Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
LATVIJAS EKOSKOLA
Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5
     

Zaļās Vārnas Vēstis 2020./2021.m.g.

1.a ekskursija uz “Sauleskalnu”

13.oktobra rīts 1.a klasi sveica ar skaistu, rudenīgu sauli, kas ļāva nojaust, ka diena būs patiesi izdevusies!

Šī diena bija izvēlēta 1.a klases pirmajai ekskursijai. Zinot, cik klase ir kustīga un enerģiska, par pirmo ekskursiju tika izvēlēts viesu nama “Sauleskalns” apmeklējums.

“Sauleskalnā” mūs sagaidīja saimniece Ieva, kas iepazīstināja bērnus ar rotaļlietu izgatavošanu senatnē. Skolēni tika aicināti izgatavot savu rotaļlietu – vilciņu, kam bērni ar lielu entuziasmu ķērās klāt. Tie krāsoja vilciņu sev tīkamās krāsās un tad sacentās savā starpā, kura vilciņš ilgāk griezīsies.

Pēc radošajām aktivitātēm ķērāmies pie Saules takas iepazīšanas. Saules takā mēs iepazinām latviskās zīmes, kuras katra iezīmē konkrētus latviskos svētkus, kas pakārtoti saules gājumam. Pie katras zīmes mūs gaidīja uzdevums, kuru izpildot mēs guvām jaunas zināšanas, kā arī mācījāmies būt vienota komanda. Mūs priecēja iespēja nofotografēties pie Ziemassvētku maskām, “cept pankūkas” Meteņos, kas bija ļoti grūts uzdevums, iešaut maizes kukulīšus krāsnī, taču uzdevums, kurā komandai kopīgi bija jāsaliek koka klucīšu tornis, bija īstens izaicinājums mūsu pacietībai un koncentrēšanās spējām! Lai gan bija ļoti grūti, mēs varonīgi tikām ar uzdevumiem galā, lai pēc labi padarīta darba sevi apbalvotu ar līdz paņemto pusdienu notiesāšanu. Turklāt saimnieku sniegtā gardā tēja mūs sasildīja un pildīja ar jaunu enerģiju, lai mēs varētu izbaudīt lielisko “Sauleskalna” atrakciju parku. Katrs atrada sev piemērotu nodarbi - parkā varēja gan šūpoties, gan staigāt pa virvēm, gan izmēģināt dažādus perkusiju instrumentus, taču bērniem visvairāk patika laisties ar trīsi.

Paldies saimniekiem par pacietību un pamācošo ekskursiju. Bērni atgriezās mājās priecīgi stāstot par ekskursijā piedzīvoto un aicinot vecākus aizbraukt uz “Sauleskalnu” ar visu ģimeni!

Klases audzinātāja Kristīne

Foto galerija šeit-->

2020-11-24


Noslēdzies skolēnu patriotiskās dzejas konkurss „Latvija, cik daudz Tev vēlos teikt!”

Prieks, ka mūsu skolas 8.klases skolnieces Lienes Vasiles dzejolis izpelnījās Ineses Vaideres simpātijas balvu, ko saņems gan konkursa dalībniece, gan viņas skolotāja-konsultante Ieva Križevica.

Konkursam tika iesūtīti 98 dzejoļi un saskaņā ar žūrijas vērtējumu 53 no tiem izdoti grāmatā “Latvija, cik daudz Tev vēlos teikt!”, kuras dizainu veidoja Inese Martinkus. Labākie autori, kuru vidū ir arī Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas skolnieces – Liene Vasile (8.kl.), Samanta Rudene-Koblenca (9.a kl.) – tiešsaistē varēja piedalīties dzejnieka Aivara Eipura meistarklasē.

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, Preiļu Galvenā bibliotēka (PGB) tiešsaistē paziņoja skolēnu patriotiskās dzejas konkursa “Latvija, cik daudz Tev vēlos teikt!” rezultātus. Šī gada marta sākumā PGB sadarbībā ar Preiļu novada domi un Eiropas Parlamenta deputāti, profesori Inesi Vaideri izsludināja patriotiskās dzejas konkursu “Latvija, cik daudz Tev vēlos teikt!” 5.-12. klašu skolēniem, tādējādi turpinot Salacgrīvas novada bibliotēkas aizsākto ilggadējo tradīciju rīkot Vidzemes patriotiskās dzejas konkursu. Nemainīgi šī konkursa patrons ir kinorežisors Jānis Streičs.

Žūrijas komisijā darbojās kinorežisors Jānis Streičs, Eiropas Parlamenta deputāte, profesore Inese Vaidere, dzejnieks Aivars Eipurs, literatūrzinātnieks un rakstnieks Valentīns Lukaševičs, Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Inguna Patmalniece, Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Vilhelmīne Jakimova un Preiļu Galvenās bibliotēkas vadītājas vietniece Inese Šņepste.

2020-11-24


Starptautiskais projekts Francijā - Bērnu tiesības

No 2019. gada novembra līdz 2020. gada septembrim notika Pasaules Jaunatnes mākslas institūta vadītais projekts "The Art of the Rights of the Child", kas tika veltīts ANO Bērnu tiesību konvencijas 30. gadadienai.

Projekta veidotāji, Francijas Tojas pilsētas Institut Mondial d'Art de la Jeunesse - Centre pour l'UNESCO atgriezušies darbā pēc sarežģīta darbība pārtraukšanas perioda. Vēstulē pateicas par mūsu dalību starptautiskajā projektā "Bērna tiesības”. Viņi izsaka prieku par redzēto smago darbu, ko skolā veicam ar saviem skolēniem.

Šajā starpkultūru dialoga projektā bija pieteikušās 26 iestādes no 17 valstīm, gandrīz 800 bērni un jaunieši, kas kļuvuši par bērnu tiesību vēstnešiem.

Katra iestāde izveidoja fotoattēlu vai videoklipu, kurā bija redzami projekta dalībnieki. 17 iestādes no 13 valstīm iesniedza paveiktā darba galīgo video. To starpā kā vienīgie Latvijas pārstāvji bijām arī mēs, Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas Mākslas nodaļas nu jau 3.kursa audzēkņi un es, Maija Purgaile.

Pēc personīga uzaicinājuma, prezentāciju veidoju Mākslas valodas nodarbību laikā un individuālā darba laikā, par ilustratīviem materiāliem izmantojot arī atsevišķus iepriekšējo gadu darbus.

Vēstulei pievienota publikācija, kurā ir sniegts pārskats par visu dalībnieku veikto darbu saistībā ar šo pirmo projektu. Publikācijas 27.,28.lpp. ir ievietots organizatoru izvēlēts izvilkums ar attēliem no mūsu iesūtītās video prezentācijas un bērnu darbiem, kas katrs atspoguļoja kādu no Bērnu tiesību konvencijas punktiem.

Katrs pieteiktais dalībnieks saņēmis dalības apliecību

Apliecības apskatāmas šeit-->

Dalības apraksts šeit...

2020-11-24


Apsveicam R. Blaumaņa 16. konkursa laureāti Rēziju Ābeļkalni!

Apsveicam Rēziju Ābeļkalni ar iekļūšanu R. Blaumaņa literārās prēmijas 16. konkursa laureātu pulkā.

Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas 9.a klases skolēniem skolotāja Ieva Križevica literatūras stundās aicināja rakstīt domrakstu, kura tematus piedāvāja R.Blaumaņa konkursa organizatori. Trīs labāko skolēnu – Rēzija Ābeļkalne, Paula Lea Luce, Sofija Ziemele – darbi tika izvirzīti tālāk pārstāvēt skolu un novadu valsts konkursā. Šogad konkursā piedalījās 142 skolēni no visas Latvijas.

2020. gada 5. decembrī „Braku” muzeja mājas lapā pie Aktualitātēm (pēc norādītās saites) varēs noskatīties noslēguma pasākumu un apbalvošanu, šoreiz attālināti. Balvas tiks nosūtītas pa pastu, naudas prēmijas – uz norādīto kontu. Vairāk lasīt http://www.braki.lv/lv/open-news:493231

2020-11-19


Patriotisms

2020.gada 11.novembrī 3.klases skolēniem datorikas stunda norisinājās attālināti. Mācību ietvaros, skolotāja L. Krampāne lūdza skolēniem atsūtīt vēstuli, kurā ir jāatbild uz vienkāršu jautājumu: “Kas ir patriots?”. Par godu Latvijas Republikas 102.dzimšanas dienai tika veikts šo vēstuļu apkopojums.

3.a klases skolēni uzskata, ka patriots ir:

    Patriots ir cilvēks, kas mīl savu valsti un savu dzimteni. Un viņš darbojas tās labā.
  • Manuprāt, patriotisms ir kad tu esi viens no latviešiem un tu mīli savu valsti kurā tu dzīvo.
  • Manuprāt, patriots ir cilvēks, kurš mīl savu zemi un tās labā gatavs darīt visu, lai aizstāvētu savu valsti. Patriots var būt cilvēks jebkurā vecumā un darīt arī mazas lietas, piemēram, labi mācīties, lepoties ar savu dzimteni, svinēt svētkus, kā arī uzzināt vairāk par Latvijas vēsturi. Es un mana ģimene lepojamies, ka dzīvojam Latvijā un esam latvieši.
  • Manuprāt, patriotisms ir mīlestība un cieņas izrādīšana pret savu Tēvzemi. Patriots ir cilvēks kurš, ir gatavs cīnīties un aizstāvēt savu mīļo valsti. Patriots atzīmē un svin valsts svētkus, piemin Brīvības cīņās kritušos.
  • Patriotisms, manuprāt, ir savas valsts mīlestības un darbošanās tās labā. Cienīt savu valsti un aizstāvēt to. Godāt savu dzimto valodu un cienīt latviešu tautu. Cienīt Latvijas kultūras vērtības.
  • Patriotisms ir dzimtenes mīlestība. Tas ir , ka Tu vari atpazīt un nosaukt Latvijas valsts simbolus - karogu, ģerboni, himnu. Izturies ar cieņu pret tiem. Piedalies valsts svētkos - dziedi valsts himnu.​ Patriotisms tas ir tad, ja Tu zini ka Latvija ir daļa no pasaules. Latvija ir valsts, kurā ir skaistas pilsētas un lauki, upes un ezeri. ​ Patriotisms ir, ka Tu ievēro svētku tradīcijas, piedalies gadskārtu svētkos un to svinēšanā. Un lai kur Tu dotos - mājās ir vislabāk, jo Latvija ir mana Dzimtene. Te es piedzimu. Es mīlu Tevi Latvija!
  • Patriots - tas ir cilvēks kas savās domās un darbos ir uzticīgs savai Tēvzemei! 3.b klases skolēni uzskata, ka patriots ir:
  • Patriots ir tas, kurš pērk tikai Latvijas produktus, piemēram, mēbeles un ēdienu. Un mīl savu Dzimteni.
  • Patriots ir cilvēks, kurš mīl savu dzimteni un valsti, darbojas tās labā, aizstāvot to kā darbos, tā arī vārdos.

Datorikas skolotāja L. Krampāne saka lielu paldies visiem skolēniem, kuri atvēlēja savu laiku un šajā skaistajā svētku nedēļā atbildēja uz šo vienkāršo un sirdi sildošo jautājumu.

3.klases un datorikas skolotāja novēl siltus un gaišus šos svētkus ģimenes lokā!

Domāsim labas domas!

2020-11-19


Apsveicam Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas skolēnus – konkursa laureātus R.Mūkam veltītajā konkursā!

5.-7.klašu grupā
Olivers Vasils (5.a kl.) – atzinība
Sofiko Gulua (6.b kl.) – atzinība
Marta Elīna Zvīgule (7.b kl.) – atzinība


8.-9.klašu grupā
Liene Vasile (8.kl.) - atzinība
Adriana Kušķe (9.a kl.) – atzinība
Dāniels Savins (9.b kl.) – atzinība
Kārlis Keziks (9.b kl.) – 3.vieta

Žūrijas atzinību izpelnījās un simpātiju balvas un diplomus saņēma šādi skolēni: Marta Elīna Zvīgule (7.b kl.)
Oskars Bringa (8.a kl.)

Paldies skolotājām – Ievai Križevicai un Indrai Krastiņai – par skolēnu sagatavošanu konkursam!

Jau 15. reizi Galēnu Kultūrvēstures biedrība sadarbībā ar Roberta Mūka muzeju un Riebiņu novada domi īstenojusi Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts Kultūrkapitāla fonda, A/S Latvijas valsts meži atbalstīto “Latgales kultūras programmas 2020” projektu ”Robertam Mūkam veltītā Latvijas skolu 2.-12. klašu skolēnu jaunrades darbu konkursa organizēšana”. Šī gada konkursa moto bija “Paskaties uz sevi no augšas un tad no apakšas. Ko Tu tur redzi?”
/R.Mūks./

Konkursam savus darbus iesūtīja 346 skolēni no 72 dažādām Latvijas skolām. Viņus konsultējuši 113 skolotāji-konsultanti.

Konkursa rezultāti apskatāmi video:

Konkursa rezultātus lasīt: šeit...

2020-11-16


9.b klase dodas uz A.Čaka muzeju projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros

9.b klase latviešu valodas un literatūras stundās kopā ar skolotāju Indru Krastiņu iepazina Aleksandru Čaku. Skatījās filmu par dzejnieku, iedziļinājās un mācījās viņa dzejoļus.

Izmantojot iespēju, ko piedāvā Latvijas 100gades projekts “Latvijas skolas soma” 9.b klase 7.oktobrī kopā ar klases audzinātāju Ilzi Smilgu devās uz A.Čaka muzeju Rīgā. Mēģināja sajust tā laika elpu, kad dzīvoklī uzturējies dzejnieks, klausījās gida stāstījumā par A.Čaka dzīves gājumu, aplūkoja Čaka un viņa radinieku fotogrāfijas albumos un foto rāmīšos.

Pēc ekskursijas jaunieši dalījās pārdomās par iespaidiem, lūk daži fragmenti:

“Šajā ekskursijā uzzināju daudz jaunu par A.Čaku. Muzejā man ļoti varēja redzēt kāds ir viņa dzīvoklis, viņa personīgā darba vieta, kur viņš strādāja. Ekskursija man ļoti patika.”

Kārlis K.

“Man bija interesanti klausīties kā A.Čaks dzīvojis. Patika, ka gide stāstīja pašu svarīgāko par viņu. Es pats šādā dzīvoklī nekad negribētu dzīvot.”

Alekss I.

“Ekskursija uz A.Čaka muzeju bija interesanta, uzzināju daudz ko jaunu. Bija interesanti uzzināt kā viņš uzrakstījis savu pirmo dzejoļu krājumu un redzēt kā tas izskatījās. Ekskursija nebija pārāk gara, tādēļ tā bija baudāma un nebija nogurdinoša.”

Estere R.

“Ekskursija muzejā bija ļoti aizraujoša, jo uzzināju daudz par A.Čaku, piemēram, atmiņā palicis tas, ka viņa īstais uzvārds bijis Čadarainis. Tēvs bijis uzvalku šuvējs.”

Filips F.

9.b klases audzinātāja
Ilze Smilga

Vairāk foto šeit-->

2020-11-11


9.b klase bauda Carnival Youth koncertu “Naivais ku-kū”

6. oktobra vakarā 9.b klase devās uz VEF kultūras pili, lai baudītu grupas Carnival Youth koncertu “Naivais ku-kū”. Koncertā pozitīvā gaisotnē mūziķi atskaņoja mūziku no dažādām ļoti labām latviešu kino filmām un dalījās nelielos vēsturiskos stāstos un par to tapšanas gaitu.

9.b klases audzinātāja
Ilze Smilga

2020-11-11


Skolotāju diena

Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas 4.a. klases skolēni ar klases audzinātāju Lieni 8.oktobrī devās uz ‘’Mošķu mežu’’ Zanzibārā. Programma ‘’Mošķu mežs’’ balstīta uz komandu veidošanas uzdevumiem, foto orientēšanos un aktīvām spēlēm brīvā dabā, kas apvienota ar lielisku atpūtu svaigā gaisā, radoši domājot, kustoties un attīstot prasmi pieņemt, atbalstīt jebkuru skolēnu no savas klases, savstarpēji sadarbojoties.

2.oktobrī svinot Skolotāju dienu, Berģu skolas skolotāji pulcējās uz neilgu kopā būšanu. Kā jau ierasts, arī šogad skolotājus pie ieejas skolā sagaidīja abu 9.klašu jaunieši un dāvāja visiem skolotājiem ziedus.

Šogad kopīgos mirkļus noskaņas bagātākus iekrāsoja dziesminieks, komponists, dzejnieks Lauris Valters. Mūziķis izpildīja savas dziesmas un lasīja dzeju no sava dzejoļu krājuma. Loti izjusts un skanīgs bija šis rīta cēliens Berģu skolas jaunajā ātrijā.

Koncerta noslēgumā kopīgai dziesmai no gaiteņa pievienojās sākumskolas klases un domes pārstāvji Garkalnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks​ Guntars Kniksts un Izglītības metodiķe Sanita Tīberga, kuri skolas skolotājiem dāvāja gardu, lielu kliņģeri.

Pateicoties Garkalnes novada domes finansiālajam atbalstam Berģu skolas skolotājiem šogad bija iespēja Latvijas Nacionālajā teātrī skatīties Māras Zālītes un Reiņa Suhanova veidoto izrādi “Margrēta”. Paldies Garkalnes novada domei par sagādāto lielisko iespēju būt klātesošiem L.Valtera koncertā un redzēt teātra izrādi “Margrēta”!

Paldies Laurim Valteram par burvīgo koncertu!

Paldies 9.klasēm par krāšņajiem rudens ziediem!

Paldies ikvienam, kurš šo dienu iekrāsoja svētku krāsās!

DVAJ I.Smilga

Vairāk foto šeit-->

2020-11-11


Godalgotā filma “Mans mīļākais karš”

Pēc ekskursijas uz A.Čaka muzeju 9.b klase devās uz kinoteātri Splendid Palace, kur izmantoja iespēju skatīties izcilu Ilzes Burkovskas - Jakobsenas veidotu filmu “Mans mīļākais karš”. Filma tikusi nominēta 6 nominācijās, ieguvusi galveno balvu konkursā Contrechamp. Šo filmu skatīties bija paredzēts pavasarī Kinolektorija ietvaros, bet visiem zināmu apstākļu dēļ tās izrādīšana tika pārcelta uz rudeni.

Jaunieši labprāt dalījās savās pārdomās pēc izrādes:

“Pēc filmas “Mans mīļākais karš” noskatīšanās sapratu, ka šobrīd tiešām dzīvojam “rožainu” dzīvi.”

Kārlis K.

“Filmu “Mans mīļākais karš” man ļoti patika. Man šķita interesanti, ka šī filma bija veidota animācijas formātā, jo tā bija vieglāk izprotama.”

Laura K.

“Filma bija interesanta. Man ļoti patīk vēsturiskas filmas. Bija ļoti vērtīgi klausīties un vērot, kas noticis tajos laikos.”

Dāniels S.

“Filma man ļoti patika. Šī filma man lika aizdomāties par saviem vecākiem, jo atcerējos, ko viņi stāstījuši, ar ko saskārušies tajos laikos, viss bijis nemierīgs un cilvēkiem bijušas lielas bailes. Filma bija smaga un varēja just, ka režisore filmu veidojusi no sirds, lai parādītu savas emocijas un sāpes.”

Anna D.

“Filmā bija daudz bēdīgu momentu, bet tika parādīts arī Baltijas ceļš un atmoda. Man ļoti patika stils kādā filma bija veidota – animācija.”

Krese A.L.

“Filma bija diezgan interesanta. Patika, ka varēja ielūkoties padomju laiku dzīvē. Tomēr man personīgi nepatika, ka tā tika veidota kā animācijas filma.”

Alise A.

“Kinolektorija filma “Mans mīļākais karš” bija par meiteni un viņas izjūtām, atceroties PSRS okupācijas laikus, par dzīvi tad, par grūtībām, arī par pionieriem. Man šī filma patika, interesanti bija redzēt kā tajā laikā dzīvoja mani vecāki.”

Filips F.

“Filmā bija parādīts kā tajā laikā viss tika slēpts no tautas, nedrīkstēja brīvi runāt to, ko domāja. Man ļoti patika tā filmas daļa, kur bija stāstīts par skolas dzīvi.”

Ksenija R.

“Filma bija ļoti pamācoša un lika padomāt par tiem laikiem, kad cilvēkiem nebija drosmes un iespējas teikt savu viedokli. Multfilmas formāts man ļoti patika, domāju, ka pat vairāk nekā tad, ja tā tiktu veidota ar īstiem aktieriem.”

Gustavs P.

“Man šī filma patika, jo sapratu kā bija dzīvot PSRS laikos. Uzzināju daudz jaunas lietas gan par tiem laikiem, gan par 2.pasaules karu. Pats gan nekad nevēlētos dzīvot tajā laikā.”

Alekss I.

“Filma “Mans mīļākais karš”, manuprāt, bija viena no labākajām filmām, kuras pagājušā mācību gadā tika redzētas kinolektorija ietvaros. Mani bija ļoti interesanti redzēt, kāda bija dzīve PSRS laikā.”

Jānis C.

9.b klases audzinātāja

Ilze Smilga

2020-11-11Arhīvs
     

Nākamā stunda skolā:
08:30
1. stunda
***********
Muižas ēkā:
08:30
1. stunda
Stundu saraksts:
1.- 9. klase

Skolas himnas fonogramma

Skolas himnas teksts


Meklēšana ziņu arhīvā