Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
LATVIJAS EKOSKOLA
Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5

9.b klase dodas uz A.Čaka muzeju projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros

2020-11-11

9.b klase latviešu valodas un literatūras stundās kopā ar skolotāju Indru Krastiņu iepazina Aleksandru Čaku. Skatījās filmu par dzejnieku, iedziļinājās un mācījās viņa dzejoļus.

Izmantojot iespēju, ko piedāvā Latvijas 100gades projekts “Latvijas skolas soma” 9.b klase 7.oktobrī kopā ar klases audzinātāju Ilzi Smilgu devās uz A.Čaka muzeju Rīgā. Mēģināja sajust tā laika elpu, kad dzīvoklī uzturējies dzejnieks, klausījās gida stāstījumā par A.Čaka dzīves gājumu, aplūkoja Čaka un viņa radinieku fotogrāfijas albumos un foto rāmīšos.

Pēc ekskursijas jaunieši dalījās pārdomās par iespaidiem, lūk daži fragmenti:

“Šajā ekskursijā uzzināju daudz jaunu par A.Čaku. Muzejā man ļoti varēja redzēt kāds ir viņa dzīvoklis, viņa personīgā darba vieta, kur viņš strādāja. Ekskursija man ļoti patika.”

Kārlis K.

“Man bija interesanti klausīties kā A.Čaks dzīvojis. Patika, ka gide stāstīja pašu svarīgāko par viņu. Es pats šādā dzīvoklī nekad negribētu dzīvot.”

Alekss I.

“Ekskursija uz A.Čaka muzeju bija interesanta, uzzināju daudz ko jaunu. Bija interesanti uzzināt kā viņš uzrakstījis savu pirmo dzejoļu krājumu un redzēt kā tas izskatījās. Ekskursija nebija pārāk gara, tādēļ tā bija baudāma un nebija nogurdinoša.”

Estere R.

“Ekskursija muzejā bija ļoti aizraujoša, jo uzzināju daudz par A.Čaku, piemēram, atmiņā palicis tas, ka viņa īstais uzvārds bijis Čadarainis. Tēvs bijis uzvalku šuvējs.”

Filips F.

9.b klases audzinātāja
Ilze Smilga

Vairāk foto šeit-->

     

Nākamā stunda skolā:
08:30
1. stunda
***********
Muižas ēkā:
08:30
1. stunda
Stundu saraksts:
1.- 9. klase

Skolas himnas fonogramma

Skolas himnas teksts


Meklēšana ziņu arhīvā