Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
LATVIJAS EKOSKOLA
Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5

8.klases skolēnu tikšanās ar aizsardzības ministru Arti Pabriku

2021-04-26

2021.gada 19.aprīlī 8.klases skolēniem „WEBEX” platformā bija tiešsaistes ekskursija Aizsardzības ministrijā. Mums bija iespēja arī attālināti satikt un uzdot jautājumus aizsardzības ministram Artim Pabrikam.

Sākumā tiešsaistes ekskursiju sāka ministrijas pārstāve, kura parādīja prezentāciju par Aizsardzības ministriju, tās pienākumiem u.c. Pēc tam varēja paklausīties Arta Pabrika teiktajā, kas man likās ļoti diženi runāt ar aizsardzības ministru. Visinteresantākais man likās Gata Indrēvica stāstījums par viņa profesiju (fotogrāfs) un interesantākajiem notikumiem, kas ir notikuši, pildot savu darbu. Pārstāve Ilze Lange, stāstot par savu darbu, teica, ka „viens nav cīnītājs”. Šis citāts man lika aizdomāties, cik svarīgs valsts aizsardzībā ir komandas darbs un saliedētība. Pārstāve ekskursijas beigās bija mums sagatavojusi arī viktorīnu ar balviņām.

Man ļoti patika šī tiešsaistes ekskursija, jo tā mums ļāva ieskatīties valsts aizsardzības jomā, kara tehnikā u.c. Paldies Ievai Križevicai par iespēju piedalīties un visiem ministrijas pārstāvjiem par lielisko ekskursiju!
8.klases skolniece Annija Dāvidsone

Ir profesiju izvēles mēnesis, kad mūs iepazīstina ar dažādām profesijas izvēlēm un vietas, kur tās var apgūt. Šodien mums arī bija tāda ekskursija ar Aizsardzības ministriju.

Šajā ekskursijā piedalījās trīs pārstāvji, kas pārstāv šo ministriju. Par Aizsardzības ministriju mums stāstīja pats ministrs. Viņš pastāstīja par savu ikdienu šajā darbā un kāpēc viņš izvēlējās tieši šo profesiju. Tiešām bija interesanti un iedvesmojoši. Pēc tam mums stāstīja fotogrāfs, Gatis Indrēvics, kurš fotogrāfē armijniekus, kā viņi darbojas savā profesijā. Pirms šīs lekcijas es nezināju, ka pastāv tāda profesija kā armijas fotogrāfs, tāpēc varēja uzzināt daudz ko jaunu. Gatim ir bijušas arī fotogrāfiju izstādes. Viņš teica, ka “viņa ierocis ir fotoaparāts”. Bija arī projektu vadītājs Jānis Blūzmanis, kurš arī pastāstīja, ar ko viņš nodarbojas un ko viņš dara savā profesijā. Mūsu ekskursiju beidza kāda sieviete, kura arī strādā šajā ministrijā un viņas galvenā atziņa, kuru viņa ir ieguvusi, daudzus gadus šeit strādājot, ka „darbā ir svarīgākais tieksme un azarts sevis pilnveidošanai”.

Manuprāt, tā ir ļoti laba atziņa, ko var iegūt ilgi un cītīgi strādājot, realizējot savus iecerētos mērķus. Šī ekskursija un atziņas, kuras es ieguvu, bija ļoti pamācoša, bija interesanti klausīties par dažādām izaugsmes vietām un arī iespējām.
Letīcija Luīze Amoliņa, 8.klases skolniece

2021.gada 19.aprīlī mēs, 8.klases skolēni, apciemojām Aizsardzības ministriju videozvana veidā. COVID-19 dēļ šī ekskursija nebija tāda pati kā citas, un mani nedaudz apbēdina tas, ka šī ekskursija nebija klātienē.

Šajā ekskursijā mums pastāstīja nedaudz par Aizsardzības ministriju, un to, ko šī ministrija dara mūsu valstij. Viens no ministrijas dalībniekiem mums arī pastāstīja, kāpēc šo profesiju izvēlējās, un to bija interesanti klausīties. Ekskursijas pēdējā daļā mums paskaidroja, kā sasniegt savus vislielākos mērķus. Man ļoti patika tas, ka viens no ministrijas dalībniekiem sacīja:

„Sasniegt var visu, ja ir apņemšanās to darīt.”

Šī ekskursija bija interesanta, un man patika dzirdēt no pašiem ministrijas darbiniekiem, nevis tikai no kāda gida.
Dana Malahova 8.klase

2021. gada 19. aprīlī mūsu klasei karjeras izglītības ietvaros bija iespēja piedalīties tiešsaistes ekskursijā Aizsardzības ministrijā.

Šajā tiešsaistē Artis Pabriks stāstīja par to, kā ir būt aizsardzības ministram, ar saviem profesijas un ikdienas pienākumiem un to izpildi dalījās Jānis Blūzmanis, ar savu pieredzi kā karavīrs/fotogrāfs dalījās Gatis Indrēvics un, iespējams, vēl citi, tikai mums nācās pamest tiešsaisti ķīmijas pārbaudes darba dēļ.

Visvairāk mani piesaistīja aizsardzības ministra stāstījums. Tas likās visīpašākais un interesantākais, jo to stāstīja ļoti atpazīstama persona, lai gan to, ko stāstīja pārējie cilvēki, arī bija ļoti interesanti, un no viņiem es uzzināju daudz ko jaunu. Man atmiņā palika frāze, ko Artis Pabriks teica:

“Politika ir kā gaiss”. Sacīto pamatoja ar to, „ja pierod pie politikas, tad tā arī beigu beigās, liekas, diezgan normāla un pārvēršas par neatliekamu ikdienas sastāvdaļu”.

Kopumā man ļoti patika un ieinteresēja šī attālinātā ekskursija. Es uzzināju daudz ko jaunu un pirmo reizi piedalījos tiešsaistē ar tik augstu amatpersonu.
Liene Vasile, 8. klases skolniece

19.aprīlī 8. klases skolēniem “WEBEX” platformā bija tiešsaistes ekskursija Aizsardzības ministrijā. Bija iespēja attālināti satikt aizsardzības ministru Arti Pabriku.

Sākumā tiešsaisti sāka ministrijas pārstāve, kura rādīja prezentāciju par aizsardzības ministriju un tās pienākumiem. Pēc tam runāja Artis Pabriks, un man tas šķita ļoti interesanti, jo viņš ir aizsardzības ministrs un bija iespēja paklausīties, kas viņam bija sakāms. Bet visintriģējošākais man šķita Gata Indrēvica stāsts par savu profesiju un interesantiem dzīves notikumiem, ar kuriem viņš saskārās, pildot savu darbu. Pārstāve Ilze Lange stāstīja par savu darbu un teica, ka “viens nav cīnītājs”. Šis citāts man lika aizdomāties par to, cik daudz īstenībā cilvēki cits citam palīdz un kāds

Man šī tiešsaistes ekskursija šķita ļoti interesanta, jo varēja vairāk uzzināt par valsts aizsardzības ministriju.

komandas darbs ir vajadzīgs, lai strādātu, piemēram, skolā palīdz klasesbiedri un skolotāji, mājās – vecāki.
8. klases skolniece Ance Luīze Giptere

     

Nākamā stunda 5.-9.kl:
11:50
5. stunda
***********
Nākamā stunda 1.-4.kl:
11:50
5. stunda
Stundu saraksts:
1.- 9. klase

Skolas himnas fonogramma

Skolas himnas teksts


Meklēšana ziņu arhīvā