Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
LATVIJAS EKOSKOLA
Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5
     

Zaļās Vārnas Vēstis 2020./2021.m.g.

Dzimtās valodas diena

21.februāris ir Dzimtās valodas diena, kad īpaši akcentējam dzimtās valodas nozīmi. Latviešu valoda ir dzimtā valoda ap 1,5 miljoniem cilvēku pasaulē, no tiem Latvijā dzīvo ap 1,15 miljoni cilvēku. Latviešu valodā runā ap 350 000 latviešu ārzemēs. Kā otro valodu to pārzina un lieto ap 500 000 cilvēku. Salīdzinājumam - pasaulē ir vien aptuveni 200 valodu, kuru runātāju skaits sasniedz 1 miljonu cilvēku. Teju pusei jeb ap 3000 pasaules valodām runātāju skaits nepārsniedz 1000 cilvēku. Lielākā daļa no šīm valodām ir uz izmiršanas robežas. Katru mēnesi pasaulē izzūd vairākas valodas, un līdz ar tām - šo valodu pārstāvētais kultūras mantojums.

Valsts prezidenta Egila Levita sveiciens Dzimtās valodas dienā:Jau vairākus gadus esam šo dienu atzīmējuši kopā ar Latviešu valodas aģentūras konkursu, kas aizsākas rudenī ar skolēnu domrakstu rakstīšanu un noslēdzas Dzimtās valodas dienas konkursa apbalvošanas pasākumā.
Mūsu skolas 5.-9. kl. skolēni šajā mācību gadā piedalījās ne tikai domrakstu konkursā "Mans grāmatplaukta stāsts", ko skolā organizēja latviešu valodas un literatūras skolotājas (I.Križevica, I.Krastiņa, I.Tīkmere), bet arī ar domraksta vizualizētiem darbiem, ko veica 8.kl. skolēni kopā ar skolotāju Ievu Vahteri. Paldies visiem skolēniem, kas domāja, rakstīja, vizualizēja savu grāmatplauktu un mēģināja izstāstīt tā stāstu. Konkursā tika iesūtīti 1090 radošo darbu (esejas, dzejoļus, domrakstus un zīmējumus) gan no Latvijas, gan latviešu skolām ārzemēs (658 literāros darbus un 432 zīmējumus).
Žūrijas video sveiciens:


Apsveicam Rēziju Ābeļkalni (9.a kl., skolotāja Ieva Križevica) par veiksmīgi uzrakstītu domrakstu un Letīciju Luīzi Amoliņu (8.kl., skolotāja Ieva Vahtere) par radošu zīmējumu, iegūstot Atzinības rakstu!

Vairāk par konkursu lasīt:
https://valoda.lv/noskaidroti-skolenu-radoso-darbu-konkursa-mans-gramatplaukta-sta sts-uzvaretaji/

Atzīmējot Dzimtās valodas dienu, pārbaudi savas zināšanas https://www.letonika.lv/dzimtasvalodasdiena.aspx un iegūsti vērtīgas balvas https://valoda.lv/speleju-speles-un-gudraks-klustu-ja-jo-piedalos-konkursa-vard u-burvis-2/

Skaistus svētkus vēlot,
latviešu valodas un literatūras skolotāja,
valodu un mākslas jomu metodiskās komisijas vadītāja
Ieva Križevica

2021-02-22


6.b kl. projekta darbs literatūrā "Sūnu Ciema zēni"

Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas 6.b klases skolēni literatūras stundā kopā ar sk.I.Križevicu, apgūstot A.Upīša "Sūnu Ciema zēnus", lasīja ne tikai daiļdarbu, bet arī virtuāli pabija A.Upīša memoriālā dzīvoklī Rīgā, mācījās no galvas I.Zanderes dzejoli "Laimīgās beigas", ko izteiksmīgi runāja ZOOM tiešsaistēs, kā arī prezentēja 3 nedēļu projekta darbu "Sūnu Ciema zēni". Projekta darbā skolēni izvēlējās veicamo un tīkamāko pašiem darbu, sadarbojās pa pāriem vai nelielās grupās, lai uzrakstītu interviju, iejūtoties žurnālista un sūnciemieša lomās, uzrakstītu "Labo padomu lappusīti", veidotu foto aprakstu "Ziema manas dzīvesvietas apkārtne", iestudētu fragmentu Trīs tāli braucēji", pārveidojot to par ludziņu, veica projekta darbus "Sūnu Ciems manā Garkalnes novadā" un "Baltās mājas manā Garkalnes novadā", mēģināja zīmēt tērpu skices, salīdzinot A.Upīša laiku ar mūsdienām, 21.gs., veidoja Sūnu Ciema maketu, zīmēja komiksu.

Foto apskatāmi šeit-->

Prezentācija Nr.1. Nr.2. Nr.3.

2021-02-13Arhīvs
     

Nākamā stunda 5.-9.kl:
11:50
5. stunda
***********
Nākamā stunda 1.-4.kl:
11:50
5. stunda
Stundu saraksts:
1.- 9. klase

Skolas himnas fonogramma

Skolas himnas teksts


Meklēšana ziņu arhīvā