Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
LATVIJAS EKOSKOLA
Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5
     

Zaļās Vārnas Vēstis 2020./2021.m.g.

Ekskursija uz Siguldas pilīm 8.b. klase!

Siguldas viduslaiku pils ir viduslaiku pils Siguldā, Gaujas senlejas kreisajā krastā, pilsētas ziemeļaustrumu daļā. Celta Zobenbrāļu ordeņa mestra Venno laikā starp 1207. un 1209. gadu. Sākotnēji tā bija "castellum" tipa cietoksnis ar kapelu. Vēlāk pils pārbūvēta par konventa tipa celtni. Pilij bija plaša ārējā priekšpils, un pie tās izveidojās rosīga tirgotāju un amatnieku apmetne.

Siguldas Jaunā pils celta 1878. gadā neogotikas stilā kā Siguldas pilsmuižas īpašnieku Kropotkinu dzīvojamā māja. Līdz mūsdienām saglabājušās vairākas muižas kompleksa ēkas. Kopš 1993. gada pilī atrodas Siguldas novada dome. Ēku cēlis būvmeistars Jānis Meņģelis no Cēsīm, izmantojot būvmateriālus no 17. gadsimtā celtās priekšpils mūra ēkas, kas atradusies tās vietā.

Fotogrāfiju autors: Dmitrijs Borodins

Mēs ar klasi devāmies ekskursijā uz Siguldas pilīm. Man patika, ka mums bija interesants gids, kas paskaidroja daudz lietas. Pilis un Sigulda bija skaistas.

Gribējās mazliet ilgāku laiku, bet tāpat bija labi.

Aleksis

Man ekskursijā patika gide. Vēl man patika garšīgais saldējums, kā arī man patika pils vēsture.

Lauris

Man Sigulda liekas ļoti skaista pilsēta. Zeltainais rudens un skaistās pilis ļoti daudz pastāsta par pašu pilsētu. Siguldas ļaudis ļoti rūpējas par pilsētu un tās tīrību. Sigulda tiešām ir viena no skaistākajām, ja ne skaistākā pilsēta Latvijā. Siguldā ir tiešām izcils saldējums. Arī gide bija ļoti interesanta un prata mums pasniegt informāciju par Siguldu un pilīm jautrā veidā.

Robina

Siguldas pils ir ļoti skaista, it īpaši rudenī. Lapas bija zeltainas un saule skaisti spīdēja. Pagalms bija ļoti liels, plašs un tīrs. No balkona varēja redzēt muižu kurai apkārt bija mežs.

Heidija

Man ļoti patika Sigulda, kas manuprāt, ir skaistākā pilsēta Latvijā. Uzzināju daudz interesantu faktu par abām pilīm. Manuprāt vajadzētu rīkot vairāk ekskursijas.

Roberts Ratnieks

Mēs braucām uz Siguldas Livonijas ordeņa pili.

Sākotnēji, mēs redzējām pils vārtus, tie izskatījās ļoti seni. Izejot tiem cauri, iegriezāmies veikaliņos. Daudzi nopirka visādus suvenīrus. Pie pils ieejas mūs sagaidīja gide. Viņa mūs izveda mazā ekskursijā cauri visai pilij un pastāstīja par tās vēsturi. Ekskursijas beigās mēs paēdām garšīgu saldējumu. No šīs ekskursijas es sapratu, ka man patiešām interesē mūsu valsts vēsture. :)

Katrīna

Man ļoti patika ekskursija uz Siguldas pilīm, jo tās bija plašas, izgreznotas un tām bija stāsts. Skati bija izcili, tos varēja skatīties un no tiem noņemt acis bija grūti. Vislabākā daļa, manuprāt, bija Siguldas Jauno laiku pils tornis, jo augšā varēja izbaudīt stipro vēju. Tā kā abas pilis bija plašas, izstaigājot visu varēja just nostaigāto distanci. Kājas sāpēja. Iesaku aizbraukt un apskatīties. Pavadīju labi laiku un noteikti ir jāpagaršo karstmaizīte.

Marta

Mums ļoti patika Siguldas jaunā pils, tāpēc ka ēkas stils bija klasisks un vienkāršs. Vecajā pilī bija ļoti stiprs vējš.

Bija ļoti skaists, rudenīgs skats uz Gaujas senleju. Mums arī bija prieks par to, ka Siguldas jaunā pils un viduslaiku pils ir labi atjaunotas, padarot šo ekskursiju interesantāku.

Roberts un Haralds

8.b klase un audzinātāja

2021-10-26


Apsveicam BMMP 9. klases skolēnu Lenardu Patriku Lepsi

Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas 9. klases skolnieks Lenards Patriks Lepsis šosezon ir izcīnījis ļoti augstus sasniegumus autosportā.

Lenards šogad veica pirmo pilno sezonu autokrosa veida sacensībās "LAF krosa komisijas Folkreisa vasaras kauss 2021".
114 dalībnieku konkurencē 6 posmu sacensībās Lenards kļuva par vicečempionu, iegūstot 2. vietu sezonas kopvērtējumā.

Atsevišķi vērtējot juniorus, kuri nav sasnieguši 18 gadu vecumu, Junioru ieskaitē Lenards bija absolūtais līderis un kļuva par Junioru ieskaites uzvarētāju 10 junioru konkurencē.

Sezonas izskaņā Lenards izmēģināja savus spēkus Latvijas rallijkrosa čempionāta 4. posmā, kur visiem par lielu pārsteigumu ar izīrētu rallijkrosa automašīnu izcīnīja augsto 3. vietu.

Apsveicam Lenardu Patriku Lepsi par augstajiem sportiskajiem panākumiem!

2021-10-15


6.b klases ekskursija uz Siguldu

Zelta rudens, Siguldas Viduslaiku pils un Siguldas Jaunā pils, kas tikai šovasar atvērta apmeklētājiem pēc vērienīga remonta. Noslēgumā Lāzertāga taktiskās spēles un kopīgs pikniks.

Sakām paldies skolas psiholoģei Kristīnei, kas kopā ar mums devās eksursijā, skolotājiem – Indrai Krastiņai, Ievai Vahterei un Aldim Bredikam, kas savos mācību priekšmetos padziļināti palīdzēja izprast un atdzīvināt sajūtas un zināšanas. Kada tad bija šī ekskursija 6.b klases skolēnu acīm...

No sākuma mēs braucām uz pili. Vecajā pilī bija augsti torņi kur varēja kāpt. Visa pils bija no cementa un ķieģeļiem. Tas bija ļoti skaisti. Skats arī bija lielisks. Varēja redzēt kokus, ļoti plašu mežu. Jaunajā pilī bija jākāpj pa trepēm augstu - līdz nonācām gandrīz līdz jumtam. Skats bija lielisks. Man šī ekskursija patika. Man tā likās interesanta. Es vēlētos braukt vēl. /Enija Rubene 6.b klase./

Katru rudeni mūsu klase dodas ekskursijā uz kādu skaistu un aizraujošu vietu.

Šogad mēs visi braucām uz Siguldas pilīm. Tur mēs visi uzkāpām uz pils skatu laukuma, dažiem tur bija bail, bet bija ļoti skaists skats. Mūsu ekskursiju vadīja gide. Viņa mums pastāstīja par pils vēsturi.

Ar nepacietību visi gaidījām lāzertāgu, tur mūs sadalīja komandās- zilā un sarkanā. Manai komandai Kārlis bija kapteinis, un otrajai komandai kapteinis bija Renārs. Mūsu komanda vinnēja ar 6 pret 3, bet tas bija tāpēc, ka mums bija klasesbiedri, kuri jau bija spēlējuši lāzertagu. Pauzē mēs dzērām tēju un ēdām bulciņas. Lāzertaga beigās mums bija labirints, kur mums bija jāatrod cipari. Es priecājos, ka ekskursijā bija gan mācības, gan izklaide. Kopumā man šī ekskursija ļoti patika, un man viņa paliks atmiņā uz ilgu laiku. Paldies skolotājai Inonantai par skaistajām ekskursijas fotogrāfijām!

/Paula Rudzīte-Birze 6.b/

No sākuma mēs braucām uz Siguldas pili. Pils izrādījās ļoti liela, kurai pašā galā bija garš tornis. Mēs vispirms uzkāpām pašā tornī. No augšas varēja redzēt visu Siguldu un no tāluma varēja redzēt Turaidas pili.

Mums bija ekskursija arī pils iekšpusē. Tur apskatījām gleznas, varēja klausīties atskaņotāju ar stāstiem. Pēc tam mēs izstaigājām visu pili. Mums bija gide, kas pastāstīja par šo pili par viduslaikiem un kā dzīvoja cilvēki tajos laikos. Pilī apksatījām vecu karti. Ekskursijas beigās es nopirku suvenīru.

Šī diena bija lieliska! To neviens neaizmirsīs. / Gastons Didžus 6b. klase/

Siguldas ekskursija bija aizraujoša. Mēs bijām uz lāzertāgu un Siguldas pili. Tā bija arī mana dzimšanas diena.

Vispirms mēs aizbraucām uz Siguldas pili. Tur bija gids, kurš mums stāstīja par šo pili. Mēs arī varējām uzkāpt lielā tornī. Es arī dabuju dāvanu. Tur bija arī labirints kurš man patika. Tur bija jāatrod astoņi cipari, bet es neatradu tikai trešo.

Kopumā man ekskursija patika, it īpaši lāzertāgs. Siguldas pils arī bija interesanta, kā arī es dabūju dāvanu. Es ceru, ka būs vēl līdzīgas ekskursijas kā šī.

/Justs Austrums 6.b /

Paldies visiem par pacietību, izturību un prieku kopābūt – Inonanta Millere 6.b klases skolotāja

2021-10-08


4.a. klases skolēni starptautiskā projektā „ Baltu literatūras nedēļa”

Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas 4.a klases skolēni 23. septembrī latviešu valodas stundu sāka ar Lietuvas valsts himnu - ar godu klausījāmies, uz ekrāna varējām lasīt himnas tekstu, daži uzdrošinājās dziedāt līdzi. Tālāk uzzinājām dažādus interesantus faktus par Lietuvas vēsturi, valodu, ēdieniem, augstāko virsotni un basketbolu. Dalījāmies arī savā pieredzē par Lietuvu un lietuviešiem. Otrajā stundā skolēni lasīja Salomējas Nēres dzejoļa atdzejojumu latviešu valodā un ilustrēja spilgtākās redzes gleznas. Ieskats dažos skolēnu darbos.

Projekta organizatori: Jonavas rajona Žeimju skola-daudzfunkciju centrs , Jonavas rajona skolu bibliotēku metodiskais pulciņš .

Projekta partneri: Vītauta Dižā universitāte , Latvijas Republikas vēstniecība Lietuvā ,

Lietuvas Republikas vēstniecība Latvijā , Jonavas rajona pašvaldība , Latvijas Nacionālais kino centrs , Lietuvas kino centrs.

Projekta atbalstītāji: „Kafijas Draugs” , „RT TAX”, „Baltic Logistic Solutions ”, „Power Sport ” , „Save24”.

2021-10-06


9.klases skolēni Dzejas dienās ciemos pie A.Čaka

Dzejas dienas 9.kl. skolēniem vienmēr ir īpašas, jo dodamies ciemos pie A.Čaka ar skolēnu pagatavotiem ēdieniem no grāmatas "Čaks virtuvē" un skolotājas Ievas Križevicas sarūpētām kūkām, ar dzejas izteiksmīgu deklamāciju no galvas, ar dziesmu "Miglā asaro logs". Paldies mājturības un tehnoloģijas skolotājai Dacei Ruskulei un skolotājam Dainim Ļeļevam, kā arī mūzikas skolotājai Lolitai Misānei par atsaucību, skolēnu uzmundrināšanu, iedvesmošanu paveikt skaistu kopdarbu! Paldies DVIJ Ingunai Tīkmerei, kas izmantoja izdevību un pievienojās atklātajai literatūras stundai!

Vairāk foto šeit-->

Video galerija šeit-->

2021-09-30


5.a, 6.a, 7.b un 9.kl. skolēni starptautiskā projektā „ Baltu literatūras nedēļa”

Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolā 20.septembrī 6.a un 7.b klases skolēni kopā ar skolotāju Ievu Križevicu ieskandināja starptautisko projektu "Baltu literatūras nedēļa". Skolēni izmantoja iespēju un iepazinās ar lietuviešu našķiem, pagatavojot saldo desu 3 dažādās variācijās, žagariņus, kūčukus ( kūčiukai), šakoti neierastā formā, tomēr tikpat gardu, ko cienāties pie tējas. Kad bija iestiprinājušies, skolēni iepazina lietuviešu valodas alfabētu, mēģināja lasīt, tulkot, iepazinās ar meiteni vārdā Eglė, kurā iemācīja sasveicināties un iepazīties lietuviski. 7.b klases skolēni kopā ar Lauri Reiniku un Moniku Bleikšu dziedāja dziesmu "Pasaka". Prieks, ka 7.b klases skolēni bija gatavojušies stundai ne tikai našķus sagādāt tējas stundai, bet arī iepazīt Lietuvu, tās vēsturi, valodu, izveidojot Kahoot spēles klasesbiedriem un pārbaudot viņu zināšanas atraktīvā veidā.

9.klases skolēni un skolotāja Ieva Križevica atzīmēja Baltu vienības dienu ar dziesmu lietuviešu valodā, bet stundas izskaņā mācījās lietuviešu danci "Pankūkas", poļu danci "Krakovjaks", kā arī latviešu danci "Cūkas driķos". Paldies danču muzikantēm Rasai un Marei!

Savukārt ar 5.a klases skolēniem, kuri piedalījās pirmo reizi Baltu literatūras dienu nedēļā, starptautiskais projekts Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolā izskanēja. Šiem skolēniem pirmo reizi bija iespēja piedalīties tējas stundās, kurā skolēni prezentēja pašu pagatavotos ēdienus (kartupeļu pankūkas, šakoti, saldo desu, žagariņus, ābolu raušus) vai veikalā iegādātos lietuviešu našķus. Skolēni pētīja, meklēja kopīgo un atšķirīgo lietuviešu un latviešu valodas alfabētā, mēģināja izdziedāt alfabētu un tulkot dzirdētos vārdus, iepazinās ar lietuviešu meiteni vārdā Eglė. Bija iespēja noskatīties nelielu video par Lietuvu, tās kultūru, vēsturi, tradīcijām, sportu, lai pēc tam atbildētu uz klasesbiedru sagatavotiem Kahoot jautājumiem, pārbaudot savas zināšanas un nostiprinot jau esošās.

Projekta koordinatore skolā

Ieva Križevica

Projekta organizatori: Jonavas rajona Žeimju skola-daudzfunkciju centrs , Jonavas rajona skolu bibliotēku metodiskais pulciņš .

Projekta partneri: Vītauta Dižā universitāte , Latvijas Republikas vēstniecība Lietuv ā ,

Lietuvas Republikas vēstniecība Latvij ā , Jonavas rajona pašvaldība ,Latvijas Nacionālais kino centrs, Lietuvas kino centrs.

Projekta atbalstītāji: „Kafijas Draugs” , „RT TAX”, „Baltic Logistic Solutions”, „Power Sport” , „Save24”.

Vairāk foto šeit-->

Vairāk foto šeit-->

Video galerija šeit-->

2021-09-30


“Baltu literatūras nedēļa” 2.a klasē

Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas 2.a klase "Baltu literatūras nedēļā" iepazina Linas Žutautes grāmatu "Kika Mika un milzu netaisnība". Bērni zīmēja, viņuprāt, aizraujošāko grāmatas notikumu, kā arī pēc grāmatas pamācības gatavoja dzijas cilvēciņu. Liels bija bērnu pārsteigums, kad nākamajā dienā pēc grāmatas "Kika Mika un milzu netaisnība" lasīšanas, viens no skolēniem atnesa uz skolu grāmatu "Kika Mika un nekārtības rūķītis" lietuviešu valodā! Bērni ar lielu interesi pētīja un salīdzināja lietuviešu, un latviešu grāmatu.

Skolotāja K.Pļaviņa

2021-09-26Arhīvs
     

Nākamā stunda 5.-9.kl:
08:30
1. stunda
***********
Nākamā stunda 1.-4.kl:
08:30
1. stunda
Stundu saraksts:
1.- 9. klase

Skolas himnas fonogramma

Skolas himnas teksts


Meklēšana ziņu arhīvā