Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
LATVIJAS EKOSKOLA
Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5

8.klases skolēni “Zinātnes un mākslas krustpunktos”

2021-05-03

2021.gada 30.aprīlī 8.klases skolēniem „Zoom” platformā bija zinātniskā teātra izrāde „Zinātnes un mākslas krustpunkti” programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros.

Tiešsaistes izrāde sākās plkst.15.30. Sākumā pārstāve mums nedaudz pastāstīja, kur konkrētās profesijās var noderēt fizika, ķīmija. Tad viņa mums pastāstīja par filmu „Dvēseļu putenis”. Izrādās, ka tikai apmēram puse no mūsu klases ir noskatījusies šo filmu. Es uzzināju, ka to filmēja 5 gadus, tika izmantota arī mākslīgā migla, jo īsto miglu ir gan grūti atrast, gan arī, filmējot īstajā miglā, būtu diezgan slikta kvalitāte. Vēl interesanti bija tas, ka filmēšanas laikā izlietoja 10 litrus mākslīgo asiņu. Visvairāk man patika tad, kad pārstāve rādīja eksperimentus- gan ar degšanu, gan kā darbojas mākslīgās asinis. Arī rādīja mākslīgo ādu, tā bija gatavota no kartupeļu cietes, tonālā krēma u.c.

Man ļoti patika šī tiešsaistes ekskursija, tajā varēja uzzināt daudz ko jaunu. Paldies skolotājai Ievai Križevicai un pārstāvei par iespēju!
8.klases skolniece Annija Dāvidsone

Šodien stāstīja par zinātni ķīmijā un fizikā, kā zinātni var izmantot, lai veidotu filmas un teātra izrādes.

Izrādās, ka filmas parasti filmē no 1 līdz 4 mēnešiem, taču latviešu filmu “Dvēseļu putenis” filmēja 5 gadus. Tas ir diezgan ilgs laiks, lai filmētu vienu filmu, bet tam ir arī savi iemesli. Divi no tiem ir tādi, ka nepietiek finanses un šīs filmas kaujas filmēja reālajos laikapstākļos. Lai filmās visi asiņainie notikumi izskatītos īsti, tajos tiek izmantota īpaša zinātne un materiāli. Piemēram, ainās, kurās deg cilvēks, izmanto kaskadierus un tiem uzģērbj īpašus kostīmus, kuri aplieti ar šķidrumu, lai tie neaizdegtos. Mums arī parādīja divus eksperimentus, kā pats sev var aizdedzināt savu roku un kā var uztaisīt neīstu brūci, protams, rokas aizdedzināšanu mājās nekādā gadījumā nedrīkst atkārtot.

Man ļoti patika šī ekskursija, jo varēja uzzināt daudz ko jaunu. Tagad zinu, kā var uztaisīt neīstu brūci, jo tas tik tiešām var noderēt!
Letīcija Luīze Amoliņa, 8.klases skolniecee

     

Nākamā stunda 5.-9.kl:
11:50
5. stunda
***********
Nākamā stunda 1.-4.kl:
11:50
5. stunda
Stundu saraksts:
1.- 9. klase

Skolas himnas fonogramma

Skolas himnas teksts


Meklēšana ziņu arhīvā