Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
LATVIJAS EKOSKOLA
Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5
     

Koncerts „Ziemsvētku skaņas Bīriņu pilī 2017”

Nu jau otro gadu BMMP mūzikas programmu audzēkņi pieskandina Bīriņu pils zāli ar bērnu čalām, mirdzošām acīm un prieku, ka var muzicēt šajā skaistajā pilī. Arī vecākiem šī ir iespēja gan dzirdēt, gan redzēt savus bērnus koncertā un izbaudīt pils zāles stāstus.
Šogad koncertu veidojām divās daļās: pirmā daļā – individuālie izpildītāji, otrajā – R. Paula mūzika, E. Šķetra aranžija muzikāls uzvedums „Sudraba slidas”, skolas orķestra, solistu un kora izpildījumā.
Tas ir amerikāņu rakstnieces Mērijas Meipsas Dodžas romāns, viens no pazīstamākajiem Ziemassvētku stāstiem, kas aizved uz 19. gadsimta Holandi – tās aizsalušajiem kanāliem, pa kuriem bērni skrien ar slidām, vējdzirnavām, kas griežas ziemas vējos, un mājām, kurās mīt mazie holandiešu bērni, paēduši, silti apģērbti un laimīgi. Tikai pašā pilsētiņas nomalē, pussabrucis un pelēks, slejas kāds trūcīgs namiņš, kurā dzīvo mazā Grētele, viņas krietnais brālis Hanss, viņu vienmēr norūpējusies, darbos nogurusī mamma un slimais tēvs.
Grēteles lomā – solo Emma Daniela Grāpe 8. kora klases audzēkne ped. Ilona Maļecka. Viņas izpildītā Grēteles lūgšana skanēja tīri un dzidri kā kristāla skaņas, kas zālē nevienu vienaldzīgu neatstāja.
Priecē ar katru gadu augošais skolas orķestra dalībnieku sastāvs, katrs bērns grib kaut ko spēlēt un visiem kopā arī izdodas. Jāatzīmē mūsu instrumentālo specialitāšu pedagogu ieguldījums un centība sagatavojot audzēkņus orķestra spēlē – pedagogi Matīss Veigulis, Matīss Ozoliņš, Kristīne Ozola, Edgars Jercums, Sandra Šnē. Paldies diriģentei Ingunai Rijniecei par sadarbību korim ar orķestri un koncertmeistaram Raitim Kveskam.
Īpaši jāuzteic saksofona solo Gabriēls Kokins 4.saksofona klase ped. Matīss Ozoliņš. Orķestra prakse devusi iespēju brīvi improvizēt, aizraujot līdzi arī klausītājus.
Koncerta noslēgumā mūsu skolas komponista un pianista Māra Lasmaņa „Ziemsvētki Tarmštetē”. Šī brīnumskaistā melodija piepildīja visu klausītāju sirdis un domājams, ka, vēl kādu laiku dungojot, šo melodiju - būsim Ziemsvētku noskaņā.
Paldies direktorei Ilzei Briņķei par atbalstu un dalību koncerta un uzveduma veidošanā!

Direktora vietniece profesionālajā ievirzē: Ilga Ozola

Foto galerija šeit...

2017-12-13


Mūzikas ziņu arhīvs