Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
LATVIJAS EKOSKOLA
Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5

Godalgotā filma “Mans mīļākais karš”

2020-11-11

Pēc ekskursijas uz A.Čaka muzeju 9.b klase devās uz kinoteātri Splendid Palace, kur izmantoja iespēju skatīties izcilu Ilzes Burkovskas - Jakobsenas veidotu filmu “Mans mīļākais karš”. Filma tikusi nominēta 6 nominācijās, ieguvusi galveno balvu konkursā Contrechamp. Šo filmu skatīties bija paredzēts pavasarī Kinolektorija ietvaros, bet visiem zināmu apstākļu dēļ tās izrādīšana tika pārcelta uz rudeni.

Jaunieši labprāt dalījās savās pārdomās pēc izrādes:

“Pēc filmas “Mans mīļākais karš” noskatīšanās sapratu, ka šobrīd tiešām dzīvojam “rožainu” dzīvi.”

Kārlis K.

“Filmu “Mans mīļākais karš” man ļoti patika. Man šķita interesanti, ka šī filma bija veidota animācijas formātā, jo tā bija vieglāk izprotama.”

Laura K.

“Filma bija interesanta. Man ļoti patīk vēsturiskas filmas. Bija ļoti vērtīgi klausīties un vērot, kas noticis tajos laikos.”

Dāniels S.

“Filma man ļoti patika. Šī filma man lika aizdomāties par saviem vecākiem, jo atcerējos, ko viņi stāstījuši, ar ko saskārušies tajos laikos, viss bijis nemierīgs un cilvēkiem bijušas lielas bailes. Filma bija smaga un varēja just, ka režisore filmu veidojusi no sirds, lai parādītu savas emocijas un sāpes.”

Anna D.

“Filmā bija daudz bēdīgu momentu, bet tika parādīts arī Baltijas ceļš un atmoda. Man ļoti patika stils kādā filma bija veidota – animācija.”

Krese A.L.

“Filma bija diezgan interesanta. Patika, ka varēja ielūkoties padomju laiku dzīvē. Tomēr man personīgi nepatika, ka tā tika veidota kā animācijas filma.”

Alise A.

“Kinolektorija filma “Mans mīļākais karš” bija par meiteni un viņas izjūtām, atceroties PSRS okupācijas laikus, par dzīvi tad, par grūtībām, arī par pionieriem. Man šī filma patika, interesanti bija redzēt kā tajā laikā dzīvoja mani vecāki.”

Filips F.

“Filmā bija parādīts kā tajā laikā viss tika slēpts no tautas, nedrīkstēja brīvi runāt to, ko domāja. Man ļoti patika tā filmas daļa, kur bija stāstīts par skolas dzīvi.”

Ksenija R.

“Filma bija ļoti pamācoša un lika padomāt par tiem laikiem, kad cilvēkiem nebija drosmes un iespējas teikt savu viedokli. Multfilmas formāts man ļoti patika, domāju, ka pat vairāk nekā tad, ja tā tiktu veidota ar īstiem aktieriem.”

Gustavs P.

“Man šī filma patika, jo sapratu kā bija dzīvot PSRS laikos. Uzzināju daudz jaunas lietas gan par tiem laikiem, gan par 2.pasaules karu. Pats gan nekad nevēlētos dzīvot tajā laikā.”

Alekss I.

“Filma “Mans mīļākais karš”, manuprāt, bija viena no labākajām filmām, kuras pagājušā mācību gadā tika redzētas kinolektorija ietvaros. Mani bija ļoti interesanti redzēt, kāda bija dzīve PSRS laikā.”

Jānis C.

9.b klases audzinātāja

Ilze Smilga

     

Nākamā stunda skolā:
08:30
1. stunda
***********
Muižas ēkā:
08:30
1. stunda
Stundu saraksts:
1.- 9. klase

Skolas himnas fonogramma

Skolas himnas teksts


Meklēšana ziņu arhīvā