Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
LATVIJAS EKOSKOLA
Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5

6.b klases skolēniem literatūras stunda O.Vācieša muzejā

2020-09-28

Izmantojot „Latvijas skolas somas” iespējas, Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas 6.b klases skolēniem literatūras stundu „Ojārs Vācietis Pārdaugavā” Dzejas dienu noskaņās Ojāra Vācieša muzejā noorganizēja skolotāja Ieva Križevica. Skolēni iepazinās ar O. Vācieša dzeju un personību saistībā ar dzejnieka mājas un tuvākās Pārdaugavas vēsturi, piedalījās sarunā par dzejnieka radošo pasauli, ielūkojoties viņa dzīves gaitā un darbos. Paldies 6.b klases audzinātājai Zintai Šestakovskai par atsaucību, piedaloties citādā literatūras stundā! Paldies Garkalnes novada domei par iespēju nogādāt skolēnus uz skaisto Pārdaugavu! .2020. gada 22. septembrī es ar klasesbiedriem apmeklēju O. Vācieša muzeju. Tā apmeklējuma laikā es uzzināju par O. Vācieti un viņa ģimeni. Mani visvairāk ieinteresēja dzejnieka savādais rokraksts, melnā berete un mātes adītie cimdi, kuri bija redzami muzejā. Vairāki O. Vācieša dzejoļi bija pazīstami, jo tos esmu runājis no galvas jau bērnudārzā, bet ekskursijas laikā uzzināju arī jaunus un iepriekš nedzirdētus. Paldies, skolotāj, ka organizējat mums šādas ekskursijas! Paldies arī par labi pavadīto laiku ārpus muzeja!

Roberts Kleinbergs, 6.b klase

2020. gada 22. septembrī mūsu klase devās ekskursijā uz Ojāra Vācieša muzeju. Mēs braucām ar skolas autobusu, brauciens ilga apmēram piecdesmit minūtes. Kad mēs ieradāmies, mūs pie muzeja ieejas sagaidīja gide. Man ļoti patika Ojāra Vācieša piemineklis, kas atradās pie muzeja. Kad gide mūs bija sagaidījusi, viņa mums pastāstīja mazliet par Ojāru Vācieti, kas viņš ir un kur viņš ir dzīvojis. Pēc tam mēs devāmies uz viņa pagalmu, kur mums gide nolasīja skaistu dzejoli par Rīgu. Pēc pagalma apskatīšanās mēs devāmies iekšā Ojāra Vācieša muzejā. Izrādījās, ka šis muzejs ir Ojāra Vācieša bijušais dzīvoklis, un tad mums gide, protams, pastāstīja par viņa dzīvi šajā dzīvoklī. Manuprāt, bija diezgan interesanti uzzināt par Ojāra Vācieša dzīvi un apskatīt viņa dzīvokli. Es arī biju ļoti izbrīnīta, kad mums parādīja video, kas ticis filmēts 1983. Gadā, kur bija uzfilmēts Ojāra Vācieša dzīvoklis, kas vispār nebija mainījies kopš tiem laikiem. Es vēlētos vēl braukt šādās ekskursijās.

Sofiko Gulua, 6.b klase

O. Vācietis ir viens no Latvijā pazīstamākajiem dzejniekiem. Visi Latvijā zina vai vismaz ir dzirdējuši par O.Vācieti, bet man bija iespēja uzzināt daudz vairāk. Mēs devāmies ekskursijā uz O. Vācieša muzeju - māju, kurā viņš pavadījis lielāko dzīves daļu. Tur mums izstāstīja daudz interesantu faktu, bet visvairāk mani ieinteresēja O. Vācieša bērnība, proti, viņš atklāja savu talantu tādēļ, ka māte solīja klausīties tikai pašsacerētu dzejoli. Šī ekskursija bija izglītojoša un noderīga. Es ļoti vēlētos atgriezties šajā muzejā vai kādā citā muzejā.

Terēze Strance, 6.b klaseEs ar klasi biju O.Vācieša muzejā, kur mēs uzzinājām, kā viņš kādreiz dzīvoja. Dzejnieks dzīvojis mazā mājā jeb dzīvoklītī, kur bija divas telpas: dzīvojamā istaba un istaba, kur viņš strādāja un sacerēja savus dzejoļus. Grāmatu plauktos starp visām grāmatām bija paslēptas īpašas grāmatas, kuras nebija atļauts turēt tajā laikā. Vēl mēs apskatījām dārzu, kurā atradās seni bruģakmeņi. Kad O.Vācietis bija mazs bērns, viņš lasīja savai mammai dzejoļus. Viņa pateica, ka neklausīsies, ko viņš lasa, ja šie dzejoļi nebūs viņa sacerēti, tāpēc viņš sāka sacerēt dzejoļus un lasīja viņus savai mammai. Skolā viņš satika savu mūža mīlestību Ludmilu. Šajā ekskursijā es uzzināju, ka viņam bija brālis, dēls un 5 mazbērni. Vēl es uzzināju, ka viņš esot nopircis bruģakmeņus par 25 rubļiem un pēc tam uzdāvinājis sievai. Šī ekskursija man ļoti patika, jo tā bija interesanta.

Keita Legzdiņa, 6.b klase

Es ar klasi devos ekskursijā uz Ojāra Vācieša muzeju. Man šī ekskursija patika, jo tā bija ļoti izzinoša. Es uzzināju daudz ko jauno par Ojāru Vācieti, piemēram, kad viņam bija desmit gadi, notika karš. Vēl es uzzināju, ka viņam patika mūzika, un katru dienu Ojārs gāja pie kaimiņienes klausīties vienu dziesmu. Es ieteiktu aiziet uz Ojāra Vācieša muzeju, jo tur ir daudz interesantu faktu par viņu.

Olivers Mūrnieks, 6.b klase

Es ar klasi devos ekskursijā uz O.Vācieša muzeju. Šajā ekskursijā es uzzināju daudz ko jaunu par O.Vācieti un par laiku, kurā viņš dzīvoja.
Muzejā varēja apskatīt, kā rakstnieks ir dzīvojis, kā viņš ir glabājis grāmatas, kādēļ visi viņu ir mīlējuši un cienījuši. Pēc mums stāstītā, es varu secināt, ka rakstnieks ir bijis ļoti mierīgs, laipns un neatlaidīgs cilvēks. Muzeju ir vērts apmeklēt tādiem cilvēkiem, kuriem ir liela interese par vienu no viszinošākajiem Latvju dzejniekiem Latvijas vēsturē.

Luīze Česka, 6.b klaseMan ekskursija uz Ojāra Vācieša muzeju patika, jo es uzzināju daudz jauna, piemēram, ka Ojārs Vācietis savas dzīves laikā pierakstīja 350 burtnīcas pilnas ar dzejoļiem un viņš ir arī sacerējis dzejoli “Astoņi kustoņi”. Es biju izbrīnīta uzzinot, ka padomju laikos bija aizliegtas dažādas grāmatas un Ojārs Vācietis ar viņa sievu aizliegtās grāmatas slēpa, tās ievietojot iekšā atļautajās grāmatās.

Ance Siliniece, 6.b klase

Es ar klasi apmeklēju Ojāra Vācieša muzeju, kas atrodas Ojāra Vācieša ielā, Rīgā. Muzejs ir atvērts par godu rakstniekam Ojāram Vācietim, un tas ir iekārtots viņa dzīvesvietā. Ekskursijas laikā mums daudz stāstīja par Ojāra Vācieša dzīvi. Ojārs Vācietis bija dzīvespriecīgs. Viņš ir sacerējis 558 dzejoļus. Mums parādīja arī viņa lietas, piemēram, rakstāmgaldu, uz kura atradās kalendārs ar datumu, kad viņš nomira, un viņa burtnīca, kurā viņš rakstīja savus dzejoļus. Burtnīcā nebija neviena svītrojuma, tas mani pārsteidza. Uz skapja atradās boksa cimdi, kurus uzdāvināja viņa brālis. Kādu dienu viņš pastaigājās pa Rīgu un veikalā ieraudzīja rotaļlietu mērkaķīti. Dzejnieks to nopirka un atnesa uz mājām, un teica, ka spēlēsies. Pagalmā bija daudz akmeņu, kurus viņš bija nopircis no ceļa remontētājiem. Tos viņš uzdāvināja savai sievai. Man patika ekskursija, jo bija interesanti uzzināt par Ojāra Vācieša dzīvi.

Markuss Lodziņš, 6.b klase

Ojāra Vācieša muzejā man visvairāk man patika skatīties animācija filmiņu „Kabata”, jo tā man lika atcerēties bērnību, kā es to skatījos. Man arī patika staigāt pa pagalmu, jo tur bija ļoti skaisti.

Es uzzināju, ka Ojāram Vācietim ir bērni, ka jaunībā savai sievai Ludmilai nopirka par 25 rubļiem akmeņus. Dzejnieks mājās turēja tādas grāmatas, kuras nebija atļautas. Es arī uzzināju, ka Ojārs Vācietis pazina Imantu Ziedoni. Šajā muzejā es gribēju vairāk redzēt istabas, kur dzīvoja Ojārs Vācietis, jo man interesēja, kā viņš dzīvoja senāk. Man ļoti patika šis dzīvoklis, jo Ojārs Vācietis dzīvoja ļoti skaistā vietā. Es uz šo muzeju ieteiktu aizbraukt ikvienam, kuram interesē rakstnieka dzīve. Man ļoti patika un gribētu atgriezties vēlreiz.

Emīlija Viestarte, 6.b klase.

Vairāk foto šeit-->

     

Nākamā stunda skolā:
08:30
1. stunda
***********
Muižas ēkā:
08:30
1. stunda
Stundu saraksts:
1.- 9. klase

Skolas himnas fonogramma

Skolas himnas teksts


Meklēšana ziņu arhīvā