Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
LATVIJAS EKOSKOLA
Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5
     

Mākslas nodaļa


Aktuālā informācija

Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas pedagogu pieredzes brauciens

Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas mūzikas un mākslas programmu pedagogi š. g. 06. – 07.oktobrī viesojās Tartu I mūzikas skolā un Tartu kōrgem kunsti sckool. Tartu I mūzikas skolā mūs sagaidīja direktors Kaido Otsing, kurš pats absolvējis Jāz. Vītola konservatoriju Rīgā un bija priecīgs ar mums sarunāties arī latviski.

Vītola konservatoriju Rīgā un bija priecīgs ar mums sarunāties arī latviski. Ieguvām informāciju par to, kā bērni mūzikas skolā mācās Igaunijā, ir trīs līmeņi, kas palīdz bērniem mūziku apgūt atbilstoši viņa iespējām un vēlmēm. Mūzikas skolas maksa budžeta grupā ir 35 eiro mēnesī, maksas grupā 65 eiro par četrām stundām, bet šajā grupā mācās pat 70 audzēkņi. Visi mācību koncerti tiek ierakstīti un ievietoti skolas mājas lapā. Eksāmenu kārto tikai tad, kad pāriet uz citu līmeni. Skolotājam samaksa par vienu stundu ir 15 eiro, neatkarīgi kurā grupā bērns mācās.

Direktors stāsta, ka ir problēma ar jauno skolotāju piesaisti strādāt mūzikas skolā, tāpēc Tartu mūzikas skolās strādājot arī pedagogi no Latvijas, jo salīdzinoši ar mūsu algām Igaunijā tās tomēr ir lielākas.

Pabijām arī Tartu mākslas skolā, kur audzēkņi iegūst arī vidējo izglītību. Pa skolas logiem paveras iedvesmojoša Tartu pilsētas panorāma. Skola veidota jaunā modernisma gaisotnē, nepiespiesti, brīvi, vienkārši.

Direktora vietniece profesionālajā ievirzē Ilga Ozola

2017-11-01


Veltījums Rīgai

Rīgas jūgendstila arhitektūras popularizēšanas nolūkā, kā arī atzīmējot kādreizējā Rīgas mēra Džordža Armitsteda 170 gadu jubileju, Rīgas domes vestibilā šī gada 24. oktobrī plkst. 15.00 tika atklāta mākslas skolu audzēkņu radošo darbu izstāde “Veltījums Rīgai”. Izstāde tapusi, muzejam “Rīgas Jūgendstila centrs” sadarbojoties ar skolām; tajā piedalās 313 skolēni no trīsdesmit trīs Latvijas mākslas skolām un trīs mākslas studijām. Izstāde Rātslaukumā 1, Rīgas domes 5. stāva vestibilā būs apskatāma no 24. oktobra līdz 26. novembrim.

Izstādē Berģu Mūzikas un mākslas skolu pārstāv 12 audzēkņi, kuri pētījuši būvinženiera Mihaila Eizenšteina ēku fasāžu dekoratīvos elementus un radošos darbos atveidojuši augu un dzīvnieku motīvus.

Atzinības skatīt šeit...

2017-10-29


Mākslas ziņu arhīvs