Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
LATVIJAS EKOSKOLA
Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5

9.kl. skolēni Dzejas dienās I.Ziedoņa muzejā „Dzirnakmeņi” („Latvijas Skolas somas” programma)

2021-09-14

2021.gada 10.septembrī 9.klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Imanta Ziedoņa muzeju “Dzirnakmeņi”, Murjāņos.

Pirmā lieta, kas man jau iepatikās bija tas, ka diena bija saulaina un silta - gluži kā vasarā. Atbraucot mūs sagaidīja ar cepumiem un tēju, kas bija ļoti sirsnīgi un jauki. Ekskursijas vadītāja mums uzdeva pirmo uzdevumu – atrast, cik daudz dzirnakmeņu ir muzeja teritorijā. Es atradu septiņus. Vēl viens uzdevums bija – jāizvēlas viens priekšmets, jāatrod, kurā istabā tas varētu atrasties. Istabā bija grāmata, kurā bija jāatrod atbilde uz kādu pašizdomātu jautājumu. Un, manuprāt, visinteresantākais uzdevums bija tas, kurā mēs sadalījāmies pāros un vajadzēja vienu no pāra ar aizsietām acīm vest uz kādu vietu. Tā bija viena no skaistākajām vietām, ko biju redzējusi. Acu priekšā pavērās burvīgs skats - klints un upe.

Šī pavisam noteikti ir viena no labākajām ekskursijām, kurā esmu bijusi, jo uzdevumi bija aizraujoši, neparasti, pārdomāti. Vēl man patika tas, ka vadītāja nestāstīja daudz par vēsturi. Paldies skolotājai Ievai Križevicai par iespēju doties uz šo vietu un muzejam par lielisko ekskursiju!

9.klases skolniece Annija Dāvidsone

2021. gada 10. septembrī ar 9.klasi devos ekskursijā uz Imanta Ziedoņa muzeju.

Ekskursijas sākumā mūs sagaidīja ar siltu tēju un cepumiem, kas lika justies mājīgāk. Tad mēs apskatījām Imanta Ziedoņa vasaras māju, kura bija ļoti interesanta un nekad neredzēta. Man ļoti patika, kā visas mazās istabas bija izkārtotas pa trīs stāviem. Šajā mājā mums bija jāspēlē spēle. Tā bija aizraujoša, jo interesantā veidā varējām apskatīt istabas. Kad šī spēle bija izspēlēta, mūs gaidīja nākamais uzdevums, kur bija kāds no klasesbiedriem jāizved caur mežu ar aizsietām acīm uz skaistu klinti ar nosaukumu Dieva auss. Es teiktu, ka šī bija ekskursijas interesantākā daļa, jo tas bija jautri un mazliet bailīgi, jo nebija ne jausmas, uz kurieni tevi vedīs.

Šī ekskursija bija interesanta un mazliet izglītojoša. Kopsummā vērtētu 7 no 10.

Tomass Brenčevs, 9.klases skolnieks

2021. gada 10. septembrī, es ar klasesbiedriem braucu uz Imanta Ziedoņa muzeju.

Nonākot Imanta Ziedoņa muzejā, pirmais, kas mani pārsteidza, bija brīnišķīgais dabas skats. Nonākot tur, mūs sagaidīja ar tēju un cepumiem, kas man likās jauki. Man ļoti patika, Imanta Ziedoņa māja, kas bija taisīta no dabas materiāliem un neparastas vigvama formas ar slīpu jumtu gandrīz līdz zemei. Interesanta bija pastaiga, kur mēs puišus ar aizsietām acīm vedām uz strautu, kā stāstīja gide, I. Ziedonis savus viesus arī tā vedis uz strautu.

Vai es atkārtotu šo ekskursiju? Es domāju, ka, jā, jo man bija interesanti uzzināt daudz ko par I. Ziedoni, un es noteikti ieteiktu citiem aizbraukt un apskatīt I. Ziedoņa muzeju.

Megija Kozlovska, 9.klases skolniece

2021.gada 10.septembrī 9.klase devās ekskursijā uz Imanta Ziedoņa vasarnīcu ,,Dzirnakmeņi”, apskatīt teritoriju un interesantā veidā uzzināt daudz ko par I.Ziedoni.

Man ļoti patika, ka šajā ekskursijā gides jeb ekskursijas vadītājas visu jauno un ne tik jauno par Imantu Ziedoni izstāstīja spēlēs un interesantās atrakcijās. Manuprāt, šī ekskursija bija ļoti izzinoša ne tikai par I.Ziedoni, bet arī par sevi pašu. Vislabāk man patika izklaide, kad bija jāved klasesbiedri ar aizsietām acīm, bija diezgan smieklīgi.

Ja arī ekskursijas sākumā nokaitināju skolotāju, bija iegūtas jaunas zināšanas, interesanti un jautri pavadīts laiks kopā ar klasesbiedriem.

Rebeka Rimša, 9.klases skolniece

2021. gada 10. septembrī mūsu klase devās mācību ekskursijā uz I.Ziedoņa muzeju "Dzirnakmeņi" Murjāņos.

Man jau no sākuma lika pasmaidīt jaukā sagaidīšana – mūs pacienāja ar tēju un cepumiem. Vēlāk mūs sadalīja pa 2 grupām. Pusei no grupas aizsēja acis, otrai pusei bija jāved „neredzīgie” pa dīvainām un diezgan nesaprotamām meža takām. Manuprāt, mazliet interesantāku šo procesu padarīja fakts, ka mēs nejauši bijām sadalījušies – puiši un meitenes, tāpēc meitenes veda puišus un otrādāk. Atgriežoties mēs apskatījām pašu muzeja ēku un mazliet vairāk uzzinājām par pašu Ziedoni.

Kopumā šī ekskursija bija ļoti interesanta un man patika tas, ka viss bija brīvi un nebija sajūtas kā muzejā.

Liene Vasile, 9. klases skolniece

2021. gada 10. septembrī mēs, 9.klases skolēni, devāmies ekskursijā uz I.Ziedoņa muzeju jeb vasaras māju “Dzirnakmeņi”.

Vispirms man ekskursija ne tik ļoti interesēja, jo Imants Ziedonis bija rakstnieks, dzejnieks, bet, kad mēs sākām staigāt pa teritoriju, mani ieinteresēja tas, ka tur bija daudz dažādu dzirnakmeņu. Man patika tas, ka mēs vēlāk gājām iekšā mājā un meklējām, kur varētu stāvēt pašu izvēlēti priekšmeti.

Pēc tam mēs uzticējāmies mūsu klasesbiedriem un ar aizsietām acīm devāmies lejup pa sakņainu kalnu līdz upītei. Man patika vērot klintis, kas gāja gar upes malu. Kad bijām apskatījušies dabas skatu, samainījāmies ar klasesbiedru, kas veda no kalna lejā, vietām un vedām viņus augšup pa kalnu.

Man patika šī ekskursija, jo es uzzināju, kādā vidē rakstnieks I.Ziedonis rakstīja savas grāmatas.

9.klases skolnieks Lūkass Jānis Misāns

Vairāk foto šeit-->

     

Nākamā stunda 5.-9.kl:
08:30
1. stunda
***********
Nākamā stunda 1.-4.kl:
08:30
1. stunda
Stundu saraksts:
1.- 9. klase

Skolas himnas fonogramma

Skolas himnas teksts


Meklēšana ziņu arhīvā