu. Pēc tam mēs visi iesēdāmies autobusā un braucām atpakaļ uz skolu.

Man eksukursija likās jauka un interesanta ,jo es daudz ko uzzināju par kokiem, mežu un koka izcelsmes produktiem.

Reičela Kļaviņa 6.b klase

Paldies visiem skolotājiem un skolēniem, viņu vecākiem un skolai, kā arī Latvijas Valsts mežiem par doto iespēju! 6.b klases skolotāja Inonanta Millere

     

Nākamā stunda 5.-9.kl:
10:10
3. stunda
***********
Nākamā stunda 1.-4.kl:
10:10
3. stunda
Stundu saraksts:
1.- 9. klase

Skolas himnas fonogramma

Skolas himnas teksts


Meklēšana ziņu arhīvā