Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
LATVIJAS EKOSKOLA
Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5

Ekskursija uz Siguldas pilīm 8.b. klase!

2021-10-26

Siguldas viduslaiku pils ir viduslaiku pils Siguldā, Gaujas senlejas kreisajā krastā, pilsētas ziemeļaustrumu daļā. Celta Zobenbrāļu ordeņa mestra Venno laikā starp 1207. un 1209. gadu. Sākotnēji tā bija "castellum" tipa cietoksnis ar kapelu. Vēlāk pils pārbūvēta par konventa tipa celtni. Pilij bija plaša ārējā priekšpils, un pie tās izveidojās rosīga tirgotāju un amatnieku apmetne.

Siguldas Jaunā pils celta 1878. gadā neogotikas stilā kā Siguldas pilsmuižas īpašnieku Kropotkinu dzīvojamā māja. Līdz mūsdienām saglabājušās vairākas muižas kompleksa ēkas. Kopš 1993. gada pilī atrodas Siguldas novada dome. Ēku cēlis būvmeistars Jānis Meņģelis no Cēsīm, izmantojot būvmateriālus no 17. gadsimtā celtās priekšpils mūra ēkas, kas atradusies tās vietā.

Fotogrāfiju autors: Dmitrijs Borodins

Mēs ar klasi devāmies ekskursijā uz Siguldas pilīm. Man patika, ka mums bija interesants gids, kas paskaidroja daudz lietas. Pilis un Sigulda bija skaistas.

Gribējās mazliet ilgāku laiku, bet tāpat bija labi.

Aleksis

Man ekskursijā patika gide. Vēl man patika garšīgais saldējums, kā arī man patika pils vēsture.

Lauris

Man Sigulda liekas ļoti skaista pilsēta. Zeltainais rudens un skaistās pilis ļoti daudz pastāsta par pašu pilsētu. Siguldas ļaudis ļoti rūpējas par pilsētu un tās tīrību. Sigulda tiešām ir viena no skaistākajām, ja ne skaistākā pilsēta Latvijā. Siguldā ir tiešām izcils saldējums. Arī gide bija ļoti interesanta un prata mums pasniegt informāciju par Siguldu un pilīm jautrā veidā.

Robina

Siguldas pils ir ļoti skaista, it īpaši rudenī. Lapas bija zeltainas un saule skaisti spīdēja. Pagalms bija ļoti liels, plašs un tīrs. No balkona varēja redzēt muižu kurai apkārt bija mežs.

Heidija

Man ļoti patika Sigulda, kas manuprāt, ir skaistākā pilsēta Latvijā. Uzzināju daudz interesantu faktu par abām pilīm. Manuprāt vajadzētu rīkot vairāk ekskursijas.

Roberts Ratnieks

Mēs braucām uz Siguldas Livonijas ordeņa pili.

Sākotnēji, mēs redzējām pils vārtus, tie izskatījās ļoti seni. Izejot tiem cauri, iegriezāmies veikaliņos. Daudzi nopirka visādus suvenīrus. Pie pils ieejas mūs sagaidīja gide. Viņa mūs izveda mazā ekskursijā cauri visai pilij un pastāstīja par tās vēsturi. Ekskursijas beigās mēs paēdām garšīgu saldējumu. No šīs ekskursijas es sapratu, ka man patiešām interesē mūsu valsts vēsture. :)

Katrīna

Man ļoti patika ekskursija uz Siguldas pilīm, jo tās bija plašas, izgreznotas un tām bija stāsts. Skati bija izcili, tos varēja skatīties un no tiem noņemt acis bija grūti. Vislabākā daļa, manuprāt, bija Siguldas Jauno laiku pils tornis, jo augšā varēja izbaudīt stipro vēju. Tā kā abas pilis bija plašas, izstaigājot visu varēja just nostaigāto distanci. Kājas sāpēja. Iesaku aizbraukt un apskatīties. Pavadīju labi laiku un noteikti ir jāpagaršo karstmaizīte.

Marta

Mums ļoti patika Siguldas jaunā pils, tāpēc ka ēkas stils bija klasisks un vienkāršs. Vecajā pilī bija ļoti stiprs vējš.

Bija ļoti skaists, rudenīgs skats uz Gaujas senleju. Mums arī bija prieks par to, ka Siguldas jaunā pils un viduslaiku pils ir labi atjaunotas, padarot šo ekskursiju interesantāku.

Roberts un Haralds

8.b klase un audzinātāja

     

Nākamā stunda 5.-9.kl:
10:10
3. stunda
***********
Nākamā stunda 1.-4.kl:
10:10
3. stunda
Stundu saraksts:
1.- 9. klase

Skolas himnas fonogramma

Skolas himnas teksts


Meklēšana ziņu arhīvā