Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
LATVIJAS EKOSKOLA
Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5
     


Skolēnu līdzpārvalde 2019./2020. m.g.


Skolēnu līdzpārvalde 2018./2019. m.g.

Pavasaris strauji ienāk gan dabā, gan domās, gan mūsu ikdienā un noskaņojumā.

Brīdī, kad diena un nakts ir vienādā garumā, iestājas astronomiskais pavasaris. Pēc Lieldienām, dienām kļūstot arvien garākām, nakts tumsa samazinās, bet dienas gaisma palielinās. Šo "gaismas uzvaru pār tumsu" senās baltu tautas atzīmēja ar pavasara saulgriežu svinībām. No tā arī varētu būt radies svētku nosaukums – Lieldienas – laiks, kad diena ir kļuvusi garāka par nakti.

 

Vairāk lasīt šeit...


POP IELA, TALANTU KONKURSS, DISKOTĒKA

22.marta pēcpusdienā Berģu skolā tika organizēts pasākums, kurā skolēni varēja radoši izpausties un parādīt savu talantu.

            Pasākumu atklāja viesis – reperis Artūrs Rikmanis, kurš klātesošajiem sniedza ieskatu hip-hopa mūzikā, izpildot vairākas dziesmas un aprunājoties ar publiku.

           

Vairāk lasīt šeit...


Izlietoto bateriju vākšanas konkurss

Berģu skolas kolektīvs katru gadu aktīvi atbalsta Zaļās jostas rīkoto izlietoto bateriju konkursu “Tīrai Latvijai”. Arī šogad skolēnu līdzpārvalde skolā organizēja konkursu klašu ietvaros, kura rezultātā tika nosvērtas  un apbalvotas čaklākās un vislielāko izlietoto bateriju svaru savākušās klases.

1.vietu konkursā ieguva 4.b klase (I.Baumane), kura savāca 51 kg, tas ir vidēji 1,96 kg uz 1 bērnu.

2.vietu ieguva 3.a klase (I.Vildere-Bumbure) par savāktiem 35,500 kg un vidēji 1,062 kg uz 1 bērnu klasē.

3.vietu ieguva 5.b (I.Macats) klase, kurai izdevās savākt 28,500 kg, tas ir 1,425 kg uz  klases bērnu kā arī  1.c klase (I.Biezā), jo klases savāktā bateriju daudzums uz 1 bērnu klasē atbilst 1,390 kg.

Skolas saime šogad kopā savākusi aptuveni 230 kg 200 g izlietot bateriju.

Tieši par šādu daudzumu esam padarījuši Latviju tīrāku un zaļāku! Par to ir neizsakāms prieks!

Paldies skolēnu līdzpārvaldei par konkursa organizēšanu, bateriju kastīšu darināšanu klasēm, bateriju svēršanu un rezultātu apkopošanu.

Paldies čaklajiem Berģu skolas skolēniem, vecākiem, skolotājiem un darbiniekiem, kuri atsaucās konkursam un aktīvi tajā piedalījās! Labie darbi atmaksājas un šoreiz balvu saņemam mēs visi, jo iegūstam tīrāku un zaļāku vidi sev apkārt!

 

DVAJ I.Smilga


Pirmssvētku sveču aizdegšana

Kad ārā aiz loga ir drēgns un saulīte agri noriet, cilvēki ilgojas pēc gaismas, labām emocijām, jaukas kopā sanākšanas, lai tādā veidā kliedētu tumsu.

4 nedēļas pirms Ziemassvētkiem katru pirmdienas rītu Berģu skolas sākumskolas klases aizdedza pirmssvētku svecītes, klausījās skolēnu līdzpārvaldes ieteikumus un latviešu tautas ticējumus, kas jāievēro Ziemas saulgriežu gaidīšanas laikā. Visi kopā dziedāja dziesmas.

Ceturtā svece tika aizdegta 1.semestra liecību izsniegšanas dienā.

Bija silti un sirsnīgi!

Līdzpārvlades koordinatore

I.Smilga

 

Vairāk foto skatīt šeit…., šeit...., šeit... un šeit...


Skolotāju diena

Mijoties rudens pirmajiem mēnešiem Berģu skolā savus profesionālos svētkus svin skolotāji. Arī šī gada 5.oktobra rītā skolotāji bija mīļi gaidīti konferenču zālē. 9.klases skolēni katram skolotājam pasniedza ziedus, pēc kopīgā pasākuma aicināja skolotāju istabā baudīt pašu sarūpētos gardumus un tad devās vadīt stundas skolas skolēniem.

Mūzikas skolotājas Velgas Vēveres klavierspēles pavadījumā 4.b klases skolēni dziedāja jautru dziesmu un iesaistīja tajā arī skolotājus. Skolēnu līdzpārvalde bija iepriekš veikusi skolēnu aptauju ar nolūku uzzināt, ko viņi domā par Berģu skolas skolotājiem. Apkopojums tika prezentēts. Vēlāk skolotājiem bija iespēja ielūkoties arī citu skolu skolēnu smieklīgos un kuriozos domrakstu fragmentos. Skolotājus tas uzjautrināja tik ļoti, ka daži pat smējās līdz asarām. Jau pēc brīža skolotājiem ar krāsainu lakatiņu palīdzību bija jāaizsien acis un uz papīra lapas jāzīmē tas, ko vadītāji aicināja zīmēt. Pēc katra norādījuma papīra lapa bija jāpagriež citā virzienā un tikai tad, kad zīmējums tika pabeigts varēja atraisīt acu apsēju. Katram skolotājam izdevās interesants savs psiholoģiskais portrets. Pasākuma vadītājas Pasākuma vadītājas vērsa klātesošo uzmanību kastaņu labvēlīgai ietekmei uz cilvēka veselību un noskaņu un tad aicināja skolotājus izgatavot radošus darbus no sarūpētiem rudens materiāliem – kastaņiem un ozolzīlēm - izveidot savus radošos darbus un novietot uz izstādes galda. Te nu bija vērojama skolotāju izdoma, jo darbiņi tiešām bija savdabīgi un interesanti. Skolēnu līdzpārvalde katram skolotājam dāvāja rudens mājīguma sajūtas – pašu sarūpētās dāvaniņās. Rīta cēliena noslēgumā visi vienojās kopīgā dziesmā, ko pagājušā gadsimta 80-jos gados sarakstījis komponists Uldis Stabulnieks “Tik un tā”. Tad visi devās uz skolotāju istabu, lai pasēdētu pie svētku galda, kuru bija sarūpējuši 9.klases skolnieki un Garkalnes novada domes vadība.

Pēc gardumu nobaudīšanas skolotāji devās ekskursijā uz  Cēsu pili. Laikapstākļi nebija iepriecinoši, jo līņāja lietus. Tomēr tas nekādi nesabojāja jautro noskaņu, jo  pilī varēja iejusties viduslaiku noskaņās, iepazīstoties ar pils vēsturi un notikumiem, ieturot viduslaiku maltīti, ievērojot tā laika tradīcijas, spēlēt spēles un gremdēties dzīvās mūzikas skaņās.

Paldies 9.klašu skolēniem par cienastu un sirsnīgo sagaidīšanu! Paldies skolēnu līdzpārvaldes pārstāvjiem, kuri radīja jautru un sirsnīgu rītu! Paldies skolas kultorgam E.Krampānei un Garkalnes novada domei par organizēto ekskursiju un atbalstu tās realizēšanā, kā arī par gardajiem kliņģeriem, kurus domes pārstāvji rīta agrumā nogādāja uz skolu!

Tā tiešām bija īsta svētku diena!

Līdzpārvaldes koordinatore

Ilze Smilga

Vairāk foto skatīt šeit …

Līdzpārvaldes vēlēšanas 2018

 Arhīvs
     

Nākamā stunda skolā:
08:30
1. stunda
***********
Muižas ēkā:
08:30
1. stunda
Stundu saraksts:
1.- 9. klase

Skolas himnas fonogramma

Skolas himnas teksts


Meklēšana ziņu arhīvā