Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
LATVIJAS EKOSKOLA
Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5
     

Zaļās Vārnas Vēstis 2020./2021.m.g.

Senā skola!

7.b klasei bija iespēja piedalīties interesantā ekskursijā.

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja programma „Senā skola” organizēja “Skolas somas” ietvaros- ekskursiju tiešsaistē.

Programma notiek nodarbību zālē, kurā redzami autentiski priekšmeti no Latvijas teritorijas pagastskolām 19./20. gadsimta mijā.

Zemnieku bērnu skolās parasti atradās pielāgotās telpās – rijās, pagasta namos, krogos – kur vienā telpā skolotājs mācīja dažāda vecuma bērnus. Nereti skolēni te ēda un gulēja, jo daudzi dzīvoja skolā visu nedēļu. Garie skolas soli bija pielāgoti arī gulēšanai.

Pēc Latvijas teritorijas iekļaušanas Krievijas impērijas sastāvā skolas pakļāva Krievijas Izglītības ministrijai, dzimto valodu aizliedza ne tikai kā mācību valodu, bet skolēniem nebija atļauts tajā pat sarunāties.

Pēc neatkarības iegūšanas jaunā Latvijas valsts lielu uzmanību pievērsa tautas izglītībai nosakot, ka visiem skolas vecumu sasniegušiem bērniem jāapmeklē skola dzimtajā valodā.

Mūsdienu bērni varēja salīdzināt, kas ir kopīgs un kas atšķirīgs senajā skolā un mūsdienu skolā. Programmas laikā bērni pētīja vēstures avotus, kas glabājas muzejā un stāsta par skolām Latvijas teritorijā 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā.

Programmas turpinājumā skolēniem bija iespēja iejusties Ernesta Birznieka-Upīša triloģijas „Pastariņa dienasgrāmata” daļā „Pastariņš skolā” aprakstītajos notikumos.

Lai saulaina vasara!

7.b klase un audzinātāja Ieva Vahtere

2021-06-17


Koncertlekcija “Imants Kalniņš. 80”

Sagaidot izcilā latviešu komponista Imanta Kalniņa 80 gadu jubileju, 7.b klasei programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros bija iespēja noskatīties jauno digitālo koncertlekciju, kas veltīta vienam no izcilākajiem latviešu komponistiem.

Koncertlekcijas vadītāja dziedātāja Ieva Sutugova izglītojamajiem izstāstīja par komponista dzīvi, viņa biogrāfiju, kas cieši saistīta ar notikumiem Latvijā.

Dziedātāja kopā ar Miku Abaroniņu izpildīja daudzas jau tautā iemīļotas un labi zināmas dziesmas.

Programmā piedalījās instrumentālā grupa Jāņa Miltiņa vadībā.

Mēs daudz jauna un interesanta uzzinājām noskatoties koncertlekciju par I.Kalniņu , lai gan jau iepriekš esam klausījušies I.Kalniņa mūziku! I.Kalniņš noteikti ir viens no i

zcilākajiem Latvijas komponistiem, tāpēc katram jāzin vismaz viena I.Kalniņa dziesma.

Mums koncertlekcija ļoti patika, jo uzzinājām arī daudz jauna un interesanta.

Mums ļoti patīk dziesma “Alvas zaldātiņi”, tāpēc iedvesmojoties no dziesmas, tapuši arī zīmējumi.

Alvas zaldātiņi

Imants Kalniņš, Māris Čaklais Spožums tā kā zivij zelta zvīņa,​
slava tā kā zvaigzne — krīt un dziest.

Paņem savus alvas zaldātiņus,​
nāc uz manām trepēm spēlēties!

Es zinu tikai to, ka beigtu​
Napoleonu aprok bedrē, lai tas​​
nesmirdētu, bet dzīvu kaķēnu​​
baro ar siltu pienu.

Spožums tā kā zivij zelta zvīņa,​ slava tā kā zvaigzne — krīt un dziest. 1.attēls Paņem savus alvas zaldātiņus,​ nāc uz manām trepēm spēlēties! 2.attēls Es zinu tikai to, ka beigtu​ Napoleonu aprok bedrē, lai tas​ nesmirdētu, bet dzīvu kaķēnu​ baro ar siltu pienu. 3.attēls Iesakām šo koncertlekciju citām klasēm, jo mums ļoti patika!​

​ 7.b klase un skolotāja Ieva Vahtere.

2021-05-31


8.kl. skolēnu alternatīvā mācību diena 70km garumā Jugla-Majori-Jugla (mājupceļš)

2021.gada 24.maijā daļa 8.klases skolēnu devās velobraucienā Jugla-Majori-Jugla. Tie skolēni, kuri nepiedalījās, turpināja piedalīties mācību stundās.

Visi satikās plkst.9.50 Juglā, 1.tramvaja galapunktā pie ezīša Spaikija, kas ir 2021.gada hokeja pasaules čempionāta talismans. Plkst.10.00 velobraucēji izbrauca no Juglas un devās līdz Rīgas centram. Tur Lenardam saplīsa riepa, tāpēc pārējiem vajadzēja nedaudz uzgaidīt, kamēr viņš dabūja divriteni, ar kuru turpināt ceļu, līdz visi aizbrauca uz Jūrmalu. Nonākuši Bulduros pie jūras, skolēni uzkrāja spēkus, paēda un tālāk gar jūras krastu brauca uz Majoriem, no kurienes devās uz Dzintariem, lai Jūrmalas Mežaparkā uzkāptu skatu tornī un tad dotos uz māju pusi. Pa ceļam iebrauca arī „McDonalds”, kur varēja arī ieturēt pusdienas. Tā kā tagad notiek arī hokeja pasaules čempionāts, tad velobraucēji visu laiku sekoja līdzi spēlei Latvija pret Itāliju, kurā Latvija uzvarēja!

Apkopojot klasesbiedru domas un viedokļus, varēja noprast, ka šis brauciens visiem ļoti patika, tas bija aizraujošs un piedzīvojumu pilns, un noteikti vēlētos to atkārtot vēl kādreiz.

8.klases skolniece Annija Dāvidsone

 

Es aptaujāju trīs klasesbiedrus par velobraucienu. 8.klases skolēni pirmdien, 24.maijā, devās uz Majoriem. Visi vilka atstarojušās vestes. Brauciens izrādījās piedzīvojumiem pilns un aizraujošs.

            Klasesbiedri satikās Juglā un sāka savu braucienu. Centrā atgadījās negadījums – vienam no puišiem pārsprāga riepa un tie devās uz tuvāko veikalu, kamēr pārējie gaidīja laukumā. Pēc tam turpināja ceļu. Dienas laikā nedaudz pilēja lietus, bet pārsvarā spīdēja spoža saule. Jau atbraucot uz Majoru pludmali, daži klasesbiedri peldējās. Klasesbiedri bija arī Jūrmalas skatu tornī, pēc kura apskates ar velosipēdiem devās mājup.

             Šis velobrauciens klasei patika, jo beidzot varēja izbraukt no mājas un aktīvi pavadīt laiku dabā, kā arī izbraukt cauri pilsētai. Klasesbiedriem tas likās ļoti interesants, taču arī grūts.

Nika Troņajeva, 8.klases skolniece

 

 

Skaidras debesis, silta saule un neliels vējiņš. Šādi sākās pirmdiena. Šajā brīnišķīgajā dienā klasesbiedri devās ar velosipēdiem uz Jūrmalu tieši no Juglas.

Klasesbiedri man pastāstīja, kā gāja, un es gribu atzīmēt, ka tas bija ļoti jautri. Pulksten desmit viņi visi kopā devās ceļā un ilgi brauca. Ceļš bija grūts ne tikai laika dēļ, bija problēmas ar velosipēdiem, bet Lenards kā supervaronis-meistars visu prasmīgi salaboja. Laikapstākļi pasliktinājās, bet cerība mirst pēdējā, un mani klasesbiedri tomēr nokļuva pie jūras. Tur viņiem bija neliels pikniks, un daži devās peldēties. Meitenes stāsta, ka skats uz pludmali bija ļoti labs.

Brauciens mājās bija jautrs, un tas šķita ļoti īss.

Darja Korotkova, 8.klases skolniece

 

Es apvaicājos Helmutam un Letīcijai, kā gāja klasesbiedriem pirmdienas braucienā no Juglas līdz Majoriem un kā atgriezās mājās.

Viņi pastāstīja par savu braucienu to, ka visi satikās pie eža pirmajā Juglā un brauca cauri centram, apstājās pie jūras un atpūtās. Tad brauca uz Majoriem un pavadīja tur kādu brīdi. Letīcija, Letīcijas mamma un Helmuts bija lielākoties priekšā visiem.

Izskatās, ka visiem šajā braucienā bija jautri. Es esmu priecīga, ka citiem bija jautri.

Megija Kozlovska, 8.klases skolniece 

Dzīvē ir daudz patīkama, kas mūs var uzmundrināt un uz ilgu laiku uzlādēt pozitīvas emocijas.  Piemēram, klases kolektīva brauciens ar velosipēdu uz jūru. 

Diemžēl diplomdarba dēļ es nevarēju braukt, bet klasesbiedri bija ļoti apmierināti ar braucienu.  Ļoti paveicās, un laiks bija labs. 

Kad ir labs laiks un kompānija patīkama, tad ir labs garastāvoklis.

Vlada Rutkovska, 8.klases skolniece

 

2021.gada 24.maijā 8.klases skolēni devās aizraujošā velobraucienā Jugla-Majori-Jugla. Skolēniem, kas nepiedalījās, bija iespēja piedalīties izlaušanās spēlēs ar mīklu atminēšanu un puzļu likšanu.

Klasesbiedri satikās plkst.9.50 Juglā, 1.tramvaja galapunktā pie ezīša Spaikija. Pēc kāda brīža sakās brauciens no Juglas uz Rīgas centru, bet gadījās nelaime un Lenardam saplīsa riepa. Pēc tā, kad Lenards dabūja divriteni, klasesbiedri bez apstājas devās uz Jūrmalu. Nonākot Jūrmalā, skolēni uzkrāja spēkus un devās uz Majoriem. Pēc šī brauciena devās uz mājām, pa ceļam iebraucot „McDonalds”. Pašlaik notiek hokeja pasaules čempionāts, tāpēc brauciena laikā klasesbiedri sekoja spēlei Latvija-Itālija.

Apjautājot klasesbiedrus, varu secināt, ka šis brauciens visiem ir paticis, tas bija aizraujošs un visi vēlētos to atkārtot.

Agate Bogdane, 8.klases skolniece

 

 

Šī gada 23. maijā mani klasesbiedri bija izbraucienā uz Majoriem, Jūrmalu. Viņi uz Jūrmalu brauca ar velosipēdiem.

            Klasesbiedri izbrauca no Juglas tramvaju galapunkta pulksten 10.00 un Jūrmalā ieradās ap pulksten 14.00. Viņu ceļš bija garš, un laikapstākļi nebija pārāk labi – bija apmācies un pat lija lietus, bet, kad viņi bija klāt, vairs nebija apmācies un spīdēja saule. Mani draugi izklaidējās rotaļu laukumā, bija pikniks.

            Visiem klasesbiedriem patika šis brauciens, patika satikt gandrīz visus klasesbiedrus, kaut arī bija jābrauc ar velosipēdu ļoti tālu.

8.klases skolnieks Lūkass Jānis Misāns

 

24.05 klase devās izbraucienā ar divriteņiem. Diemžēl darba dēļ es nevarēju piedalīties šajā braucienā. Es uzdevu jautājumu Tomasam, Pēterim un Markusam: „Kāds ir tavs viedoklis par braucienu?”

            Tomass teica, ka dažos brīžos bija mazliet grūti, bet kopumā nebija nemaz tik traki. Viņam patika tas, ka visi kopīgi varēja braukt cauri Rīgai uz Jūrmalu ar divriteņiem. Pēteris teica, ka bija jauks brauciens, it sevišķi caur centru unm braucot barā, viņam likās, ka nebūs labi, bet īstenībā visai klasei ir labas velosipēda braukšanas prasmes. Markuss teica, ka šis brauciens viņam esot paticis, ka bija jautri momenti un daži kuriozi atgadījumi. Kopumā bija kolosāli!

            Es dzirdēju, ka Lenardam tika pārdurta riepa un uzsprāga, ka Osītis nobraucis vecu tantiņu.

8.klases skolnieks Kristers Rūdolfs Pikšs

 

Maniem klasesbiedriem kopā ar skolotāju Ievu notika izbrauciens ar divriteņiem pa maršrutu Juglas-Majori-Jugla. Es apvaicājos dažiem klasesbiedriem, kā tiem gāja.

Helmuts man atbildēja, ka brauciens bija ļoti jautrs un piedzīvojumu pilns, tas bija viņa izaicinājums pašam sev. Markuss man teica, ka viņam izbrauciens ļoti patika, tajā bija daži kuriozi notikumi un kopumā esot bijis kolosāls. Tomass man teica, ka dažos brīžos viņam bija grūti, bet viss brauciens kopā bija patīkams. Viņam patika tas, ka bija iespēja ar klasi kopīgi braukt caur Rīgai uz Jūrmalu.

Jēkabs Krišjāns, 8.klases skolnieks

2021-05-31


2. b klase skolas somas pasākumos maijā

2. b klase skolas somas pasākumos maijā 18. maijā, par godu starptautiskajai muzeju dienai, 2. b klase piedalījās Zoom nodarbībā “Muzis jeb muzeju ABC”

Skolēni uzzināja, ka muzejs ir iestāde, kura uzdevums ir: vākt, saglabāt, pētīt un popularizēt vērtības. Lai muzejs pastāvētu, vajadzīgi 4 priekšnosacījum: ēka, eksponāti, darbinieki un apmeklētāji. Nodarbības laikā skolēniem bija iespēja virtuāli apmeklēt Krišjāņa Barona muzeju Rīgā, praktiski darboties, lai aprakstītu kādu priekšmetu.

Daži skolēnu iespaidi:

Man patika uzdotie jautājumi un tas, ka mums bija jāatrod līdzības muzejam ar skolu. Es uzzināju, ka muzeja darbiniekiem jāpārbauda un jāapraksta iegūtās lietas. ( Jēkabs)

Mums stāstīja un rādīja Dainu skapi, kurā glabājas tautasdziesmas. Bet oriģinālais Dainu skapis atrodas Gaismas pilī- Nacionālajā bibliotēkā. ( Marlēna)

Es uzzināju, ka ir daudz un dažādi muzeji. Muzejos var redzēt un uzzināt, kādas lietas cilvēki izmantoja senos laikos. (Milāna)

Es gribēšu aizbraukt uz šo muzeju! (Armands)24. maijā projekta Skolas soma ietvaros noskatījāmies koncertlekciju “ Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti”

Mūziķu apvienība Jāņa Ķirša vadībā mūs iepazīstināja ar dažādiem mūzikas stiliem, viesojāmies vairākās pasaules valstīs, iepazīstot šo valstu kultūru un saistību ar Latviju.

Nākamajā latviešu valodas stundā atcerējāmies redzēto un aizpildījām koncertam pievienoto darba lapu, pārrunājām par ievērojamu Latvijas cilvēku sasniegumiem. Mūzikas stundā atcerējāmies, kādus mūzikas instrumentus redzējām un dzirdējām, kā arī dziedājām līdz zināmajām dziesmām.

Patiesi iesakām šo koncertlekciju citām klasēm. Mums ļoti patika!

2.b klase un skolotāja Ilze Baumane.

2021-05-26Arhīvs
     

Nākamā stunda 5.-9.kl:
08:30
1. stunda
***********
Nākamā stunda 1.-4.kl:
08:30
1. stunda
Stundu saraksts:
1.- 9. klase

Skolas himnas fonogramma

Skolas himnas teksts


Meklēšana ziņu arhīvā