Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
LATVIJAS EKOSKOLA
Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5

Jūs NEESAT ielogojies. Pieslēgties

     

Latvijas projekta dalībnieka vizītkartes

Latvijas projekta dalībnieka vizītkarte Nr.1 šeit...

Latvijas projekta dalībnieka vizītkarte Nr.2 šeit...

Latvijas projekta dalībnieka vizītkarte Nr.3 šeit...

Latvijas projekta dalībnieka vizītkarte Nr.4 šeit...

Latvijas projekta dalībnieka vizītkarte Nr.5 šeit...

Latvijas projekta dalībnieka vizītkarte Nr.6 šeit...

Latvijas projekta dalībnieka vizītkarte Nr.7 šeit...

Latvijas projekta dalībnieka vizītkarte Nr.8 šeit...

Latvijas projekta dalībnieka vizītkarte Nr.9 šeit...

Latvijas projekta dalībnieka vizītkarte Nr.10 šeit...

Latvijas projekta dalībnieka vizītkarte Nr.11 šeit...

Latvijas projekta dalībnieka vizītkarte Nr.12 šeit...

Nordplus projekts „Nordplus projekta "Uzņēmīgs skolēns digitālā laikmetā" 3.daļa 2020./2021.m.g. (Igaunija) Projekta dalībnieku vizītkartes”

Lietuvas projekta dalībnieku vizītkarte Nr.1 šeit...

Lietuvas projekta dalībnieku vizītkarte Nr.2 šeit...

Lietuvas projekta dalībnieku vizītkarte Nr.3 šeit...

Lietuvas projekta dalībnieku vizītkarte Nr.4 šeit...

Lietuvas projekta dalībnieku vizītkarte Nr.5 šeit...

Digitālās dienasgrāmatas. 2.daļa (Lietuva) 2019./2020.m.g

Nikolas un Elzas dienasgrāmata šeit...

Lūkasa dienasgrāmata šeit...

Nika dienasgrāmata šeit...

Kates dienasgrāmata šeit...

Annijas un Lienes dienasgrāmata šeit...

Nordplus projekts "Uzņēmīgs skolēns digitālā laikmetā" Lietuvā 2019./2020.m.g

Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas 7 skolēni no 7.a klases (Annija, Nikola, Elza, Liene, Dana, Nika, Lūkass) un Rīgas Juglas vidusskolas 4 skolēni – Mare (5.a kl.), Kate (6.a kl.), Rasa un Olivers (6.b kl.) – kopā ar skolēniem no Lietuvas, Igaunijas piedalījās 13.10.-18.10. Lietuvā Nordplus Jauniešu izglītības klases maiņas programmas projektā „Uzņēmīgs skolēns digitālā laikmetā”. Pirmā diena aizvadīta Garļavā, sadraudzības skolā, un Kauņā. Skolēni mācījās sadarboties ar lietuviešiem, igauņiem, izmantojot 5 valodas (lietuviešu, latviešu, igauņu, angļu, arī krievu). Skolēniem viens no mājasdarbiem bija izveidot stāstiņu pēc paša sameklētā sakāmvārda, parunas. Lietuvā šo stāstu projekta dalībnieki filmiņas veidošanas darbnīcā mēģināja atdzīvināt, veidojot no plastilīna figūras, zīmējot fona skatus un veidojot kustīgu filmiņu, izmantojot savus mobilos telefonus. Mākslas stundā skolotāja aicināja ar ogli zīmēt savas valsts koku. Pēc nodarbības darbi skatāmi izstādē. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar Kauņu, tās vecpilsētu, kā arī apmeklēt Vītauta Dižā Universitātes ierakstu studiju.

Foto 1.diena

15.10. rīts sākās ar lietuviešu tradicionālo ēdienu iepazīšanu un pat nogaršošanu angļu valodas stundā. Savukārt mājturības un tehnoloģijas stundā projekta dalībnieki gatavoja maizi, ko nogaršoja gan ar sviestu, gan ar pašu gatavotu ievārījumu „Dzeltenā pasaka”. Projekta dalībniekiem bija iespēja apskatīt skolas muzeju, sākumskolas vienu no mācību stundām brīnišķīgā klasē, kuras durvis jau daudz ko pasaka – aiz tām slēpjas un ir atklājami lielie sapņi, ja cienīsim cits citu, priecāsimies ne tikai par saviem, bet arī citu panākumiem, uzdrošināsimies tiekties pēc labākā. Dienas otrā pusē projekta dalībnieki apmeklēja komercuzņēmumu „Devbrige”, kurā iepazinās ar programmētāju ikdienu, darba vidi, piedalījās un izpētīja dažādas programmēšanas valodas. Dienas izskaņā projekta dalībnieki apmeklēja lielāko Baltijas valstīs arēnu „Žalgiris”.

Foto 2.diena

Nordplus Jauniešu izglītības projekta „Uzņēmīgs skolēns digitālā laikmetā” trešā diena (16.10.) aizvadīta Lietuvas galvaspilsētā – Viļņā. Projekta dalībnieki apmeklēja Lietuvas prezidenta pilī izveidoto moderno Valsts iepazīšanas centru, kurā skolēni iepazina Lietuvas vēsturi, kā iegūst Lietuvas pilsonību, uzzināja par to, kas veido Lietuvas ekonomiku, varēja mēģināt paši nokārtot naturalizācijas eksāmenu utt. Visas ekskursijas laikā skolēni papildus gida stāstījumam aktīvi izmantoja planšetes, lai papildus uzzinātu informāciju par stāstīto, dzirdēto. Viļņas tehnoloģiju mācību centrā skolēniem bija iespēja iepazīties ar dizainera profesiju un praksē izmēģināt kādu no dizainera dotajiem uzdevumiem, pārbaudot savas zināšanas un prasmes, kas iegūtas skolā informātikas stundās. Viļņas tehnoloģijas mācību centrā atrodas radio stacija, kur studenti trenējas izmantot tehnoloģijas, kā arī apgūst runas māku, kas ir ļoti būtiski, lai strādātu radio stacijā. Runas mākas treniņus izmēģināja arī projekta dalībniekiem, kas atzina, ka par radio runas vīru strādāt nav nemaz tik viegli, kā sākumā bija domājuši. Dienas turpinājumā apmeklējām Viļņas Naudas muzeju, kur gida pavadībā piedalījāmies muzejpedagoģijas programmā „Ceļojums pa naudas pasauli”. Projekta dalībnieki uzzināja par naudas vēsturi ne tikai pasīvi apskatot muzeja eksponātus, bet aktīvi varēja piedalīties izziņas procesā, izmantojot IT tehnoloģiju piedāvātās iespējas. Kad programmas aktivitātes digitālā izziņas procesā bija veiktas, projekta dalībnieki varēja izbaudīt saulaini rudenīgo Viļņu, tās vecpilsētu, uzkāpt zvanu tornī un atpūtināt acis, prātu, pievēršoties skaistajai rudens panorāmai, kas paveras pār katedrāles jumta korēm un vecpilsētas dakstiņu jumtiem.

Foto 3.diena

17.10. Nordplus projekta dalībnieki Garļavas A.Mitkausa pamatskolā piedalījās ģeogrāfijas, vēstures, mājturības un tehnoloģijas mācību stundās. Ģeogrāfijas stundā vecāko klašu skolēni vadīja viktorīnu „Eiropas valstis”. Projekta dalībniekiem vajadzēja kartē atzīmēt valstis, kas tika nosauktas angļu valodā, līdz ar to jāzina gan ģeogrāfija, gan valsts nosaukums angļu valodā, gan savā dzimtā valodā (latviešu, lietuviešu, igauņu). Pēc viktorīnas skolēni, izmantojot mobilos telefonus, pārbaudīja un nostiprināja zināšanas par Eiropas valstīm vienā no internetā pieejamām apmācību programmām. Kad tuvākie un tālākie Lietuvas kaimiņi atpazīti, vēstures stundā devāmies iepazīt sadraudzības skolas pilsētu – Garļavu. Apmeklējām baznīcu, kura celta 19.gs.sākumā. Projekta dalībniekus pārsteidza kāds stāsts par ģimeni, kas uzcēla Garļavas baznīcu un kas vēlējās pēc nāves atdusēties baznīcas torņos. Kara laikā tika bombardēti abi baznīcas torņi, tāpēc pēc kara ģimenes mirstīgās atliekas saliktas vienā šķirstā, nu cilvēki var par šo ģimeni aizlūgt vienā no lūgšanu istabām. Apmeklējām Lietuvas 100gadei izveidoto parku, kas iekļauts Lietuvas Ginesu rekordu grāmatā, jo tajā ir skatāmi no koka izgrebti Lietuvas himnas vārdi, ko var pastaigas laikā mācīties. Pēc pastaigas pa Garļavu projekta dalībnieki apmeklēja mājturības un tehnoloģijas stundu, kurā gatavoja papīru, atzīstot, ka nemaz tik grūti tas neesot, ka arī paši mājā var izveidot šādu papīru, uz kura gatavot apsveikumus, rakstīt vēstules. Dienas turpinājumā apmeklējām Kauņas Tehnoloģijas universitāti, kur notika skolēniem mācību stunda par mājas lapas izveidošanu. Projekta dalībnieki grupās nostiprināja iepriekšējās dienās gūtās zināšanas, izveidojot savu mājas lapu. Jāpiemin, ka 5.-7.klases skolēniem skolā vēl netiek mācīta programmēšana, tomēr visiem, projekta dalībniekiem, sadarbojoties grupu darbā un sadalot pienākumus, izdevās izveidot savu mājas lapu. Ceturtās dienas izskaņā projekta dalībnieki apmeklēja lāzertagu „Ka-Ringas”, kur, sadarbojoties jauktās komandās, vajadzēja būt modriem, stratēģiskiem, spēt pieņemt ātrus un pārdomātus lēmumus uz vietas, lai komanda „izdzīvotu” un spētu piedalīties pēdējā projekta dienā Lietuvā.

Foto 4.diena

 

Nordplus Jauniešu izglītības projekta „Uzņēmīgs skolēns digitālā laikmetā” 2.posms Lietuvā noslēdzās 18.10. ar skolēnu konferenci – darba izvērtējumu projekta laikā, vairākām mājasdarbu un uz vietas radītām prezentācijām. Projekta dalībnieki iepazīstināja ar savām skolām, kuras pārstāv, un pašu veidotajām filmiņām, pie kurām darbs sākās projekta pirmajā dienā un kurās vizualizēts kāds sakāmvārds no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas. Nopietnākajā konferences daļā „The interneti s a very powerful and valuable learning tool” skolēni runāja par interneta dotajām iespējām, to izmantojot mācību procesā, par interneta pozitīvo un negatīvo skolēnu izglītībā. Pēc konferences lietuvieši veltīja skaistu koncertu, kurā dzirdējām gan individuālos sniegumus, gan ansambli, gan kori, kā arī redzējām atraktīvas dejotājas, kas spēja iekustināt visus klātesošos kustīgos un jautros deju ritmos. Projekta dalībnieki, izmantojot iepriekšējā dienā pagatavoto papīru, rakstīja vēstulītes, kurās pateicās lietuviešiem par sirsnīgo uzņemšanu, rūpēm, pārdomāto un plašo programmu, kas tika realizēta ar prieku un interesi. Pēc sirsnīgām atvadām projekta dalībnieki devās noslēdzošā ekskursijā uz Šauļiem, lai iepazītu šokolādes vēsturi fabrikā „Rūta”, kas ir vairāk nekā simts gadu veca šokolādes fabrika Lietuvā. Projekta dalībnieki ne tikai uzzināja, no kurienes ir cēlusies šokolāde, bet arī paši gatavoja šokolādes konfektes saviem tuviniekiem, kas jau gaidīja dalībniekus mājā.

Foto 5.diena

 

Paldies projekta dalībniekiem par zinātkāri, atraktivitāti, uzdrošināšanos sešas dienas būt prom no savām ģimenēm un iepazīt citu zemi un kultūru, citas ģimenes tradīcijas, nakšņojot un uzturoties ģimenēs. Paldies lietuviešu ģimenēm, kuras uzņēma latviešu un igauņu bērnus, gādāja, rūpējās un izklaidēja, kad kopīgās dienas aktivitātes bija noslēgušās. Paldies skolas administrācijai, pedagogiem, skolēnu vecākiem par atbalstu, uzticēšanos, sapratni.

Projekta vadītāja, koordinatore Latvijā

 Ieva Križevica

Publikācijas

https://izglitiba.riga.lv

facebook.com Nr.1

facebook.com Nr. 2

facebook.com Nr. 3

facebook.com Nr. 4

facebook.com Nr. 5

Izglitiba-kultura.lv

garkalne.lv skatīt 5. lpp

Nordplus projekts "Uzņēmīgs skolēns digitālā laikmetā" Latvijā 2018./2019.m.g

Nordplus projekts „Uzņēmīgs skolēns digitālā laikmetā”

2018.gada 5.-9. novembrī Upesciema centrā plīvoja karogu mastā visu Baltijas valstu karogi, norādot uz to, ka Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolā tiek gaidīti ciemiņi no Rīgas (Latvija), Kauņas (Lietuva), Pērnavas (Igaunija), lai realizētu Nordplus Jauniešu izglītības programmas projekta „Uzņēmīgs skolēns digitālā laikmetā” (2018-2021) pirmās tikšanās piecu dienu programmu Latvijā.

Projekts paredz, ka no katras dalībskolas drīkst piedalīties pieci 5.-6.klašu skolēni un viens pedagogs, bet, pateicoties tam, ka pirmā tikšanās notika Latvijā, ka projektā iesaistīto Berģu un Rīgas skolu direktores atbalstīja projekta vadītājas iniciatīvu piedalīties visai Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas 6.a klasei, kā arī Rīgas Sanatorijas internātpamatskolas 5.b klasei, līdz ar to 20 skolēnu vietā piedalījās 29 skolēni un 5 pedagogi no četrām skolām un trim valstīm.

Projekta dalībnieki piecās dienās centās ne tikai realizēt plašo un intensīvo programmu abās skolās (Upesciemā un Rīgā), bet arī iepazīstināt lietuviešus un igauņus ar Latvijas galvaspilsētu, Latvijas vēsturi, īsi pirms Latvijas 100gades svinībām aplūkojot Rīgu, tās torņus, tiltus, kā arī ļaujot viesiem uzzināt par latviešu tradīcijām un kultūru ne tikai ārpus skolas dažādās mācību ekskursijās, bet arī piecas dienas dzīvojot ģimenēs pie Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas jauniešiem (paldies Elzas Laugales, Annijas Dāvidsones, Nikas Troņajevas, Danas Malahovas, Nikolas Elizabetes Pētersones ģimenēm par atsaucību, uzņemot 5 viesus no Lietuvas un 5 jauniešus no Igaunijas!).

 

Projekta pirmā dienā visus dalībniekus sirsnīgi sagaidīja Rīgas Stila un modes tehnikumā, kur tika parādītas tehnikuma plašās un ar modernām tehnoloģijām aprīkotās telpas, iepazīstināja ar profesijām, kādas var apgūt šajā izglītības iestādē pēc 9.klases, tāpat arī uzzināja par fotogrāfa un multimediju dizaina specialitāti. Paldies multimediju pedagogam Mihailam Kopeikinam par viesmīlību lekcijā, par dalīšanos savā pieredzē un zināšanās par un ap tehnoloģijām, dizaina attīstību un darbu multimediju jomā, īstenojot pasūtījumus dažādiem klientiem un mākslās pasākumiem.

Projekta otrās dienas gaitas sākās Rīgas Sanatorijas internātpamatskolā ar fizikas stundu, kurā tika apskatīta gaisma no dažādiem skatpunktiem, tika mērīts, griezts, darināti jauni aparāti, kur ir nepieciešama gaismas līdzdalība. Gaismas laušanu skolēni varēja novērot, kad skatījās uz ķermeni vienlaicīgi caur divām vidēm, kurām ir atšķirīgs optiskais blīvums - piemēram, gaisu un ūdeni. Skolēniem tika doti dažādi uzdevumi un praktiskas nodarbības, kuros izmantoti gaismas atstarošanas un laušanas likumi, lai tos izprastu, piemēram, kā darbojas fotoaparāts, kas uztver „deformētu” attēlu. Paldies skolotājai Viktorijai Brūverei un Rīgas Sanatorijas internātpamatskolas 9.klases skolniekiem! Nākamā stundā projekta dalībnieki gatavoja kosmētikas līdzekļus no dabīgām izejvielām, tādējādi iepazīstot ķīmijas nodarbību eksperimentu burvību. Veikalos nopērkamie kosmētikas līdzekļi satur daudz ķīmisku vielu, tādēļ nav piemēroti alerģiskiem cilvēkiem. Šiem cilvēkiem var noderēt dekoratīvās kosmētikas līdzekļi, kas pagatavoti no dabīgām izejvielām un nesatur ķīmiskas krāsvielas. Darba uzdevums – pagatavot lūpu krāsu, vaigu toni, acu kontūru krāsu, izmantojot dabīgas izejvielas, piemēram, kaltētas sarkanās bietes, aktīvo ogle, medu. Paldies skolotājai Ritai Kalniņai un Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas 9.klases skolniecēm!

Pēc ķīmijas aktīviem izziņas procesiem, visu uzzināto bija jāstrukturē, apkopojot tabulās informātikas stundā, ko pasniedza skolotāja Ieva Križevica. Pēc analītiskā darba procesa varēja ļauties radošām aktivitātēm fotografēšanas nodarbībai kopā ar skolotāju Anitu Stukāni, izmēģinot praksē lietot fotoaparātu, veicot uzdevumus skolas apkārtnē. Projekta noslēguma diena skolotāja Anita bija sarūpējusi patīkamu pārsteigumu, uzdāvinot katram dalībniekam fotogrāfiju kā pieminu par dalību projektā. Paldies Anitai Stukānei par atsaucību un līdzdalību! Pēc gardām pusdienām skolēni vēl nedaudz aplūkoja Rīgas Sanatorijas internātpamatskolu un jau posās sporta stundai, ko tik ilgi gaidīja, jo zināja, ka sporta skolotāja Diāna Kuzina neliks vilties sportiskās aktivitātēs, aicinot spēlēt florbolu, dvieļbolu u.c. sporta spēles, ļaujot arī nopelnīt katram dalībniekam kādu jauku un patīkamu balviņu, bet nodarbības izskaņā tika apbalvotas 1.-3.vietu ieguvēju komandas, kas vislabāk pratušas sadarboties un nopelnīt visvairāk punktu savai komandai. Paldies sporta skolotāju komandai: Diānai Kuzinai, Kulasmai Nadirovai, Laurim Mikenam!

Pēc tik intensīvām divām dienām skolā, nākamā diena bija ārpus skolas telpām, ļaujot iepazīt viesiem Rīgu, apskatot ne tikai Vecrīgu, bet arī apmeklējot LU Akadēmijas centra Dabas māju, kur aplūkoja ne tikai Rīgu no LU jumta, bet arī moderni aprīkotās mācību un atpūtas telpas, piedalījās eksperimentos un kartogrāfijas nodarbībā, izmēģinot ģeogrāfiskās informācijas sistēmās pie datoriem, kā arī uzzinot to, ka LU pētnieki ir bijuši Grenlandē un šajā vasarā  grasās doties uz Antarktīdu, kur ar droniem pētīšot ledus virsas reljefu.

Dienas izskaņā projekta dalībnieki apmeklēja bērnu zinātnes centru „Tehnoannas pagrabi”, kas esot viens no mazākajiem zinātnes centriem pasaulē, bet tās ekspozīcijā apvienojas māksla, zinātne un rotaļlietu pasaule ar mērķi atmodināt radošu izziņu katrā apmeklētājā. Projekta dalībnieki „Tehnoannas pagrabos” uzzināja par zvaigznēm planetārijā, meklēja izeju tumšā labirintā zem Rīgas, lai nonāktu ķīmijas amfiteātra pārsteidzošajā pasaulē.

Projekta ceturtajā dienā visi dalībnieki bija gaidīti Berģu Mūzikas un mākslas skolas telpās, lai kopā ar skolotāju Ingu Zepu un viņas asistentēm – 9.klases skolniecēm – piedalītos dabas zinātņu dienas aktivitātēs, kas veicinātu tehniskā radošuma iemaņas un inženiera domāšanas attīstīšanu. Skolēni nodarbībās attīstīja prasmes izmantot IT rīkus mērķtiecīgā mācību procesā, kā arī dalība dažādās aktivitātēs veicināja intereses pieaugumu par videi draudzīgu rīcību, radot jaunas lietas. Darbojoties grupās, skolēni iemācījās darba dalīšanu un saliedētu darbību. Veicot uzdevumus, skolēni izmantoja problēmsituāciju risināšanas metodes soļus.

Šajā dienā skolēni piedalījās arī Zinātnes tirdziņā, prezentējos mājas darbus – savus pētījumus. Arī topošajiem zinātniekiem, inženieriem, ķīmiķiem, biologiem ir nepieciešamas fiziskas aktivitātes, tāpēc dienas izskaņā projekta dalībnieki kopā ar sporta skolotāju Zintu Šestakovsku apmeklēja Inčukalna peldbaseinu, kur kopā ar treneri piedalījās peldēšanas nodarbībā, bet pēc tam arī varēja izmantot brīvo laiku peldēšanas prasmju attīstīšanai katrs pēc saviem ieskatiem. Paldies skolotājām – Ingai Zepai un Zintai Šestakovskai – par atsaucību un dalību projektā!

 

Projekta pēdējā dienā, šķiet, visās iepriekšējās dienās uzzinātais, iemācītais, apgūtais bija izmantojams, lai piedalītos radošās darbnīcās „Daba objektīvā” ar Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas mākslas skolas pedagogiem – Diānu Mežecku un Dagni Ventiņu.

Ar skolotāju Diānu skolēni meklēja dažādas faktūras dabā, izmantojot foto kameru dažādās viedās ierīcēs. Uzdevuma mērķis: ieinteresēt audzēkņus saskatīt, ieraudzīt faktūru daudzveidību dabā un prast tās fiksēt ar kameru, izmantojot daudzveidīgu kompozīciju. Savukārt ar skolotāju Dagni skolēni radīja siluetus un ēnas, izmantojot projektoru un ekrānu. Ar šo uzdevumu skolēnos tika radīta interese par attēla un performances savstarpēju mijiedarbību. Paldies skolotājām par spēju radīt skolēnos interesi tehnoloģijas sasaitīt ar dabā notiekošiem procesiem! Dienas izskaņā projekta dalībnieki devās uz Cēsīm, lai apmeklētu zinātkāres centru „Zinoo”, kā arī piedalītos Lego Mindstorms NXT nodarbībā, kurā skolēni gatavoja Lego robotus, kas paši beigās arī darbojās un gāja uz priekšu; skolēniem bija iespēja radoši izpausties, jo tika dota brīva izvēle – izveidot robotu, kādu vēlas.

Lai realizētu projekta pirmo posmu bija iesaistīti ne tikai jau minētie pedagogi, bet arī Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas, kā arī Rīgas Sanatorijas internātpamatskolas administrācija, pedagogi, tehniskais personāls, atbalsta personāls, mediķi, skolēni, vecāki. Paldies visiem projektā iesaistītajiem, paldies visiem, kas atbalstīja un uzmundrināja! Paldies Garkalnes novada domei par līdzfinansējumu, paldies abu skolu direktorēm – Ilzei Briņķei, Sandrai Žvartei – par atsaucību un atbalstu visa projekta laikā. Paldies Pērnavas Rēmas pamatskolas (Igaunija) Nordplus projekta vadītājai, koordinatorei Agitai Kērdai (Agita Keerd) un 5.klases audzinātājai Rīnai Arvai (Riina Arva)! Paldies Garļavas A.Mitkausa pamatskolas (Lietuva) Nordplus projekta vadītājai, koordinatorei un 5.klases audzinātājai Ievai Valutkevičienei! Paldies Rīgas Sanatorijas internātpamatskolas 5.b klases audzinātājai Inesei Melderei!

 

Ieva Križevica – Nordplus projekta koordinatore, vadītāja;

Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas

skolotāja un 6.a klases audzinātāja;

Rīgas Sanatorijas internātpamatskolas skolotāja

 

Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas 6.a klases skolēnu viedoklis par Nordplus projektu „Uzņēmīgs skolēns digitālā laikmetā”

„Rīgas Stila un modes tehnikuma ēka bija ļoti plaša un mājīga. Man ir patīkami uzzināt par izglītības iestādēm, kurās varētu apgūt izglītību pēc Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas. Es gribētu apgūt tērpa dizainera vai vizāžista profesiju, tāpēc priecājos par tām kaut ko vairāk uzzināt. (..) Mana ģimene uzņēma divus lietuviešu zēnus. Pirmajā vakarā jutāmies neērti, jo nezinām, par ko runāt, taču ceru, ka drīz varēsim cits ar citu brīvi runāt. (..) Ķīmijas stundā mēs taisījām paši savus kosmētiskos līdzekļus no dabīgiem produktiem. Taisot pašam savu kosmētiku, cilvēks zina, kas produktā ir iekšā, taču produkta tekstūra nav tik laba, kā veikalā pirktai kosmētikai. Manuprāt, ķīmiķa profesija ir sarežģīta, jo ķīmiķim ir jāzina daudz vielas, to nosaukumi, kā vielas viena ar otru reaģē, jāzina ļoti daudz drošības noteikumi.” (Dana Malahova, 6.a klases skolniece)

„Visa šī nedēļa man patika, un es priecājos, ka mēs varējām sadarboties ar citām skolām. Es iepazinu citus skolēnus, man patika, ka viņi bija draudzīgi un arī mēs pret viņiem bijām tādi.” (Liene Vasile, 6.a klases skolniece)

„Mēs savā mājā uzņēmām divas igaunietes, kuras redzējām pirmo reizi dzīvē. Man bija ļoti neparasti runāt angļu valodā. Pieredze runāt angļu valodā man ir bijusi tikai ar skolotāju vai paziņām. No sākuma gan es, gan igaunietes bijām satrauktas, bet vēlāk atbraucām mājās un vairs nelikās traki. Man liekas, ka šādi projekti dod iespēju iepazīties ar citas tautas skolēniem. (..) Izrādījās, ka arī bērni no citām skolām ļoti labi strādā komandā.” (Nika Troņajeva, 6.a klases skolniece)

„Projektā ieguvu daudz draugu un jaunas zināšanas. Šādi projekti ir jāveido vairāk, jo māca skolēnus būt atbildīgiem, labsirdīgiem. Nav jābaidās uzņemties atbildību, jo no tā pats vairāk iegūst. Es domāju, ka šādi starptautiskie projekti ir noderīgi, ļauj nedaudz atvilkt elpu skolēniem, iegūt jaunu pieredzi citās valodās runājot. Paldies skolas skolotājiem par atsaucību, sapratni un pretimnākšanu! Paldies arī skolotājai Ievai Križevicai par aktīvo darbu un ekskursiju novadīšanu, gatavošanu.” (Annija Dāvidsone, 6.a klases skolniece)

„Man ļoti patika šis projekts, un es daudz uzzināju. Iepazinu arī dažus lietuviešus un igauņus. Šī nedēļa paskrēja ļoti, ļoti ātri.” (Lūkass Jānis Misāns, 6.a klases skolnieks)

„Es uzzināju, no kā taisa kosmētiku, kā taisa Lego robotus un daudz ko citu. Bērni no citām skolām bija strādīgi, radoši un jautri, man viņi patika. Nordplus projekts man ļoti patika, un es labprāt vēlreiz tādā piedalītos.” (Teodors Balodis, 6.a klases skolnieks)

1. dienas fotogalerija

2. dienas fotogalerija

3. dienas fotogalerija

4. dienas fotogalerija

5. dienas fotogalerija


Nodarbība "Daba objektīvā" (skolotāja Diāna Mežecka). Skolēnu prezentācijas...


Baltu kultūras virtuve prezentācija

Skatīt prezentācijas » » »


6. a klases digitālās Ziemassvētku apsveikuma kartītes informātikas (sk.Santa Putniņa) un latviešu valodas (sk. Ieva Križevica) stundās...


Digitālās kartiņas

Skatīt digitālās kartiņas » » »


6.a klases digitālās dienasgrāmatas 1.daļa (Latvija). Darbs tapis latviešu valodas (sk.Ieva Križevica), angļu valodas (sk.Sandra Vanaga) un informātikas (sk.Santa Putniņa, Inguna Tīkmere) stundās...


Digitālā prezentācija

Skatīt prezentācijas » » »


6.a klases digitālās Lieldienu apsveikuma kartītes, kas tapušas informātikas (sk. Kaspars Sarma), angļu valodas (sk. Sandra Vanaga), latviešu valodas (sk. Ieva Križevica) stundās...


Digitālā prezentācija

Skatīt digitālās kartiņas » » »


Publikācijas

http://www.rsmt.lv/lv/galerijas/rsmt-viesojas-starptautiska-skolnieku-grupa-nordplus-projektu-ietvaros-05-11-2018/

https://parnu.postimees.ee/6455344/raama-kooli-viiendikud-tutvusid-riias-teaduskeskusega-ja-tegid-katseid-looduskosmeetikaga?fbclid=IwAR0sPwpG_nzKNzq4N3yn8_6ASj5Dbg71LIOtWK1HU6XYVGB4vJsWz4FPKpw

https://www.mitkaus.garliava.lm.lt/2018-11-5-9-nordplus-junior-klasiu-mainu-projektas-uzimtas-mokinys-skaitmenineje-visuomeneje/

http://www.izglitiba.riga.lv/lv/izglitiba?target=news_item&news_item=rigas-sanatorijas-internatpamatskola-nordplus-projekts-uznemigs-skolens-digitala-laikmeta-1596

Garkalnes novada vēstis (sk. 6. lpp)


Nordplus projekts „Baltu kultūras virtuve” Lietuvā 2016./2017.m.g.

Skolēnu rudens brīvlaikā (24.10.-28.10.) Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas 8 skolēni – Andris Mednis (6.kl.), Marks Matīss Melnis (6.kl.), Alise Arājuma (5.b kl.), Veronika Stendere-Šteiberga (5.b kl.), Rēzija Ābeļkalne (5.a kl.), Sofija Ziemele (5.a kl.), Elīza Knikste (5.a kl.), Laura Medne (4.b kl.) – un skolotāja Ieva Križevica, kā arī no Rīgas Sanatorijas internātpamatskolas 4 skolēni – Dita Maija Kalniņa-Rainska (6.a kl.), Valērija Vorza (6.a kl.), Mareks Harlāmovs (6.b kl.), Ralfs Ostrovskis (6.b kl.) – un skolotāja Indra Pietkeviča Nordplus Jauniešu izglītības programmas projekta „Baltu kultūras virtuve” ietvaros pabija Lietuvā Garļavas A.Mitkausa pamatskolā.


Projekta dalībnieki piecās dienās ne tikai apguva virtuves noslēpumus, bet guva priekšstatu par lietuviešu tradīcijām, kultūru, vēsturi, apmeklējot Šauļos Krusta kalnu un šokolādes fabriku „Rūta”, kur uzzināja ne tikai par kakao pupiņas vēsturi un tās ceļu līdz šokolādes fabrikai, bet bija arī iespēja piedalīties šokolādes gatavošanas meistarklasēs.

Savukārt Kauņā, kas 20.gs sākumā bija Lietuvas „pagaidu galvaspilsēta”, tika apmeklēts Mairoņa lietuviešu literatūras muzejs, kas ierīkots 20.gs. lietuviešu romantisma dzejnieka un mācītāja Mairoņa (Jonas Mačiulis Maironis) greznajā mājā, kurā savulaik pulcējusies visa Lietuvas inteliģence. Baudot Kauņas vecpilsētu, tika apmeklētas arī Kauņas Valsts muzikālā teātra aizkulises – deju zāli, orķestra bedri, grimētavu, dekorāciju ražošanas cehu u.c.

Kad Kauņa apskatīta krustu šķērsu, lietuvieši piedāvāja apskatīt Lietuvas galvaspilsētu Viļņu, apmeklējot vecpilsētu, Ģedimina torni, bet pa ceļam uz Viļņu tika apskatīta Traķu pils ezera vidū un strausu fermu.

Projekts „Baltu kultūras virtuve” paredz, ka skolēni iepazīst ne tikai dalībvalstis dažādās mācību ekskursijās, bet piedalās integrētās mācību stundās. Jau pirmajā satikšanās dienā projekta dalībnieki pārbaudīja mājās darbus, t.i., piedalījās spēlē „Prāta vētra”, kur tika pārbaudītas zināšanas lietuviešu un latviešu tradicionālajos ēdienos, folklorā, mitoloģijā, galda kultūrā u.tml. Lai skolēni cits citu labāk iepazītu un atcerētos, lietuviešu skolotāja Ieva Valutkevičiene bija sagatavojusi dažādas draudzības („ledus laušanas”) un komandas veidošanas spēles.

Otrajā dienā, kad viens otru un cits citu labāk bija iepazinuši ne tikai esot kopā dažādās iepazīšanās spēlēs, bet arī dzīvojot un nakšņojot ģimenēs, bija nākamā mājas darba pārbaude – lietuviešu teikas iestudējums. Teiku skolēni iestudēja jauktās grupās, tāpēc darba valoda bija gan latviešu, gan lietuviešu, gan angļu valoda, pirms tam mājās pagatavojot lelles, dekorācijas izrādei, kā arī pašu skatuvi (paldies sk. Dainim Ļeļevam un zēniem, kas mājturības stundās uztaisīja skatuves rāmi, paldies Veronikai un viņas ģimenei par grezno skatuves priekškaru) un pārdomājot muzikālo noformējumu (liels paldies sk. Indrai Pietkevičai un viņas audzēkņiem par sacerēto dziesmu konkrētai teikai).

Skolēni projekta laikā parādīja, ka spēj sadarboties ne tikai uz skatuves, bet arī ļoti veiksmīgi māk sastrādāties virtuvē, kopīgi pagatavojot mājturības un tehnoloģijas nodarbībās veselīgus un krāsainus saldos ēdienus. Par ēdienu un tā nozīmi cilvēka dzīvē tika runāts arī angļu valodas stundā, kurā skolēni pat mēģināja angļu frazeoloģismus tulkot vai piemeklēt līdzīgus latviešu un lietuviešu valodā. Par dažādiem dārzeņiem un augļiem tika izdziedāts mūzikas stundā, kuras laikā projekta dalībnieki paguva arī pagatavot mūzikas instrumentus no virtuvē pieejamām lietām un ēdieniem.

Savukārt vizuālās mākslas radošajās darbnīcās no pašu lietuviešu skolēnu dārzos izaudzētiem dārzeņiem un augļiem tika radīti mākslas darbi – portreti, kas vēlāk pārtaps fotogrāfijās un kas būs redzamas A.Mitkausa pamatskolas plašajās ēdnīcas telpās.

Projektā „Baltu kultūras virtuve” līdzās mākslai un kultūrai bez sportiskām aktivitātēm neiztikt, tāpēc arī šoreiz latvieši un lietuvieši mērojās spēka vingrinājumos, izspēlēja draudzības spēles florbolā un „kvadrātā”, tāpat arī baudīja ūdens priekus, apmeklējot Viļņā Vichy ūdens atrakciju parku.

Paldies projekta koordinatorei Lietuvā Ieva Valutkevičienei par izcili organizētām, pārdomātām un piesātinātām piecām dienām projektā „Baltu kultūras virtuve”! Paldies lietuviešiem par sirsnīgo sagaidīšanu, par jauko un gādīgo uzņemšanu ģimenēs! Paldies mammām, tētiem un citiem ģimenes locekļiem, kas atbalstīja un palīdzēja realizēt projektu Lietuvā! Paldies klašu audzinātājām: Santai Šulcai (6.kl.), Lolitai Misānei (5.a), Ilzei Smilgai (5.b), Indrai Bondarei-Gailītei (4.b)! Paldies vizuālās mākslas skolotājai Ievai Vahterei un 6.klases skolēniem par vizualizēto teiku! Paldies ikvienam projekta dalībniekam, kas piedalījās un izpildīja visus mājas darbus! Paldies Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas direktorei Ilzei Briņķei, Rīgas Sanatorijas internātpamatskolas direktorei Anitai Stukānei par atsaucību un atbalstu! Paldies visiem pedagogiem par atbalstu, par iedrošināšanu! Paldies projekta atbalstītājiem: Nordplus Junior, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, Garkalnes novada domei.

Foto galerija šeit...
Video galerija šeit...

Projekta koordinatore un vadītāja Latvijā – Ieva Križevica


Nordplus projekts "Baltu kultūras virtuve" Latvijā 2015./2016.m.g.


PROGRAMMA...
1. dienas foto galerija šeit...
2. dienas foto galerija šeit...
3. dienas foto galerija šeit...
4. dienas foto galerija šeit...
5. dienas foto galerija šeit...

Raksts "Baltu kultūras virtuve"

2016. gadā no 4.aprīļa līdz 8.aprīlim tika realizēta Nordplus Jauniešu izglītības programmas projekta „Baltu kultūras virtuve” pirmais posms (2015-2016), kad zem Garkalnes novada karoga satikās trīs skolas: Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola (Upesciems, Latvija), Rīgas Sanatorijas internātpamatskola (Rīga, Latvija), Garļavas A.Mitkausa pamatskola (Kauņa, Lietuva)...

Baltu kultūras virtuve


Lasīt vairāk » » »


Par projektu no skolēnu dienasgrāmatām..."

Elīza Vasile raksta: „Man šis projekts ļoti patika. Es gribētu, lai tas turpinās līdz vasaras sākumam. Man patika rakstīt receptes, bija arī patīkami, ka tās bija skatāmas izstādē „Mana ēdienkarte”. Bija interesanti taisīt prezentāciju par skolu, kaut tas prasīja vairāk nekā trīs stundas. Iepazīšanās ar ciemiņiem bija neaizmirstams notikums.(..)Pie kaziņām SIA „Līcīšos” mazliet smirdēja, bet kaziņas bija mīlīgas. Viens kazlēns bija manī „ieķēries”, jo visu laiku zelēja manu pirkstu. Manuprāt, šī bija vislabākā ekskursija projekta laikā. Es arī gribēju būt radošajās darbnīcās „Ķīmija virtuvē”, bet es pacietos. (..) Gatavošanās koncertam pat bija trakāka nekā uzstāšanās, it īpaši „Cup Sang” un dejas. Kaut es jau pērn biju ekskursijā pa Latvijas Nacionālo operu, tomēr arī šoreiz nolēmu braukt, lai vēl ilgāk pabūtu kopā ar lietuviešiem un nokavētu mūzikas literatūru. Žēl, ka projektam jābeidzas.”...

Par projektu no skolēnu dienasgrāmatām...


Lasīt vairāk » » »

Prezentācijas...


Baltu kultūras virtuve prezentācija

Skatīt prezentācijas » » »

Publikācijas

Raksts portālā www.garkalne.lv 4. lpp.
Raksts portālā www.izglitiba-kultura.lv/ 19. lpp.
Raksts portālā www.eskola.lv

Video prezentācija

© bmmp.lv

Sadraudzības tilts – 2013


Dalībnieki...
Programma...
Foto: Starptautisks NORDPLUS projekts "Sadraudzības tilts - 2013" Lietuvā...


Nordplus projekts "Mana nākotnes profesija " Latvijā 2012.gadā

23.04.2012.-27.04.2012. Ieva Križevica. GAISMAS SAUCĒJI >>

NORDPLUS projekta „Mana nākotnes profesija” dalībnieku aktivitātes...
NORDPLUS projekta “Mana nākotnes profesija” dalībnieki...

Foto:
1. diena BIBLIOTEKĀRU DIENA 23.04.2012
2. diena SPORTISTU DIENA 24.04.2012
3. diena DIPLOMĀTU DIENA 25.04.2012
4. diena ZINĀTNIEKU DIENA 26.04.2012
5. diena KULINĀRU DIENA 27.04.2012


Nordplus projekts "Mana nākotnes profesija " Lietuvā 2011.gadā

Projekta "Mana nākotnes profesija" programma Lietuvā >> 28.11.2011. – 02.12.2011


Nordplus projekta „Mana nākotnes profesija” dalībnieki Kauņā (Lietuvā) >> 28.11.2011.-02.12.2011.


Foto: "Mana nākotnes profesija" Lietuvā...


Skaistā pasaulē vajadzētu būt...


Profesiju asociāciju vārdnīca (latviešu-angļu-krievu-zviedru-lietuviešu)


     

Nākamā stunda skolā:
08:30
1. stunda
***********
Muižas ēkā:
08:30
1. stunda
Stundu saraksts:
1.- 9. klase

Skolas himnas fonogramma

Skolas himnas teksts

Meklēšana ziņu arhīvā