Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
LATVIJAS EKOSKOLA
Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5

3. a klase “Sprādziens mūzikā”

2021-05-11

3.a klases skolēni “Skolas soma” projekta ietvaros 6.maija sociālo zinību stundā ieguva priekšstatu par nelielu mūzikas posma attīstības vēsturi. Koncertlekcija "SPRĀDZIENS MŪZIKĀ" apskatīts, kā populārā mūzika ir attīstījusies no 1920. līdz 2020. gadam: džeza, blūza ēra, svinga laiks, revolucionārie rock’n’roll gadi, hipiju plūsma, disko spožums, astoņdesmitie, 90. gadu popkultūra un mūsdienas. Kopā ceļoja laikā, izzinot, kā mūzika iet roku rokā ar 20. gadsimta vēstures lielākajiem notikumiem un atspoguļo savu laikmetu. Koncertstāstu papildināja īpaši veidoti video materiāli.

Programma ir interaktīva, bērniem būs iespēja ne tikai uzzināt daudz jauna, bet arī pašiem apgūt soļus no populārām dejām un dziedāt līdzi pasaulslavenām dziesmām. Programmā izmantotas digitālo tehnoloģiju iespējas, lai skatītāji varētu sajusties kā īstā rokkoncertā. Papildus kopā izpētīja mūzikas instrumentus, bez kuriem populārā mūzika nebūtu tāda, kādu to pazīstam: elektrisko ģitāru, akustisko ģitāru, bungu komplektu, basģitāru un elektriskās klavieres.

Programmā skanēja populārākās dziesmas no Elvisa Preslija, The Queen, Maikla Džeksona, The Beatles, AC/DC, ABBA, Frenka Sinatras, The Rolling Stones u.c.

Noskatījos raidījumu "Sprādziens mūzikā". Man patika. Es uzzināju par mūzikas attīstību. Man pietrūka orģinālās dziesmas izpildījums. Ģimenē mēs daudz klausāmies mūziku un pirms "Covid-19" apmeklējām koncertus gan Latvijā gan ārzemēs. (Kristiāns)

Es uzzināju daudz jaunas mūzikas grupas un dziesmas, kā arī uzzināju dažādus faktus par mūziku, piemēram, mūzikas atskaņotāju izgudroja Thomass Edisons 1870. gadā. Es uzzināju, ka popmūzika kļuva ļoti populāra 80-tajos gados. Mani pārsteidza tas, ka pastāv tik daudz mūzikas žanri. Es klausos mūziku tad, kad man ir slikts garastāvoklis. (Artūrs M.)

Es daudz dziesmas zināju, bet nezināju kas viņas izpilda, kā sauc grupas un mūziķus. Man ļoti patika. Bija interesanti. Es aizpildīju krustvārdu mīklu, bet tur bija kļudiņa. Mēs ar mammu arī dejojām pie pozitīvajām dziesmām, kuras bija daudz. Man ļoti patīk mūzika, es to daudz klausos. Mana šī brīža mīļāka dziesma ir Galantis- No money. Paldies par šo video. (Elīna)

Es šodien skatījos "Sprādziens mūzikā”. Man patika kā tas onkulis skaisti dziedāja. Man nepatīk skatīties zoomā bet braukt uz koncertiem. (Lauris)

Muzikālajā lekcija ir nesusi savus darba augļus. Visu dienu Beatrise klausās dziesmas- Maikls Džeksons pirmajā vietā. Meklē visādu informāciju, kad miruši, kā dzīvojuši. Labi, ka angļu valodā saprot. Savadāk vakar skatos uz savu bērnu un saprotu, ka no visas šāda veida mācīšanās ir nogurusi un vairs nav degsmes un baiga motivācija. Tādēļ priecājos par tādu lekciju, kas mazliet novirza domas no obligātā.(Beatrises mamma)

Mūzikai manā dzīvē ir diezgan liela nozīme. Es mūziku klausos gandrīz katru dienu. No šīs koncertlekcijas man bija interesanti uzzināt kāda mūzika bija populāra 80. un 90. gados, kad mana mamma un tētis bija manā vecumā. Dažas no dziesmām es varēju atpazīt. Salīdzinot ar mūsdienu popmūziku ļoti ir mainījies mūzikas stils. Daudzas šīs dziesmas var dzirdēt pa radio piemēram Star FM. (Elza Krieva)

     

Nākamā stunda 5.-9.kl:
08:30
1. stunda
***********
Nākamā stunda 1.-4.kl:
08:30
1. stunda
Stundu saraksts:
1.- 9. klase

Skolas himnas fonogramma

Skolas himnas teksts


Meklēšana ziņu arhīvā