Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
LATVIJAS EKOSKOLA
Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5
     

Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas koncertbrauciens Latvijas kultūras vasara Slovākijā 13.09. – 18.09. 2018.

Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas orķestris un koris ir atgriezies no sava pirmā  tālākā koncertceļojuma Slovākijā. Programma tika veidota sadarbībā ar Latvijas goda konsulu Slovākijas Republikā, kas mums noorganizēja divus koncertus. Viens koncerts Nacionālajā dabas parkā Pienini, otrs Prešovā. No uzstāšanās brīvajā laikā Slovākijas konsulāts piedāvāja ekskursijas Slovākijas apkārtnes iepazīšanai.: Nacionālais parks Slovāku paradīze, raftings Pienini Nacionālajā parkā ar koka plostiem pa Dunajecu, Štrbskas ezers – gleznaina vieta Augstajos Tatros, relaksācija termālā ūdens atrakciju parkā Popradā "Aquacity".

Pirmā diena pagāja ceļā, baudot Polijas ceļus un ainavas.

Otrajā dienā baudījām kalnu upes takas Slovāku paradīzē. Adrenalīna avots – vietām taka iet pa dzelzs restēm, kas iestiprinātas  klinšu sienā un pakāpieni ļoti stāvi, piesardzīgi jāturas pie ķēdēm, bet vietām arī nemaz ķēdes nebija. Pēc 2 stundu kāpiena augšup mūs pārsteidza negaiss, un pavisam ātri puse no grupas palika pilnīgi slapji. Lai tiktu lejā nācās izbaudīt kalnu taciņas, kas bija pārvērtušās upēs un koku saknes bija slidenas un bīstamas, bet lejā mēs visi izmirkuši un drusciņ dusmīgi tikām. Samirkušās drēbes un apavus žāvējām divas dienas, taču dažas botas arī neizžuva un palika Slovākijā.

Trešajā dienā braucam uz Pienini nacionālo parku, kurā viena no izklaidēm ir brauciens pa Dunajecas upi ar plostu. Smidzina lietus un uzvilkuši lietusmēteļus, kopā ar plosta kapteini  un viņa stāstījumu par upi, klintīm tās krastos, leģendām un viņu kaimiņiem poļiem baudam apkārtējās ainavas, apaugušās stāvās klinšu nogāzes un upes, kalnu un mežu fantastiski atsvaidzinošo gaisu, kas šķiet pilnīgi kaut kas iepriekš neizjusts un nepiedzīvots. Viss ir tik zaļš, tik smaržīgs. Drusciņ nosaluši, ievingrinam mūsu ātrās kājas un skrienam uz koncertu līdz krodziņam un tūristu atpūtas vietai, kur uz nelielas skatuves,  notiek mūsu pirmais koncerts.

Ceturtās dienas rīts ataust ar spožu sauli, mirdz Augsto Tatru kalnu galotnes un mēs dodamies uz Štrebske pleso –apdzīvotu kūrortvietu Tatru kalnu pakājē. Izbaudam ezera gleznainos krastus, nobaudam rīta peldi, iemalkojam karstu kafiju, sapērkam suvenīrus un dodamies uz Prešovu, jo šodien mums koncerts. Koncerta programma 40 minūtes, ko esam labi sagatavojuši.

Mūsu koncertu klausās arī Latvijas goda konsuls ar kundzi. Pēc katra mūsu skaņdarba cilvēki pievienojās klausītāju pūlim, kas radīja mums iedvesmu, tāpēc orķestris skanēja ļoti labi.

Īpaši jāuzteic skolotājas Viktorijas Žukovas vijoles solo B. Kaempfert „Strangers in the nigt ” un 5. saksofona klases audzēkņa Gabriēla Kokina solo E. John aranž. E. Šķetris “Circle of life ”.

Koncerta noslēgumā ar ovācijām izskanēja mūsu skolas pianista un komponista M. Lasmaņa „Čarlstons ” un L. t.dz. R. Paula apdarē „R. Pauls “Aiz ezera augsti kalni ”.

Pēc koncerta baudām atpūtu termālā ūdens atrakciju parkā - Popradā "Aquacity".

Ūdens patiešām ir ļoti silts, 38 grādi, varam tā kārtīgi sasildīties un baudīt atpūtu, tomēr bez stresa neiztikt, jo viens no mums pazaudējis skapīša atslēgu un mums nākas cītīgi nirt pa baseina apakšu un meklēt atslēgu, jo tās cena ir 60 eiro. Lieli ir prieki, kad atslēga atradusies.

Piektā dienā sakām ardievas mūsu viesnīcai Tatros no kuras pavērās brīnišķīgi skati ar kalnu siluetiem, svaigo gaisu un sākam ceļu mājup.

Ap pusdienas laiku mēs esam vienā no skaistākajām Polijas un Eiropas pilsētām – Krakovā. Ekskursijas laikā uzzinām leģendu, kur Krakovā meklējams pūķis un pūķa ala, izstaigājam Vāveles pils – bijušo Polijas karaļu rezidences katedrāli, kur kronēti vairāk nekā 35 Polijas karaļi un karalienes, izbaudām Krakovas viduslaiku tirgus laukuma rosību un burzmu, noklausāmies leģendu par taurētāju, kas joprojām no Sv. Marijas baznīcas vairākas reizes dienā pūš tauri, taču aprauj melodiju pusceļā.

Krakovas vecpilsētā ir iespēja arī nogaršot Krakovas saldējumu, kas ir īsti vietā, jo laiks ir karsts un mūsu ekskursija pa Krakovu noslēdzas pie Krakowski galerijas.

Sestajā dienā agri no rīta esam Polijas galvaspilsētā Varšavā. Raitā solī dodamies apskatīt vecpilsētā esošo karaļa pili un 18. gadsimtā būvētā Svētās Annas baznīcā mūsu bērnu koris dzied D. Rijnieka dziesmu „Bērnam”, kas diriģentes Ingūnas Rijnieces vadībā izskan dzidri jo dzidri tukšajās baznīcas telpās, tas skan kā rīta korālis un jau atkal mūs klausās pievienojušies tūristi.

Kā vesela mūzikas literatūras stunda mums izvēršas Svētā Krusta baznīcas apmeklējums, kur vienā no altāriem, pēc viena no visu laiku ievērojamākajiem poļu mūziķiem un viena no pasaules ievērojamākajiem klaviermūzikas autoriem un izpildītājiem, pēc viņa vēlmes ir apglabāta komponista Friderika Francišeka Šopēna sirds. Ejot pa Varšavas galveno bulvāri atradām soliņus, kur katrā soliņā var noklausīties kādu no F. F. Šopēna mazurkām, prelūdijām, noktirnēm, polonēzēm vai valšiem, kas skanēja un mums ļāva izbaudīt šī komponista daiļradi.

Paldies visiem, kas atbalstīja mūs šajā ceļojumā, koncerts Prešovā deva bērniem brīnišķīgu pieredzi izbaudīt koncerta programmu uz skatuves pilsētā, tā bija iespēja sajust skatītāju atsaucību, iedvesmoties un izbaudīt spēlēšanas prieku, kur katrs ir mazs vai liels mākslinieks.

 

Dir. vietn. prof. ievirzē  Ilga Ozola

2018-09-25


Mācību plāns

Mācību plāns šeit...

2018-08-28


Audzēkņu sadalījums pa pedagogiem

Audzēkņu sadalījums pa pedagogiem šeit...

2018-08-28


Solfedžo grupas

Solfedžo grupas šeit...

2018-08-28


Stundu saraksts

Stundu saraksts šeit...

2018-08-28


Uzņemtie audzēkņi 2018./ 19. m. g Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas profesionālās ievirzes programmās

Uzņemtie audzēkņi 2018./ 19. m. g Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas profesionālās ievirzes programmās šeit...

2018-08-28


Mūzikas ziņu arhīvs

     

Nākamā stunda skolā:
08:30
1. stunda
***********
Muižas ēkā:
08:30
1. stunda
*************
P O T C P S S
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13

Meklēšana mūzikas ziņu arhīvā