Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
LATVIJAS EKOSKOLA
Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5

9.b klase bauda koncertlekciju “Imants Kalniņš 80” (Latvijas skola soma)

2021-05-14

9.b klasei bija iespēja skatīties un klausīties interesanto koncertlekciju “Imants Kalniņš. 80”. Tā ir jauna digitālā koncertlekcija skolēniem visā Latvijā, kas veltīta Imantam Kalniņam, vienam no izcilākajiem latviešu komponistiem, kurš 2021. gadā svin 80 gadu jubileju.

Vienā programmā skaistākās un iemīļotākās Imanta Kalniņa dziesmas, lai kopā ar klausītājiem izbaudītu mūziku, kas vienmēr ir jauna. Koncertlekcijas vadītāja dziedātāja Ieva Sutugova skolēniem izstāstīja svarīgāko, kas katram būtu jāzina par komponista dzīvi un daiļradi.

Ieva Sutugova kopā ar Miku Abaroniņu izpildīs tādas dziesmas kā: Smilšu Rausis, Dūdieviņš, Bimini, Lilioma dziesma, Dzeguzes balss, Svētku diena, Virs galvas mūžīgs piena ceļš, kā arī citas brīnišķīgas kompozīcijas. Programmā piedalās pieredzējusi instrumentālā grupa Jāņa Miltiņa vadībā, kas nodrošināja instrumentālo pavadījumu šovos Es mīlu Tevi, Latvija, Muzikālā banka un X Faktors.

Pirms koncertlekcijas Latvijas vēstures stundā jaunieši izzināja tēmu par Latvijas atmodas laiku, kuras ietvaros bija iespēja iepazīties ar Imanta Kalniņa dziesmām, kuras bija ļoti aktuālas tajā laikā (“Lūgšana”).
Pēc koncertlekcijas 9.b klases jaunieši gleznoja radošu darbu kādai dziesmai, atskaņotai koncertlekcijā.

Lūk, ko skolēni saka:

“Koncertlekciju skatījos viens pats. Man šķita interesants viss pasākums, jo es nezināju daudzas lietas par Imantu Kalniņu, jo pats nekad nebiju interesējies. Imants Kalniņš ir komponējis mūziku vairāk nekā 30 kino filmām un bija īpaši iemīļots jaunu cilvēku vidū. Jā es ieteiktu noskatīties, jo es daudz ko jaunu uzzināju par Imantu Kalniņu un tiešām bija interesanti.”
/A.Parfenovičs/

“Koncertlekciju es skatījos kopā ar vecākiem. Man šķita interesanti, ka gāja arī fonā mūzika un, ka starp dziesmām kaut ko pastāstīja. Visbiežāk esmu dzirdējusi dziesmas : "Viņi dejoja vienu vasaru", "Smilšu rausītis" un "Piena ceļš". Uzzināju, ka Viktors Kalniņš ir rakstnieks un viņa brālis. Es ieteiktu visiem noskatīties šo koncertlekciju, jo tā nebija slikta, bet foršāk un labāk izpildītas ir oriģinālās dziesmas ar citām balsīm, vai ar balsīm, kuras ir vairāk piemērotas un var nodziedāt aukstās notis.”
/K.A.Lūse/

“Koncertlekciju skatījos viens pats. Man visa koncertlekcija likās interesanta, nebija tādu momentu, kut bija garlaicīgi. Es biju dzirdējis lielāko daļu no tām dziesmām. Es uzzināju kādām mūzikas grupām I. Kalniņš ir komponējis mūziku, par viņa dzīvesgājumu un viņa bērniem. Es ieteiktu visiem noskatīties šo koncertlekciju, jo tā ir ļoti interesanta.”
/A.Indrikovs/

“Visinteresantākais man likās tas, kā koncertlekcijas autori spēja savienot Imanta Kalniņa biogrāfiju kopā ar viņa skaņdarbiem. Esmu dzirdzējis vairākas Imanta Kalniņa dziesmas pirms noskatījos šo koncertlekciju kā piemēram ‘’ Alvas zaldātiņi’’, ‘’Dzeguzes balss’’,’’Smilšu rausis’’. Šajā koncertlekcijā uzzināju daudz jaunu par Imanta Kalniņa dzīvi. Šo koncertlekciju ieteiktu noskatīties visiem, jo tā ir diezgan interesanta un jautra.”
/G.Pundiņš/

“Man interesanti šķita tas, ka bija pēc tam jāzīmē darbiņš par vienu no viņa dziesmām. Es izvēlējos “Viņi dejoja vienu vasaru.” Visas dziesmas bija dzirdētas un ļoti skaistas. Vislabāk atpazīstamākās dziesmas bija “Smilšu rausis”, “ Dūdieviņš” un “Pilsētā, kurā piedzimst vējš.” Par Imantu Kalniņu uzzināju jaunu to, ka viņš esot rakstījis dziesmas filmām un sadarbojies ar tā laika pazīstamām grupām. Es ieteiktu šo koncertekciju noskatīties visiem, lai uzzinātu, ko jaunu par mūsu latviešu slavenībām un par to dzīves stāstu.”
/A.Dragūne/

“Koncertlekciju “ Imants Kalniņš 80” skatījos viena. Man interesanti šķita klausīties Imanta Kalniņa dažādo mūziku. Tā var būt gan lēna un mierīga, gan ātra tempa. Biju dzirdējusi Imanta Kalniņa dziesmas - “Astoņi kustoņi”, “Alvas zaldātiņš,” “Piena ceļš”, “Viņi dejoja vienu vasaru”. Uzzināju to, ka Imants Kalniņš pat sacerējis rokmūziku. Es ieteiktu arī citiem noskatīties šo koncertlekciju, jo uzzināju vairāk par tik veiksmīgu latviešu komponistu.”
/M.Šņickovska/

“Man interesants šķita kā tā dziedātāja I.Sutugova izpildīja Imanta Kalniņa dziesmas. Manuprāt, šis visas dziesmas esmu dzirdējis, jo vecāki, kad ierodas ciemiņi, parasti klausās latviešu dziesmas un esmu dzirdējis tās pēc melodijas vai vārdiem. Ja godīgi es gandrīz neko par Imantu Kalniņu nezināju, tāpēc visu, ko es dzirdēju likās jauns un interesants. Es ieteiktu noklausīties brīvā laikā šo koncertlekciju, jo var mierīgi pavadīt laiku un paklausīties mūziku.”
/R.Karlsons/

Klases radošu darbu virtuālā izstāde ir aplūkojama skolas mājas lapā - komponists Imants Kalniņš 26.maijā svinēs savu dzimšanas dienu.

Lai vēl top daudz jaunu un skaistu skaņdarbu! Lai radošs gars un enerģija!

9.b klases jaunieši un
audzinātāja Ilze Smilga Radošos darbus skatīt šeit-->

     

Nākamā stunda 5.-9.kl:
08:30
1. stunda
***********
Nākamā stunda 1.-4.kl:
08:30
1. stunda
Stundu saraksts:
1.- 9. klase

Skolas himnas fonogramma

Skolas himnas teksts


Meklēšana ziņu arhīvā