Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
LATVIJAS EKOSKOLA
Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5

Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas 5. klases ekskursija uz Līgatni „Skolas somas” projekta ietvaros

2020-10-12

2020. gada 23. septembrī BMMP 5.b klases skolēni kopā ar skolotāju Inonantu Milleri devās uz Līgatnes Padomju slepeno bunkuru, kas tika plānota kā projekta „ Skolas soma” ekskursija.​​Kas tas ir - Padomju slepenais bunkurs?

Padomju laika īpaši slepenais objekts ar segvārdu Pansionāts.
Rehabilitācijas centra „Līgatne” teritorijā 9m zem zemes atrodas labiekārtots bunkurs 2000m2 platībā, kuram slepenības zīmogu noņēma tikai 2003. gadā. Tas ir izbūvēts pagājušā gadsimta 80-tajos gados politiskās un valsts varas elites vajadzībām valsts vadīšanai atomkara gadījumā. – Padomju Komunistiskās partijas pirmo sekretāru biedru Vosa un Pugo slepenā slēptuve! – Viena no stratēģiski svarīgākajām vietām Padomju Latvijā kodolkara situācijas gadījumā.

– Spēcīgākā autonomā saimnieciskā struktūra ar visu nepieciešamo un vismodernāko tā laika aprīkojumu.
– Līdz mūsdienām saglabāts viss autentiskais pazemes aprīkojums! Ko tur var redzēt?
– Plānus un situācijas atspoguļojumus, kas notiek, ja kara gadījumā tiek pārrauti visu hidroelektrostaciju dambji, kādas teritorijas applūstu ar ūdeni, kā tas ietekmētu visas pārējās lielākās pilsētas;
– Autonomu elektrostaciju ar dīzeļģeneratoriem un degvielas noliktavu;
– Kondicionēšanas iekārtas gaisa attīrīšanai ar skābekļa rezervēm;
– Ūdensapgādes un kanalizācijas iekārtas, kas darbojas pēc zemūdenes principa;
– Telekomunikāciju bloku, kas nodrošina tiešos sakarus ar Maskavu – Kremli un autonomus sakarus ar visiem svarīgākajiem dienestiem valstī;
– Marksa, Ļeņina, Brežņeva un citu padomju laika politiķu sarakstītas grāmatas;

– Unikālu karti ar vēsturiskiem kolhozu nosaukumiem;
– PSKP XXII Kongresa materiālus;
– Ēdnīcu ar tipisku padomju laiku ēdienkarti;
– Dažādu padomju laika atribūtiku, sadzīves lietas.

Īpaši interesants bija gides stāstījums par to laiku. Skolēniem tas viss bija neredzēts, lai gan viens skolēns šeit bija iepriekš bijis ar savu ģimeni. Interesanta vēstures stunda ar reāliem faktiem un mielastu 80 – to gadu stilā.

Tālāk mūsu ceļš veda uz Līgatnes Tīklu parku, kur kokos varēja gan pasportot, gan atpūsties, gan iepazīt savus klases biedrus neformālākās situācijās. Ta kā klasē šogad ir 5 jauni skolēni, tas ir īpaši svarīgi.

Sadarbojoties ar latviešu valodas skolotāju I. Krastiņu un informātikas skolotāju K.Sarmu, skolēni paši rakstīja savus iespaidus un pārdomas par pieredzēto.

Slepenajā bunkurā mums parādīja 25 darba istabas un istabu no kuras nāk siltums bunkurā. Mums parādīja ēdnīcu, kur kādreiz ēda cilvēki. Mēs iegājām istabā, kur ir kartes pie sienām. Gide teica ka visā bunkurā ir 35 kartes, bet neviena nav vienāda ar citu. Pēc ilgas staigāšanās mēs ieturējām garšīgu maltīti. Pēc tam mēs braucām uz Tīklu parku. Es ceru, ka mēs atkal visi aizbrauktu uz turieni./
Bruno Andris Jirgensons 5.b klase.
/Mums paziņoja par ekskursiju 1. septembrī. Mēs bijām visi laimīgi un gaidījām, kad mēs brauksim. Mēs braucām ar skolas autobusiem. Pirmā ekskursija mums bija bunkurā. Man drusciņ bija bail,bet pēc tam bija labi. Mēs apskatījām apmēram 10 istabas. Otrā ekskursija mums bija Tīklu parkā, un tur visiem ļoti patika. Es biju priecīga par ekskursiju.
/Anastasija Voitova 5.b klase./

Kopumā man ļoti patika šī ekskursija, un es gribētu vēl šādas ekskursijas.
/Krišjanis Stīpnieks 5.bklase/


Vispirms mēs braucām uz Līgatnes bunkuru, kurš atrodas 9 metrus zem zemes. Bunkurā bija ļoti auksti un bailīgi, jo tur bija tumšs - un visur bija jāskatās, kur liek kājas, kad mēs staigājām pa kabinetiem un telpām .
Vienā telpā bija daudz karšu un bija interesanti, ka kartes nevarēja fotografēt.
Ekskursijas beigās mēs ieturējām garšīgu maltīti.
Tad mēs braucām uz visu gaidīto Tīklu parku .Tur bija ļoti jauki, daudz izpriecu un labu sajūtu .
Skolotāja uz tīkliem nāca kopā ar mums. No sākuma skolotājai bija bail, bet pēc tam, kad skolotāju nomierinājām, bija viss labi.
Visi bijām ļoti priecīgi un saviļņoti par ekskursiju . Paldies skolotājai Inonantai par šādu jauku ekskursiju!
/Paula Rudzīte Birze 5.b klase/

Ekskursija bija izdevusies. Noteikti braukšu uz Tīklu parku atkal. Uz bunkuru varbūt, jo tad man jau ta būtu trešā reize tur. Bija ļoti jauki eksursijā!
/Kārlis Jurkāns 5.b klase/

Man ļoti patika šī eksursija. Tā noteikti ir viena no manam vismīļākajām ekskursijām dzīvē. Es daudz ko uzzināju bunkurā - un tīklu parkā bija ļoti jautri. Es ceru, ka mums vēlreiz būs tāda ekskursija.
/Ralfs Jaunarājs 5.b klase/

23.septembrī mēs ar 5.b klasi un klases audzinātāju braucām ekskursijā uz Līgatni. Sākumā mēs bijām Slepenajā bunkurā, tad Tīklu parkā. Bunkurs atrodas 9 metrus zem zemes un ir ļoti liels. Tur mums skaidroja, kas tas ir un kādam mērķim viņš tika izmantots. Stāstīja, ka tas bija svarīgs objekts kādreiz. Tur bija daudz visādu plānu. Vēl atceros, ka viņu būvēja 10.gadus. Pēc tam mēs ēdam Bunkura ēdnīcā frikadeļu zupu. Tad mēs braucām uz Tīklu parku, kur bijā ļoti jautri. Man ļoti patika klases ekskursija un cerams, ka arī pārējiem klasesbiedriem patika ekskursija uz Līgatni!
/Penelope Puriņa 5.b klase/

Paldies projektam „Skolas soma”, kā arī Garkalnes novada domei, kas nodrošināja ar transportu, skolotājiem – I. Belai,I. Krastiņai, K. Sarmam par iesaisti projekta norisē.

5. b klases audzinātāja Inonanta Millere

     

Nākamā stunda skolā:
08:30
1. stunda
***********
Muižas ēkā:
08:30
1. stunda
Stundu saraksts:
1.- 9. klase

Skolas himnas fonogramma

Skolas himnas teksts


Meklēšana ziņu arhīvā