Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
LATVIJAS EKOSKOLA
Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5
     

Zaļās Vārnas Vēstis 2023./2024.m.g.

Starptautisks projekts "Baltu kultūra 8.kl. skolēnu interpretācijā" (Latvija, Lietuva) (20.10.-21.10.2023)

Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolā jau gandrīz 20 gadus satiekas divas baltu tautas - latvieši un lietuvieši. Šogad, 20.10.-21.10., tika realizēts projekts "Baltu kultūra 8.klases skolēnu interpretācijā".

Otro gadu mūsu skolas 8.a klases skolēni kopā ar latv. val. un literatūras skolotāju Ievu Križevicu realizē sadraudzības projektu ar Garļavas A.Mitkausa pamatskolu (Kauņa, Lietuva), kas šogad atzīmēja 70 gadu jubileju, tāpēc gan mūsu 8.a kl. skolēni, gan skolas direktore Ilze Briņķe sagatavoja apsveikumus.

Šogad 8.a klases skolēni projektā "Blatu kultūra 8.kl. skolēnu interpretācijā" lietuviešiem sniedza ieskatu par Ojāra Vācieša dzīvi, daiļradi, sagatavojot prezentāciju angļu valodā, kurā iekļāva arī iespaidus no ekskursijas, kad ciemojās O.Vācieša memoriālā muzejā Rīgā, izteiksmīgi deklamējot dzejoli "Gauja", veidojot dzejolim kolāžas, ko uzdāvināja viesiem, dziedāja dziesmu "Tu esi Latvija", izspēlēja etīdi ar O.Vācieša dzejas rindām, bet priekšnesuma izskaņā pārbaudīja jauniegūtās zināšanas, izmantojot Kahoot sagatavotos jautājumus gan par dzejnieku, gan par Latviju, gan par mūsu skolu un pašiem 8.a klases skolēniem.

Lietuvieši iepazīstināja ar izcilo lietuviešu dzejnieku Maironi, pastāstot, ko uzzinājuši, apmeklējot gan Mairoņa memoriālo muzeju, gan M.K. Čurļoņa muzejus. Mūsu skolēniem bija iespēja dzirdēt dziesmas, fragmentus no Mairoņa balādes "Jūrate un Kastītis", redzēt nelielu animācijas filmu, ko iztulkoja lietuviešu skolēni angļu valodā, kā arī redzēt un salīdzināt radošos darbus kolāžas veidā.

Pasākuma izskaņā 8.a kl. skolēni iepazīstināja ar mūsu skolas jaunajām telpām, par ko viesi bija patīkami pārsteigti, bet pēcpusdienā lietuvieši vēl iepazina Siguldu un Vecrīgu, nākamā dienā pabija arī Jūrmalā, apmeklējot Aspazijas māju, kā arī Rundāles pili.

Lai labāk iepazītu latviešu kultūru, tradīcijas, valodu, lietuviešiem naktsmājas deva mūsu skolēnu un skolotāju ģimenes. Paldies pedagogiem, kas iesaistījās projekta realizēšanā: Ievai Valutkevičienei (Lietuva), Auksei Smilgītei (Lietuva), Ievai Križevicai, Lolitai Misānei, Reinim Vējiņam, Guntai Pikšai, Baibai Hartmanei, Anetei Vanagai, Oskaram un Zintai Šestakovskiem. Paldies skolēniem un ģimenēm par atsaucību, sadarbību, īpaši pateicamies skolēnu viesģimenēm, sakot paldies, Daniila, Rēzijas, Elīzas, Rolanda, Oskara, Kiras ģimenēm!

Skolotāja un projekta vadītāja, koordinatore Ieva Križevica

Foto galerija šeit-->

2023-11-06Arhīvs
     

Nākamā stunda 5.-9.kl:
08:30
1. stunda
***********
Nākamā stunda 1.-4.kl:
08:30
1. stunda
Stundu saraksts:
1.- 9. klase

Skolas himnas fonogramma

Skolas himnas teksts


Meklēšana ziņu arhīvā