Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
LATVIJAS EKOSKOLA
Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5

9.kl. skolēni Stūra mājā un laivu braucienā pa Daugavu

2021-09-10

2021. gada 7. septembrī, mēs, 9. klases kolektīvs, devāmies ekskursijā uz Stūra māju, pēc tam laivojām pa Daugavu.

Uz Stūra māju braucām ar sabiedrisko transportu. Nonākot tur, mūs jauki sagaidīja. Ekskursiju pa muzeju vadīja divi gidi, klasi sadalot mazākās grupās. Kamēr viena grupa jau sāka tūri pa muzeju, otra grupa gaidīja savu gidu un varēja apskatīt dažādus plakātus, fotogrāfijas, izlasīt interesantus faktus un skatīties īsfilmiņas, kurās cilvēki, kas diemžēl kādreiz bija nonākuši šajā baisajā vietā, stāstīja atmiņas un drausmīgākos šajā mājā notikumus.

Gids mūs izvadāja pa diezgan lielu daļu no šīs mājas. Mēs varējām apskatīt dažādas telpas: kameras, kur kādreiz aizturētajiem cilvēkiem bija jādzīvo, virtuvi, šautuvi un daudzas citas telpas. Varējām aptaustīt pieejamos, no seniem laikiem atrastos priekšmetus, apsēsties un izjust cietās gultas, kurās kādreiz cilvēkiem nācās gulēt.

Pēc ekskursijas Stūra mājā raitā solī devāmies otrpus Daugavai, uz laivu piestātni, kur mums iedeva vestes, sakāpām laivās un devāmies ceļā. Instruktors Didzis pirms braukšanas izstāstīja, kā visu pareizi vajag darīt, lai būtu ērtāk, vienkāršāk, lai pēc tam nekas nesāpētu. Kad mēs tuvojāmies laivošanas beigām, mums tika dots uzdevums – izveidot plostu, savienojot 4 laivas kopā, tas man likās ļoti interesanti un jautri.

Man ļoti patika šī ekskursijas diena, kas bija arī tāda, kā klases saliedēšanās diena. Ceru, ka nākamajās ekskursijās būs tikpat jautri un labi.

Liene Vasile, 9. klases skolniece

Vairāk foto šeit-->

     

Nākamā stunda 5.-9.kl:
08:30
1. stunda
***********
Nākamā stunda 1.-4.kl:
08:30
1. stunda
Stundu saraksts:
1.- 9. klase

Skolas himnas fonogramma

Skolas himnas teksts


Meklēšana ziņu arhīvā