Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
LATVIJAS EKOSKOLA
Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5

Berģu skolai 150

2020-12-14

Atskatoties pagātnē ar skolas tapšanu, vēsturi, tradīcijām var iepazīties šeit
http://www.bmmp.lv/vesture/

Berģu skolas 150. dzimšanas diena 2020.gadā

Šis gads ienesis pārmaiņas un pārdomas ne tikai Berģos un Latvijā, bet visā pasaulē. Bija lieli un skaisti plāni sagaidot Berģu skolas 150.dzimšanas dienu. Taču dzīve ievieš korekcijas un citādāku skatījumu uz lietām. No lielām un skaļām svinībām skolas jubilejas svētki pārtapa daudz klusākā un mierīgākā pasākumā.

10.novembrī, kas ir īstais skolas dibināšanas datums, 3.a klase ar audzinātāju E.Krampāni aktualizēja klasēs viktorīnu “Es mīlu Tevi BMMP – 150!” ar asprātīgiem un āķīgiem jautājumiem par skolas vēsturi.

Piektdienā, 13.novembrī bija plānots organizēt skolas absolventu salidojumu, tikties ar bijušajiem un esošajiem skolotājiem, bija padomā vēl dažādi pārsteigumi, bet līdz ar valstī izsludināto pulcēšanās liegumu, skolas saime svinēja svētkus klusītēm.

Jau no agras rīta stundas skolas pagalma abās pusēs uzmirgoja svecītes skaitļa 150 formā.

Rīta pusē skolā bija ieradies Garkalnes novada priekšsēdētājs Alvis Zīriņš un sveica skolu un skolas direktori Ilze Briņķi.

Abi kopā grieza iespaidīgo skolas jubilejas torti, kuru izveidoja skolas ēdināšanas uzņēmums SIA “Līče”.

Katrs no skolas saimes varēja nobaudīt gabaliņu no lielās tortes.

Jau no paša rīta skolas mājas lapā bija pieejami vairāki interesanti materiāli – Berģu skolas direktores Ilze Briņķes svētku uzruna, skolas bijušās skolotājas Ilgas Gulbes atmiņu stāsts, Garkalnes novada domes priekšsēdētāja vietnieka Gundara Kniksta runa un apsveikums, filma “Berģu skolas stāsts”. Filma tapa pateicoties teātra skolotāja Reiņa Vējiņa iniciatīvai, viņa veidotajam scenārijam un arī montāžai. Tajā piedalījās visas skolas klases. Šie materiāli joprojām ir pieejami visiem interesentiem skolas mājas lapā.

Īsi pirms tumsas iestāšanās skolas pagalma dīķī iemirdzējās skaistas, lielas ūdensrozes un atjaunojās svecīšu izgaismotie skaitļi 150. Tas viss priecēja gan skolēnus un skolotājus, kuri vēl bija uzkavējušies skolā, gan vecākus, kuri nāca pakaļ saviem bērniem, gan arī vietējos iedzīvotājus, kuri devās vakara pastaigā.

Jau rudenī 5., 6. un 9.b klases, vizuālās mākslas skolotājas I.Smilgas vadībā, gatavojās skolas jubilejai un veidoja radošus darbus vizuālās mākslas stundu plenēros skolas apkārtnē. Sagaidot skolas dzimšanas dienu tika izveidota izstādē “Berģu skola un tās apkārtne”.

Vairāk foto šeit-->

Paldies ikvienam, kurš piedalījās svētku tapšanā un norisē!

Vairāk foto šeit-->

DVAJ I.Smilga

     

Nākamā stunda skolā:
08:30
1. stunda
***********
Muižas ēkā:
08:30
1. stunda
Stundu saraksts:
1.- 9. klase

Skolas himnas fonogramma

Skolas himnas teksts


Meklēšana ziņu arhīvā