Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
LATVIJAS EKOSKOLA
Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5

2.b klase izzin skudras

2021-04-26

14.aprīlī 2.b klases skolēniem bija iespēja piedalīties Liepājas Dabas mājas organizētajā Zoom nodarbībā „ Skudru pētnieks”, kas ietilpst Norway Grants Latvia programmā Pētniecība un izglītība

Nodarbību vadīja Dabas mājas interešu izglītības pedagoģe Justīne Rusakova. Stunda aizritēja ļoti ātri: aizraujošs stāstījums, videofilma, interaktīvas spēles.

Skudrupūzni ir redzējis katrs, bet, izrādās, ka pareizāks tā nosaukums ir skudru ligzda. Vienā ligzdā varot sadzīvot pat vairāki desmiti tūkstošu skudru. Te valda sava kārtība: pati galvenā skudra, kas dēj oliņas tiek saukta par skudru karalieni. Par viņu rupējas tūkstošiem darba skudru, bet ligzdas sargi tiek dēvēti par furažieriem.

Uzzinājām, ka skudras savā starpā sazinās ar ožas palīdzību. Skudras ļoti slikti redz, lai gan, izrādās, ka tām ir 5 acis- divas katrā pusē galvai, bet tris mazākās galvas priekšpusē.

Mūs visus pārsteidza skudru daudzveidība, izrādās, Latvijā mīt 42 dažādu sugu skudras. Lielākās no tām ir koksnes jeb meža skudras.

Nākamajās brivdienās pēc nodarbības skolēni devās uz tuvējo mežu vērot un fotografēt skudru pūžņus.

Aizpildījām arī anketu, kas tika atsūtīta gan skoleniem, gan skolotājai un ceram, ka drīz atkal varēsim piedalīties līdzīgā pasākumā.

Latviešu valodas stundā lasījām latviešu tautas ticējumus un sakāmvārdus par skudrām, bet vizuālās mākslas stundā, skolotājas Ievas Vahteres pamācīti, skolēni zīmēja skudru palielinājumā.

Novēlam visiem būt čakliem kā skudrām!

2.b klase un skolotāja Ilze.

     

Nākamā stunda 5.-9.kl:
12:40
6. stunda
***********
Nākamā stunda 1.-4.kl:
12:40
6. stunda
Stundu saraksts:
1.- 9. klase

Skolas himnas fonogramma

Skolas himnas teksts


Meklēšana ziņu arhīvā