Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
LATVIJAS EKOSKOLA
Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5

8.klases skolēni karjeras izglītības krustpunktos

2021-05-11

Visu 2020./2021.m.g. gan klases stundās, gan dažādos mācību priekšmetos Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas 8.klases skolēni tika iepazīstināti ar dažādu profesiju pārstāvjiem, tomēr pavasarī klases stundu, latviešu valodas un literatūras stundu ietvaros skolotāja Ieva Križevica organizēja vairākas tikšanās pasākumā „Ēnu dienas”, piesakoties bezmaksas tiešsaistēm un ekskursijām https://enudiena.lv/ekskursijas. Ēnu dienās 8.klases skolēniem bija iespēja piedalīties Rīgas Valsts tehnikuma „Informācijas dienās 2021”, kā arī tiešsaistē tikties ar Smiltenes tehnikuma un Alsviķu tehnikuma pārstāvjiem, kā arī LR Aizsardzības ministrijas darbiniekiem un aizsardzības ministru Arti Pabriku, tādējādi iepazīstot dažādu profesiju pārstāvju ikdienu, nepieciešamās zināšanas, prasmes.

Izmantojot „Latvijas skolas somas” programmu, skolēniem bija iespēja tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem un piedalīties gan drošos „Laboratorium” eksperimentos organizētā zinātniskā teātra izrādē „Zinātnes un mākslas krustpunkti”, gan kopā ar fonds „Viegli” dalībnieci Māru Upmani-Holšteinu piedalīties „Ziedoņa klases” nodarbībā „Radošā rakstīšana”, lai radītu savu epifāniju Mātes dienas un Ģimenes dienas svētkos saviem tuviniekiem un mīļajiem.

Paldies matemātikas skolotājai Evai Jākobsonei par noorganizēto 8.klases skolēniem tikšanos tiešsaistes meistarklasē „No šķūnīša līdz augstceltnei”, kurā bija iespēja tikties ar Vidzemes augstskolas pasniedzēju un izmēģināt jaunu digitālo platformu, iepazīstot vēl kādu profesiju citādā formātā.2021. gada 9.aprīlī 8. klases skolēni „Zoom” platformā tikās ar Smiltenes tehnikuma un Alsviķu tehnikuma pārstāvjiem.

Sākumā pārstāvji mūs iepazīstināja ar Smiltenes tehnikuma video, kurā bija parādītas skolas telpas, interesantas tehnoloģijas u.c. Visvairāk mūsu klasei patika video iekļautais simulators, kurā varēja iejusties kāda ceļu būves mašīnas (traktora, ekskavatora u.c.) vadītāja vietā, un tādā veidā arī iegūt zināšanas izvēlētajā profesijā. Man ļoti patika tas, ka Smiltenes tehnikuma skolēni visu stāstīja brīvi, saprotami. Prezentācijā viss bija labi izskaidrots un parādīts, un mēs varējām uzdot arī jautājumus pārstāvjiem. Interesanti likās tas, ka tur var mācīties autovadītāja (B kategorijas) apliecības iegūšanai. Mums nedaudz pastāstīja arī par Alsviķu tehnikumu- arī tā man likās kolosāla vieta, kur iegūt izglītību. Alsviķu tehnikums ir Smiltenes tehnikuma struktūrvienība.

Manuprāt, abas skolas ir fantastiskas un labi aprīkotas mācībām. Tajās ir arī jaunās, modernās tehnoloģijas. Es apsvēršu iespēju doties mācīties uz šīm skolām, vairāk gan uz Smiltenes tehnikumu, jo mani saista veterinārija, un Smiltenes tehnikumā ir iespēja mācīties veterināriju. Liels paldies skolotājai Ievai Križevicai un abu skolu pārstāvjiem par lielisko iespēju uzzināt ko jaunu par šīm mācību iestādēm!
8.klases skolniece Annija Dāvidsone

Man uzreiz iepatikās, kā jaunieši un skolotāji stāstīja par tehnikumiem. Mūsu klase tika iepazīstināta ar Smiltenes tehnikumu un Alsviķu tehnikumu.

Gan par vienu, gan par otru tehnikumu mums stāstīja diezgan plaši, taču nebija liekas informācijas. Mani ieinteresēja Smiltenes tehnikums. Pēc stāstītā varēja just, ka pašiem jauniešiem tur patīk. Tehnikumu raksturoja kā draudzīgu iestādi, kur ir daudz dažādu iespēju kā darba ziņā, tā arī dažādu vaļasprieku, pasākumu ziņā.

Skolotāji un jaunieši bija ļoti laipni un jauki, stāstot mums par tehnikumiem, tāpēc man šī stunda ļoti patikā kā arī iedvesmoja.
Nika Troņajeva, 8.klases skolniece

Manuprāt, šī stunda bija ļoti noderīga un izglītojoša, jo man un maniem klasesbiedriem bija iespēja uzzināt visu par Smiltenes tehnikumu. Prezentācija par Smiltenes tehnikumu bija tik skaidra, ka man pat nebija neviena jautājuma.

Smiltenes tehnikumā var apgūt daudz profesiju, bet man visvairāk ieinteresēja transportbūvju būvtehniķis.

Man ļoti patika šī stunda. Domāju, ka mums vajadzētu vēl šāda veida mācību stundas, jo šādā veidā mēs, skolēni, varam izvērtēt, kur pēc pamatskolas iet tālāk mācīties. Es noteikti apdomāšu ideju pēc 9.klases iet mācīties Smiltenes tehnikumā.
Jēkabs Krišjāns, 8.klases skolnieks

Manuprāt, šāda veida stundas gan man, gan katram manam klasesbiedram ir noderīgas. Man šķiet, ka šādas stundas jauniešiem palīdz saprast, kā strādā skola pēc devītās klases daudz labāk nekā, piemēram, izlasot reklāmas rakstu mājaslapā, jo stundā informācija tika pasniegta detalizēti (ar prezentāciju, pasniedzēju komentāriem). Man šķiet, ka ir daudzi, kas vēl nezina, ko iesāks pēc devītās klases pabeigšanas, tāpēc ir izcils laiks par to sākt domāt. Laiks skrien ātri!

Šajā stundā man patika tas, ka bija izveidota prezentācija. Manuprāt, tā bija interesanta. Mani ieinteresēja daudzie kursi/priekšmeti, ko tehnikums piedāvā, īpaši, gatavošanas kursi. Domāju, ka tie varētu būt ļoti interesanti.

Es esmu jau izvēlējies vidusskolu, kur turpināšu savas izaugsmes ceļu, bet vienalga, bija jauki uzzināt citas iespējas, kur tālāk mācīties.
Helmuts Āboliņš, 8.klases skolnieks

     

Nākamā stunda 5.-9.kl:
08:30
1. stunda
***********
Nākamā stunda 1.-4.kl:
08:30
1. stunda
Stundu saraksts:
1.- 9. klase

Skolas himnas fonogramma

Skolas himnas teksts


Meklēšana ziņu arhīvā