Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
LATVIJAS EKOSKOLA
Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5
     

Aktuālā informācija

Informācija!

Mākslas nodaļa ar 15. novembri atsāk mācības klātienē.

2021-11-13


Konkurss “PRIEKULES IKARS”

Saņemti diplomi un balvas no Priekules Mūzikas un mākslas skolas,

8. Vizuāli plastiskās mākslas konkursā “PRIEKULES IKARS” tika iesniegti 554 darbi.

Prieks, ka 4 mūsu skolas audzēkņi ir laureātu vidū. 1.vieta -Anna Dēliņa, 2.vieta -Svens Česka,

Atzinība

-Madis Lamsters- Segliņš sk. Maija Purgaile un Paula Rudzīte Birze sk. Dagne Ventiņa.

Vairāk par konkursu - https://leismalite.lv/nosledzies-8-vizuali-plastiskas.../

2021-11-09


Informācija!

Mākslas nodaļas audzēkņi no 1.-15. novembrim visās grupās strādā attālināti. Sīkāka informācija par darbu skatāma e-klasē.

2021-11-01


Mākslas programmas audzēkņu plenēra darbu izstāde 21.10.2021.

Katru gadu, kad skolēnu brīvlaiks tuvojas izskaņai, augusta vidū mākslas programmas audzēkņi pulcējas mākslas skolā, lai piedalītos draudzīgā plenērā-zīmēt, gleznot un veidot brīvā dabā. Ik gadu plenēra ietvaros top skaisti un interesanti darbi-audzēkņi zīmē un glezno arhitektūru, ainavas, augu studijas un dzīvniekus. Tāpēc šoreiz izstāde veidota par tēmu-PLENĒRS. Šajā izstādē apskatāmi plenēra darbi, kuros audzēkņi iemūžināja Andrejsalas ūdeņus un ainavas, Lilastes pludmali, Salapsils Botānisko dārzu un Turaidas pili. Izstāde apskatāma jaunās skolas korpusa gaiteņos. Paralēli šai izstādei ir apskatāma arī mākslas skolas sagatavošanas grupas, 1. un 6. kursa keramikas darbu izstāde, kas veltīta rudens tēmai.

Foto galerija šeit-->

2021-10-29


Ekskursija uz DMDM 22.09.2021.

Mākslas programmes 6. un 7. kursa audzēknes šī gada 22. oktobrī kopā ar mākslas pedagogiem Guntu Vēveri un Diānu Mežecku devās mācību ekskursijā uz Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju un Rīgas Sv. Pētera baznīcu. Ekskursijas mērķis bija iepazīstināt audzēknes ar vērienīgu baltijas laikmetīgās keramikas izstādi – RADU, TĀTAD ESMU. Izstādē aplūkotie darbi nebija klasiski ierastie trauki un formas, bet gan tie tuvojas tēlotājmākslai, kur svarīga ir autora koncepcija un stāsts. Izstādē darinātie keramikas darbi tika veidoti no porcelāna, šamota un māla, apvienojot tos ar netradicionāliem materiāliem-stiklu un metālu. Pēc šīs izstādes apmeklējuma mākslas skolas audzēknes devās uz Rīgas Sv. Pētera baznīcu, kur bija iespēja aplūkot Jāzepa Pīgožņa Latvijas ainavu glezniecības izstādi. Tajā piedalījās 103 mākslinieku darbi. Dažādās gleznas uzrunāja ar noskaņu, faktūrām, dažādām kompozīcijām un citiem mākslnieciskās izteiksmes līdzekļiem.

Foto galerija šeit-->

2021-10-29


Plenērs 2020./21.

Augusta vidū mākslas skolas audzēkņi pulcējās vienkopus, lai kuplā, draudzīgā pulkā piedalītos mākslas skolas rīkotajā skolas plenērā. Plenērs ir obligāts mācību satura priekšmets, kuru apgūst no 3. līdz 6. kursam un tā mērķis ir apgūt iemaņas un prasmes arhitektūras, ainavu, dzīvnieku, augu studiju glezniecībā, zīmēšānā un skicēšanā. Visas nedēļas garumā audzēkņi zīmēja un gleznoja darbus dažādās tehnikās. Šogad kopā ar audzēkņiem pabijām Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, Salaspils Botāniskā dārza tropu mājā un Upesciema apkārtnē.

Foto galerija šeit-->

2021-10-29


Apsveicam Madaru Šulcu!

Apsveicam Madaru Šulcu ar iegūto atzinību starptautiskajā konkursā Golesti muzejā, Rumānijā. 2021.gadā bērni un jaunieši tika aicināti veidot darbus, kuros attēloti savas zemes teiksmainie dzīvnieki no mītiem, pasakām, teikām un citiem stāstiem. Skolotāja Maija Purgaile

2021-10-28


Apsveicam vizuālās mākslas konkursā ‘’ Pļava 2021’’

Apsveicam vizuālās mākslas konkursā ‘’ Pļava 2021’’ Keitu Legzdiņu saņemot Specbalvu. Vizuālo mākslas konkursu organizē Gaujienas mūzikas un mākslas skola. Skolotāja Dagne Ventiņa.

2021-10-28


Apsveicam - Kati Kalniņu un Anastasiju Gordējevu

Apsveicam - Kati Kalniņu un Anastasiju Gordējevu /sk. Maija Purgaile/ ar panākumiem starptautiskajā konkursā "Nova Zagora 2021". Konkursā piedalījušies 2978 bērni un jaunieši no 29 valstīm

2021-10-25


Apsveicam 8. Vizuāli plastiskās mākslas konkursa “PRIEKULES IKARS” 2021.gada laureātus!

Šogad, Priekules Mūzikas un mākslas skolas, rīkotajā konkursā tika iesniegti 554 darbi. Apbalvošana notiks 2. novembrī – Priekules Mūzikas un mākslas skolā.

Mūsu laureāti –
ZĪMĒŠANĀ. Vecuma grupa 7 – 9 gadi.
Atzinība – Madis Lamsters-Segliņš “Pāri kalniem” Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola, skolotāja Maija Purgaile.

GLEZNOŠANA

Vecuma grupa 7 – 9 gadi

1.vieta – Anna Dēliņa “Lidojums pār jūru” Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola

2. vieta – Svens Česka “Viļņiem pāri” Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola, skolotāja Maija Purgaile.

Vecuma grupa 10 – 13 gadi

3.vieta - Paula Rudzīte Birze “Skanīgais prieks” Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola, skolotāja Dagne Ventiņa.

Rezultāti - https://leismalite.lv/nosledzies-8-vizuali-plastiskas-makslas-konkurss-priekules-ikars/

2021-09-14


2020./2021.m.g.saņemtie diplomi un atzinības par panākumiem starptautiskos un vietējos konkursos.

1.22.Starptautiskajā jauniešu mākslas izstādē "Nova Zagora 2020", Bulgārijā par laureātiem kļuvuši - Elīza Bumbure un Matīss Bērziņš, skolotāja Maija Purgaile.

2.10. starptautiskā bērnu un jauniešu mākslas izstāde VĒRTĪBU SAKTA – diplomi - Gabriels Upe, Marta Britāle un Beatrise Zīvere , skolotāja Maija Purgaile.

3. Valsts konkursa Latvijas profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem 2019./ 2020. mācību gada laureāts – atzinība Oskaram

Rendoram, skolotāja Maija Purgaile. 4.J.Vītola mūzikai veltītā vizuālās mākslas konkursā "No realitātes uz ilūziju 2020" Annai Luīzei Puzakai 2.vieta, sk. Maija Purgaile.

5.Starptautiskā bērnu mākslas konkursa " Ex tempore 2020" Slovēnijā. Atzinības - Karlīnai Ķepītei, Annija Luīzei Puzakai un Poļinai Obuhovai. Pateicība par audzēkņu sagatavošanu Maijai Purgailei.

6.III Latvijas mākslas skolu audzēkņu vizuālās mākslas konkursā PILS. SĒTA. PILSĒTA. 2020.g. Bauskā – 2.vietu ieguvis Mairis Lamsters-Segliņš, sk. Maija Purgaile, 3.vieta Justīnei Siugalei, sk. Dagne Ventiņa, Atzinība - Marko Henrikam Nemieram, sk. Maija Purgaile, Agatei Bogdanei, sk. Gunta Vēvere.

7.Pasaules Jaunatnes mākslas institūta vadītā projekta "The Art of the Rights of the Child" Trojā, Francijā, kas tika veltīts ANO Bērnu tiesību konvencijas 30. gadadienai, sertifikāti - 21 dajībniekam un skolotājai Maijai Purgailei.

8.MJC Praktiskās estētikas skolas konkursā izstādē "Tekstila kolāža" – 2.pakāpes diploms Sofijai Remdeniecei, diploms par dalību Līvai Krūmiņai, Maijai Purgailei par dalībnieku sagatavošanu.

9.2. Starptautiskajā bērnu un jauniešu šķiedrmākslas konkursā “Skaņu palete”2020. – diplomi – Lotei Legzdiņai, Oskaram Rendoram, Trīnei Cepurītei un skolotājai Maijai Purgailei.

10.28. Pasaules bērnu zīmējumu konkursā Japānā diploms Katrīnai Briedei.

11.Starptautiskajā bērnu un jauniešu miniatūru konkursā “Dialogs ar dabu”2020. – diploms nominācijā -Mākslas valoda –Ralfam Lūkinam, Diplomi par dalību – Betijai Semjonovai un Haraldam Ceriņam, skolotāja Maija Purgaile.

12.Ādažu mākslas skolas konkursā "Gaujas mozaīka Ādažos"2020. – 3.vieta Kaivai Bankai, skolotāja Ramona Pēkšēna; atzinība - Annijai Feldmanei, skolotāja Diāna Mežecka.

13.J.Soikāna Ludzas mākslas skolas dizaina konkursā "Antona Kūkoja portfeļs" – 2.vieta Elzai Krievai, atzinības – Anna Dēliņai, Vivjēnai Svariņai un Ralfam Ružam. Skolotāja Maija Purgaile

14.Bērnu un jauniešu centra “Auseklis” organizētajā konkursā “DABA MUMS APKĀRT. PĻAVA

15.Starptautiskā konkursa Rumānijā "Rudens krāsas" laureāti - 1.vietas diplomi– Karlīnai Ķepītei un Annai Dēliņai, skolotāja Maija Purgaile, 2.vietas diplomi - Esterei Suheckai, skolotāja Ramona Pēkšēna, Ralfam Lūkinam un Laurai Bērziņai, skolotāja Maija Purgaile, Jēkabam Breidem, skolotāja Dagne Ventiņa

16.25.Starptautiskā konkursa Ex temporu 2021, Slovākijā - Bronzas atzinība Karlīnai Dripei, skolotāja Dagne Ventiņa. Atzinības – Annai Gustei, Annai Dēliņai, Elzai Krievai, skolotāja Maija Purgaile; Grētai Mežalei, skolotāja Gunta Vēvere, Robinai

Zīlei, Agatei Bogdanei, skolotāja Dagne Ventiņa. 17. Starptautiskajā bērnu un jauniešu mākslas konkursā "Nova Zagora 2021", Bulgārijā – diplomi - Katei Kalniņai un Anastasijai Gordējevai, skolotāja Maija Purgaile.

18."2021 Nature and Art - Global Art Competition for the Conservation of Biodiversity” Ķīnā – laureātu sertifikāti – Matīsam Bērziņam, Beatrisei Lapiņai-Bitei, Mairim Segliņam-Lamsteram, Bruno Andrim Jirgensonam, Elīzai Bumburei, Mihailam Gordējevam, Elīnai Keirei, 2.kursa grupas darbam, skolotājai Maijai Purgailei.

2021-09-14


Mākslas ziņu arhīvs